Liečivé byliny pre silné zuby, zdravé ďasná a čerstvý dych

Hovorili sme už o tom, aké dôležité je vybrať správnu zubnú pastu. Ale nemusí to stačiť. Majte na dosah poplatky za liečivé byliny, ktoré pomôžu udržať zdravé zuby a ďasná.

Pre silu zubnej skloviny

Na posilnenie skloviny pomôžu bylinky, ktoré podporujú metabolizmus vitamínov a minerálov. Jedná sa o rastliny bohaté na vápnik, fluór, horčík a železo.

Aké bylinky sú vhodné: šalvia, rozmarín, žihľava.

Vyčistite recept na opláchnutie. Zmiešajte v rovnakých častiach suché listy šalvie, rozmarín, žihľava a drvené vaječné škrupiny. Nalejte 50 g zmesi s obohateným vínom, pridajte k varu a varíme na nízkej teplote 30 minút. Nechajte stáť hodinu, potom napnite. Infúziu uchovávajte na tmavom, chladnom mieste. Aplikujte kurzy na 7 dní 3-4 krát za rok.

Na posilnenie ďasien

Krv na zubnú kefku je prvým znakom paradentózy - zápal ďasien. Nedovoľte, aby sa choroba rozvinula - použite bylinky s veľkým množstvom antiseptických látok. Na rýchle odstránenie opuchov a zápalu sa odporúča ich používanie čerstvé.

Aké bylinky sú vhodné: Aloe, Melissa.

Recept lekárskej zmesi. V rovnakých rozmeroch zmiešajte listy aloe a citrón, nakrájajte ich na pôvabný stav. Potom zmiešajte 1 polievkovú lyžičku. bylinná pasta s 1 lyžičkou med. Pomocou zubnej kefky naneste zmes na ďasná a základňu zubov masážnymi pohybmi. Nechajte 5 - 7 minút. Potom opláchnite ústa vodou.

Pre bielenie zubov

Byliny používané na bielenie obsahujú organické kyseliny, ktoré rozkladajú plaky usadené na zuboch. Použitie rastlinných produktov na úplné bielenie zubnej skloviny samozrejme nebude fungovať, ale môžete obnoviť jej prirodzenú farbu.

Aké bylinky sú vhodné: striebristý, kalamus, břízy.

Recept lekárskej zmesi. Vezmite 2 kusy sušených listov cinquefoil, 2 časti kalamusového prášku a 1 časť rozdrvených suchých brezových púčikov. Rozpustite teplou vriacou vodou na krémovú konzistenciu. Použite túto zmes ako zubnú pastu. Po použití sa odporúča nepožívať jednu hodinu.

Na čerstvý dych

Opláchnite si ústa potrebovať bujóny a infúzie horkých bylín. Zvyšujú sekréciu slín, ktorá potláča reprodukciu patogénnej mikroflóry, ktorá často spôsobuje nepríjemný zápach.

Aké bylinky sú vhodné: pelyň, drevo, drevo.

Recept na oplachovanie. Mix suché byliny (pena, drevo, rašelina) v rovnakom pomere. Polievková lyžica zmesi naliať pohár vriacej vody, nechajte variť 15 minút. Výsledná infúzia vypláchnite ústa trikrát denne.