Reload: filmové hviezdy a módy, ktoré sa stali slávnymi pre zmenu farby vlasov

Talent a ťažká práca niekedy nemôžu robiť to, čo je možné urobiť takými, v podstate triviálnymi záležitosťami, ako je nová farba vlasov alebo účes. Hovoríme o filmových hviezd a móde, ktoré sa stali slávnymi pre zmenu farby vlasov.

Linda Evangelista

Len málo ľudí si pamätá, že Linda Evangelista (áno, tá, ktorá sa nedostala z postele za menej ako 10 tisíc dolárov) začala vystúpiť na módny Olympus s luxusnými dlhými vlasmi. Spočiatku kariéra modelu nebola príliš dobrá: dievča bolo ponúknuté iba natáčanie pre katalógy a drobné komerčné projekty. Linda si dokonca myslela, že opúšťa modelingovú firmu a ísť domov do Kanady. Možno by to urobila a módny svet by nepočítal s jedným z jej najkrajších módnych modelov, keby slečna Evansová nemala šťastnú predstavu, že by mala odrezať svoje romantické kudelky a získať krátku, odvážnu účes. Nový obraz evanjelikálov vytvoril fúziu a v okamihu, keď sa stal veľmi populárnym. Najlepšie lesklé časopisy, kultovní fotografi a slávni módni návrhári bojovali za právo pracovať s najhorúcejším modelom našej doby. Linda poplatky vyskočili. V rebríčku získala presvedčivé miesto v piatich najlepších módnych ikonách 90. rokov, stlačila Cindyho Crawforda na podstavci a vyhrážala sa, že nastúpi na trón módy Queen Claudia Slate. Počas svojej kariéry Linda ľahko zmení farbu vlasov, za ktorú dostane prezývku "chameleón", ale nikdy nezmení svoj krátky účes - obraz, ktorý z nej robil hviezdu. Pokiaľ ide o notoricky známych 10 tisíc dolárov, musím povedať, že to bolo stále nejaké preháňanie. Hooligan a balamut John Galliano sa jedného dňa rozhodli hrať arogantnú diva. Potom, čo zavolal evanjelistu uprostred noci a predstavil sa ako Karl Lagerfeld, navrhol, aby prichádzala okamžite. Linda a premýšľala nad zapomenutím poplatku, ospalá, ale plná nádeje, okamžite sa ponáhľala na milovanú adresu a položila si čelo na zatvorené dvere.

Marilyn Monroe

Je ťažké uveriť, že najžiadanejší blondínka planéty, Marilyn Monroeová, bola vlastne hnedovlasá. Na prefarbenie jej tmavých prirodzených vlasov v žiarivej platinovej farbe mala na naliehanie Columbia Pictures. Filmoví šéfovia, ktorí urobili veľké stávky na sexy starú Normu Jim Baker, predpokladali, že tento odtieň vlasov, rovnako ako meno jedného z amerických prezidentov - Monroe, urobí bežnú dievča z amerického srdca hollywoodskou hviezdou. Takto sa narodila najväčšia sexuálna idol všetkých čias a národov - blondínka bohyňa Marilyn Monroe. Tajomstvo jej života a smrti bolo jedným z najzaujímavejších mýtov dvadsiateho storočia. Vo svetle sa musí povedať, že svetová kiná zná mnohé nádherné hrdinky s roztomilými vlasmi a okrem Monroe. Catherine Deneuveová, Bridget Bardotová, Marlene Dietrichová - každá z nich je neskutočne krásna. A predsa najatraktívnejšia blondína obrazovky pre nás bude vždy Marilyn Monroe.

Rita Hayworth

V neskorom 30. rokoch zasiahol hurikán Rita Hayworth Ameriku. Na obrazovkách sa objavilo niekoľko hollywoodskych filmov a na scéne Broadway sa objavili muzikály s účasťou rusovlasej krásy. Filmy a predstavenia boli neuveriteľným úspechom, Hayworth sa stala skutočnou hviezdou, národnou favoritou a prvou oficiálnou sexuálnou bombou v Hollywoode. Musím povedať, že Rita sa objavila na obrazovke predtým, ale nemala veľa popularity. Všetko sa zmenilo, keď jeden z manželov herečky - producenta Eddie Judson - vyrazil, aby z filmu vyviedol filmovú hviezdu. Nútil Ritu, aby opravil nos a znovu prebodol jej modro-čierne vlasy na jasne červenú farbu. Zdá sa, že Judson vedel, čo robí: manželka okamžite dostala sedemročný kontrakt s filmovým štúdiom Columbia a stala sa jej hlavnou herečkou. Novo vyrobená hollywoodská hviezda sa rýchlo zbavila podnikavého spoločníka. Ale dlhé luxusné plamene farby plameňa už dlho zostávajú ako ochranná známka.

Jennifer Aniston

Deň, keď slávny stylista Krist Macmillan tónoval a maľoval Jennifer Aniston sa stal hodinou herečky. Bolo to koniec prvej sezóny série "Priatelia" a Chris navrhol, že mladá dáma obnoví obraz - urobiť ďalší účes a zdôrazniť, táto technika bola novinkou v tej dobe. Hneď sa narodil nový účes - "Rachel", na počesť hrdinky série. Rachel bola neuveriteľným úspechom - takmer všetky americké ženy snívali o tom, že si odrežú vlasy ako obľúbená herečka. O novom strihu Jennifer Aniston urobil správu o takmer všetkých lesklých časopisoch. Rachel sa stal najmodernejším účesom nielen pre sezónu, ale aj pre celé desaťročie.