Alexey Vasilenko: "Ako som strávil zimu"

Na jar konečne prišiel (aj keď je len kalendárny). Je čas stráviť zimu a hovoriť o tom, ako som bol zaneprázdnený vo februári.

Opäť sa uskutočnili výlety na stredných a dlhých vzdialenostiach. Najskôr som letel do Jekaterinburgu, zúčastnil som sa konferencie "MIOFF-Ural" ako moderátorka. Niektorí z prítomných boli prekvapení, že majstrovské hodiny neboli držané nie, ako by si to mysleli, ale tancom. Napriek tomu, že pri príchode sme sa takmer dostali do podmienok polárnej zimy (bolo to asi 30!). Úsmev a pozitívny postoj účastníkov nám pomohli zabudnúť. Opäť, naozaj chcem vyjadriť svoju hlbokú vďačnosť každému, kto prišiel do mojich majstrovských tried. Osobná komunikácia je vždy dôvodom na to, aby ste sa naučili niečo nové, počúvali konštruktívnu kritiku a získali spätnú väzbu o tom, čo sa robilo v reálnom čase.

Vrátil som sa späť, vytiahol kufor, o tri dni neskôr som ho zobral a znovu odišiel. Tentoraz v Düsseldorfe na návšteve megachonela a mega-profesionálneho menom Mark-Oliver Kluike, tvorca smeru "tanec aerobiku" ako taký, jeden z mojich učiteľov (deklarujem to s neskutočnou hrdosťou) a len dobrý človek.

Bolo to úžasná dovolenka - narodeniny People-In-Motion, ktoré Mark a jeho manželka Peter vytvorili na podporu tanečnej kondície masám. Za posledných desať rokov celá Európa a v poslednej dobe Ázia a Japonsko neprestúpili proti náporu Markovi a stali sa šťastnými obeťami jeho nadpozemského šarmu a profesionality.

Tentokrát som sa stal takou šťastnou obeťou. Najlepšie z najlepších vystúpili na javisko, niektorí moderátori nahradili ostatných a ľudia v hale nesúhlasili, každá lekcia atmosféra stúpla. A nakoniec došlo k skutočnému výbuchu energie, keď priestor javiska prevzal tím hviezdnych inštruktorov - päť špičkových európskych moderátorov, vrátane Marka a Petra. 60 minút, počas ktorých nebolo možné pohybovať sa!

Pravdepodobne sa z vonkajšieho hľadiska zdá, že vôbec nefungujem, ale iba lietajú tam a späť. To nie je. Práca funguje a plánuje sa tak povedať, že sa plánuje. Ale viac o tom inokedy.

A teraz, ako zvyčajne, zhrniem všetko, čo je uvedené vyššie. Niekto pravdepodobne myslel, že sa len chvátim. Ale nie, myšlienka bola iná. Po týchto cestách - do rôznych miest, rôznych krajín, rôznych poveternostných podmienok - som si myslel, že jazyk kondície je takým univerzálnym spôsobom komunikácie a priblíženia ľudí. Nezáleží na tom, kde žijeme alebo čo robíme. Akonáhle počujeme rytmickú hudbu, hneď ako začneme opakovať pohyby za osobou stojacou na javisku (vo fitness centre, na televíznej obrazovke), nikto na našom svete nie je šťastnejší ako my. Fitness - navždy!

Užitočné odkazy:

Fitbo videá s Alexey Vasilenko vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".