Top 5 najhlúpejších chýb fitness

Vždy chcete najlepšie: bežíte na prázdny žalúdok, šetríte čas v telocvični počas tréningu alebo naťahovania. Nakoniec bol takmer zmrzačený. Spýtal som sa profesionálov, ako sa vyhnúť tým najväčším chybám v kondícii.

Číslo chyby 1. Počas tréningu premýšľame o niečom, nie o fitness.

Rodina, práca, stratené kľúče - myšlienky sa mi vkĺznu do hlavy a to je normálne. Telocvičňa je však miestom, kde by sa výraz "bežal z problémov" mal vziať doslovne. Práca so simulátormi, a najmä voľných váh, si vyžaduje koncentráciu. Trochu gape a - bang! - máte podvrtnutie, vykĺbenie alebo zlomeninu. Čo povedať a čo naznačuje úplné ponorenie.

"Je veľmi dôležité byť tu a teraz," vysvetľuje mi inštruktor "Live!". - Toto je hlavný jogínsky princíp. Cieľom je zastaviť myseľ putovanie. Ak ste niekde svietili, robíte komplex, zaručený vám ublížiť. Vo všeobecnosti nielen vo fitness alebo jogu. V živote, napokon, to isté, nič sa nemôže robiť dobre a premýšľať o niečom inom. "

Číslo chyby 2. Cvičenie na prázdny žalúdok

Budem jesť menej a trénovať viac - budem chudnúť rýchlejšie. Typické pre začiatočníkov idiocy. Áno, schudnúť, ale nie to, že rýchlejšie. Školenie na prázdny žalúdok často nepríde do budúcnosti - na to, že správne cvičenie, jednoducho nemajú dostatok sily. Najpozoruhodnejším príkladom je, keď sa cvičenia vykonávajú na hranici možností. Tí, ktorí sú silnejší, jednoducho unavení pred časom, tí, ktorí sú slabší, sa jednoducho zbláznia.

"Školenie na prázdny žalúdok je plytvanie energiou a riziko pre zdravie," hovorí inštruktor "LIVE!" "Preto dám študentkám, aby sa osviežili hodinu pred začatím vyučovania." Tancujeme, strávime obrovské množstvo energie. Dokonca aj tí, ktorí plánujú schudnúť, si môžu dovoliť cvičenie - kaša, napríklad. "

Číslo chyby 3. Dostávame sa na tréning bez odpočinku

Návšteva fitnes klubu sedem dní v týždni je nezmysel, pričom dva tréningy denne sú šialené. Telo potrebuje čas na zotavenie. Ušetriť si čas od spánku je tiež nemožné. Dokázal, že svaly rastú vo sne. To je tiež dokázané, že ospalý človek jesť viac. Stručne povedané, nemožno ani schudnúť, ani získať svalovú hmotu, ak nemáte dosť spánku.

Fitness manažér Svetovej triedy Zhitnaya klubu Tatyana Polukhina: "Na jednej strane, tréning je povzbudzujúci, na druhej strane to môže podkopať poslednú silu. Niekedy človek pracuje 14 hodín. Prichádza do posilňovne po troch spánkoch a hovorí, že bez zdatnosti nebude schopná vôbec pracovať. Nemôže to urobiť bez inštruktora, ktorý musí vypočítať optimálne zaťaženie. Hlavné pravidlo: ak sa cítite zle, priznaj to svojmu inštruktorovi. "

Číslo chyby 4. Myslíme si, že výkonové simulátory sú len pre jocke

Makhinov, tlieskajúce železné palacinky, vydesí nových ľudí. Zdá sa, že môžu na nich praktizovať len. V skutočnosti slabé krásy potrebujú simulátory rovnako ako steroidné príšery. Napríklad bez simulátorov je nemožné dosiahnuť plochý žalúdok, ohromujúce stehná a zadok, bez ohľadu na to, ako ťažko ho umiestňujete alebo.

Mimochodom, strašidelné simulátory sú pohodlnejšie a bezpečnejšie ako elegantné činky, pretože ich amplitúda je upravená a môžete kedykoľvek bezpečne znížiť hmotnosť.

"Nemali by ste sa báť veľkých simulátorov," povedal inštruktor "LIVE!" A jocketer so značnými skúsenosťami. - Môžu pracovať takmer vo všetkých skupinách svalov, zmenou amplitúdy a hmotnosti. V hale hlavnou vecou nie je byť chamtivý a vôbec nie hádzať simulátory v rade. Musíte prísť na školenie s jasným programom: napríklad "dnes pracujem na zadku". Potom bude z vyučovania väčší zmysel. "

Číslo chyby 5. Neťahajte sa

Každý vie, že ak prvýkrát zaťažíte sval a potom ho vytiahnete, bude z tréningu viac zmysel. V roku 1975 americký fyzioterapeut Bob Anderson napísal o blahodárnych účinkoch na svaly: "Hlavným efektom je relaxácia. Čím sú svaly pružnejšie, tým menej sú náchylné na zranenie. " Stretnutie sa má vykonať po každom komplexe na špecifickej svalovej skupine. Hlavnou vecou je nútiť sa, aby ste sa natiahli, keď sa vykonáva výkon a aeróbne cvičenie a silu preč.

"Keď sa mi dievčatá opýtajú, prečo je potrebné rozťahovanie, veľmi jednoducho to vysvetľujem," hovorí Julia Zaichenkova, inštruktorka "LIVE!". - Predstavte si, že ste urobili bouffant, ale nemal si vlasy, a celý deň sú v rozcvičenom stave, tupé, krehké. Ale ak ste ich česali, uhladili ich, vyzerali čisto a zdravo. Svaly sú rovnaké. Existujú dva spôsoby svalovej práce: kontrakcia a naťahovanie. Najprv ich načítate, potom ich roztiahnete. Stretnutie je kontraindikované len pre kulturistov, môžu sa stratiť v objeme. Všetok zvyšok úseku v prospech: telo z tohto stane tenšie, hladšie a pozlátené. Dosah - budete krásnejší.