Váš dokonalý termosky

Fitness, jóga, turistika a cyklistika, turistika a rybolov - termos je užitočný vždy a všade. V tomto prípade ideálne termosky môžu byť v každom prípade odlišné. Ako si vybrať tú správnu pre seba, uvedieme v tomto materiáli.

Po prvé, trochu histórie. Prvý termos bol vynašiel škótsky fyzik James Dewar v roku 1892, bol vyrobený zo skla, vyzeral ako úzka, vysoká fľaša a bol určený na komerčné využitie. Vďaka svojmu vynálezu bol britský vedec schopný najprv získať a skladovať kvapalný vodík.

Dewarská nádoba sa stala prototypom domácej verzie termosu. Zariadenie udržalo teplo dosť dobré, ale bolo tiež ľahké ho zlomiť. Americký William Stanley túto základnú chybu odstránil v roku 1913. Inovátor v duchu, ktorý mal vlastnú elektrickú spoločnosť vo veku 50 rokov, vynašiel metódu vákuovej izolácie v kovovej banke a začal výrobu oceľových termóz. Nielenže dokonale udržiavali teplotu obsahu, ale boli oveľa silnejšie ako sklo.

Začal tak príbeh slávnej americkej spoločnosti Stenley, ktorej termózy sú obdivované domácimi, motoristami, truckermi, turistami, športovcami, vojenskými mužmi a námorníkmi. V Rusku sa taký termos môže zakúpiť u autorizovaného predajcu Stanley v Rusku. A dostanete 15% zľavu promo kód jvru.

Prečo sú teplomery Stenley tak dobré?

* Naozaj sa nemôžu zlomiť. Samozrejme, nie je potrebné skontrolovať termosky bez potreby pevnosti, ale ak náhodne vykĺzne z rúk, zostane bezpečný a zdravý.

* Thermoses majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Rôzne modely sú schopné udržať si teplo od 12 do 40 hodín.

* Všetky modely sú vyrobené z kvalitných materiálov. Pre ich výrobu používa unikátny plast, vytvorený technológiou bez BPA (bez použitia bifenolu). Kryty sú vyrobené z neho.

* Medzi rôznymi modelmi určite nájdeš vhodnú možnosť pre seba v tvare, farbe, termosky a objeme (od 0,7 do 1,9 l).

Ocelová cestovná sada STANLEY Mountain 0,5L

Skvelá možnosť pre tých, ktorí sú v teréne, nie sú zvyknutí popierať šálku kávy. Súčasťou termosu je francúzsky tlač, ktorý umožní pripraviť tento tradičný ranný nápoj v náležitej forme. Samotná fľaša na termosky je vyrobená z ocele a udržuje teplotu obsahu po dobu 15 hodín.

Čierny termos STANLEY Master 1,3L

Veľký objem, vákuová izolácia Quadvac, ktorá zabezpečuje uchovanie tepla po dobu 40 hodín, stabilný abrazívny náter - tento termos je nevyhnutný pri dlhých cestách, prechádzkach a rybolove. Vďaka pohodlnej pogumovanej rukoväti s kovovým povlakom si môžete byť istí, že termosky neklesnú z vašich rúk.

Zelený termosky STANLEY Legendary Classic 1,9L

To je najlepšia voľba pre spoločnosť, ktorá sa rozhodla ísť na piknik. S malou hmotnosťou termos (od 1,1 kg) sa jeho kapacita blíži k dvom litrom. Tento model uchováva teplo po dobu 32 hodín. Sklopná rukoväť umožňuje jednoduché prenášanie - taký termosúbek bude mať menej miesta v batohu alebo vrecku.

Coral Thermocup STANLEY Ceramivac

Pohodlná, kompaktná a štýlová - taký termoska bude vynikajúcim spoločníkom na prechádzku a akúkoľvek činnosť na čerstvom vzduchu. Pri malom objeme (0,7 l) sa dobre zohreje - až na 9 hodín. Termomag je kompatibilný s držiakom pohára pre auto a môže byť alternatívou k "káve ísť" z neďalekej kaviarne.

Zelený termosky STANLEY Adventure 0,5L

Kompaktná možnosť pre chodcov za každého počasia. Taký termos môže dokonca zapadnúť do vrecka plášťa. Malý objem, zachováva teplo po dobu 15 hodín. Vďaka vonkajšiemu povlaku abrazívnej skloviny môžete nápoj nalievať v hrnčeku bez odstránenia rukavíc.

Oceľový termostat STANLEY Adventure 1L

Ďalší model pre cestovanie alebo prechádzky v spoločnosti. Termos je kompaktný a ľahký (váži asi 700 g), 1 liter. Dokáže sa zahriať 24 hodín. Nápoj sa naleje cez rotačnú zátku, ktorá výrazne znižuje tepelné straty pri otvorení termosky.

A teraz o najdôležitejšej veci - o záruke termóz STANLEY. Plavidlá produktov tejto značky sú vyrobené prevažne z nehrdzavejúcej ocele a sú garantované 100 rokov! Aby ste predišli falšovaniu, zakúpte termos od autorizovaného predajcu - má osvedčenie o zhode s potrebnými normami a normami. V takomto prípade termos Vám bude slúžiť verne už veľa rokov.

Ako si vybrať termos

Ak hľadáte dokonalý termos, tu sú hlavné kritériá, ktoré by ste mali venovať pozornosť pri výbere tohto zariadenia.

* Hlasitosť. To závisí od účelu, pre ktorý používate termosky. Potrebujete ju na dlhú túru alebo na krátky beh a tiež na koľko ľudí ju použije. V každom prípade by ste mali zakúpiť termosky s objemom 0,7 litra - udržiavajú teplo lepšie.

* Materiál. Kov alebo sklo? Tepelnoizolačné vlastnosti týchto materiálov sú približne rovnaké. Sklenené termosky sú však krehkejšie než kovové termosky. Pokiaľ ide o modely z plastu, je lepšie ich vôbec nepovažovať.

* Tepelnoizolačné vlastnosti. Zakúpené termosky, aby sa udržala teplota nápoja. Zvážte možnosti, ktoré udržujú teplo medzi 12 a 40 hodinami.

* Vôňa. Určite cítiť termosky. Ak to vonia ako plast, gumy alebo nejaký druh "chémie", znamená to, že na ich výrobu boli použité nekvalitné materiály. Táto vôňa nie je erórovaná a nie je odstránená pomocou čistiacich prostriedkov.