"Dobré jedlo." Jahody: šaláty, polievka a carpaccio

Dokonca aj skleníkové jahody majú svoje výhody: veľa kyseliny listovej, veľmi málo cukrov. S obratným prístupom môžete vytvoriť nádherný šalát alebo dezertnú polievku z neho.

Jahody sú obľúbenými mnohými odborníkmi na výživu. Napríklad Montignac to považoval za úplne Boží dar: jahody majú taký nízky glykemický index, že aj ľudia, ktorí sú v štádiu intenzívnej straty hmotnosti, si môžu dovoliť jesť niektoré z týchto bobúľ na dezert. Iba, samozrejme, v čistej forme: všetky známe kulinárske cvičenia s jahodami naznačujú buď vysoko tučný krém, alebo veľa cukru, čo robí úvahy o glykemickom indexe skôr absurdné.

Snažili sme sa tomu vyhnúť. Alexey Vinogradov pripravil jahodový carpaccio so šampanskou omáčkou - skvelým zákuskom na dovolenku, keď chceš sladký život, ale stále sa mi nepáči, koláče.

Rovnaký druh radosti - jahodová polievka. Ak sa rozhodnete variť pre deti, môžete nahradiť šampanské so šťavou, ako je hrozno, zriedené minerálnou vodou. Flambe obsahuje koňak v recepte na jahody - alkohol sa pri spálení úplne odparil (takže jedlo je možné pre deti i nepáličov) a samotné bobule sa stávajú úžasne voňavými. Ako čerstvo upečený krajinný džem - a zároveň bez jeho cielovania, takmer žiadny cukor vôbec. Hlavná vec - ako ohrievať panvu, pevnou rukou, aby oheň a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Pokiaľ ide o jahodový a šparglový šalát, je to príklad úžasnej čestnosti a zdravého rozumu. Ukážme to: skleníkové jahody, ktoré sa predávame celoročne, svojimi organoleptickými vlastnosťami, nie sú ďaleko od zeleniny. Máme na výber: buď to ignorovať a čakať na júlovú žatvu babičky "jahodovej záhrady ananás", alebo radovať sa z toho, čo je k dispozícii. Aleksey Vinogradov si zvolil druhú cestu, ale zaobchádzal s bledým skleníkovým bobuľom rovnako ako so zeleninou, zložkou ľahkého nízkokalorického šalátu. A potom sa stalo zázrak: zafarbený horkou rukolou a bylinkovým špargľou, ochutený tymianom, olivovým olejom a narsharabom, brilantnou granátovou omáčkou, skleníkové jahody náhle získali jemnú ovocnú príchuť. Je to kvôli takýmto trikom a stojí za to vôbec robiť varenie.

Jahodový šalát

Pre jednu dávku:

Jahoda - 150 g

Rúka - 30 g

Špargľa - 100 g

Narsharabová omáčka - 10 g

Tymián - 3 g

Olivový olej - 20 ml

- U dvojitého kotla priveďte tipy na špargľu k pripravenosti (stačí päť minút). Potom, aby neztratila farbu, zaspali sme špargľu s ľadom.

- Nakrájajte jahody, rukolu, špargľu na malé kúsky v miske, očistite olivovým olejom a premiešajte.

- Šalát položíme na taniere a nalejeme narsharabovou omáčkou z granátového jablka. Pridajte niekoľko listov tymiánu.

Jahodová polievka

Pre jednu dávku:

Jahoda - 250 g

Cukorový sirup - 2 polievkové lyžice. l.

Šampanské - 100 ml

- Cukorový sirup na varenie. Za týmto účelom nalejte vodu do panvice, nalejte cukor a zahrejte asi 15 minút.

- Jahody čistíme. Naplňte bobule v mixéri, pridajte ľad, trochu sirupu, trochu vody a nalejte biely šampanský. Všetko dôkladne zmiešané. Nalejte studenú polievku do taniere alebo do pohára. V polievke môžete pridať jahody flambe.

Flambovej jahody

Pre jednu dávku:

Jahoda - 200 g

Cognac - 50 g

Vápno - 20 g

Cukor - 10 g

Špargľa - 150 g

Granátová omáčka (Narsharab) - 20 g

- Dajte špargľu uvarené do dvojitého kotla na tanieriku, naliať narsharab omáčkou z granátového jablka, ozdobte plátkom vápna.

- Jahody nakrájame na polovicu.

- Vložte jahody do predhriatej panvice, posypeme štipkou cukru a smažte.

- Nalejte do panvice nejaké brandy a zapaľte ho. Trochu sme sa odparili, pretože brandy musí vyhorenie.

- Šťavy z panvice na špargle s omáčkou roztierajte.

Jahodový karpaccio

Pre jednu dávku:

Jahoda - 250 g

Šampanské - 100 ml

Hnedý cukor - 1 polievková lyžica. l.

Tymián - 1 vetvička

Čierny korenie - 1 g

- Nalejte šampanské do panvice, pridajte trochu hnedého cukru a vyparujte.

- Na tanier položte jahody, nakrájame na taniere, nalejte výslednú šampanskú omáčku. Zhora s korením a posypeme tymianovými listami.

Všetky recepty na "Dobré jedlo" sú tu.

Môžete nájsť ešte viac chutných receptov v našom časť .