Ako zostať krásne v neprítomnosti teplej vody

Leto by bolo oveľa prekrásnejšie, keby to nebolo plánované odstávky teplej vody, ktoré sa konajú všade v tomto dlho očakávanom období roka. Desať "chladných" dní sa stáva skutočnou výzvou, pretože sme pripravení o umývanie, sprchu a umývanie vlasov. Ale aj pri neprítomnosti horúcej vody môžete zostať krásnou. Hovoríme ako.

Pobyt krásny a čistý v neprítomnosti horúcej vody je jednoduchší, ako sa zdá. Tu sú niektoré užitočné tipy, ktoré môžu výrazne uľahčiť náš život v týchto desiatich kritických dňoch leta.

Čistenie vlasov

Je ťažké uveriť, ale naše matky si umyli vlasy tak často ako my. Doba každodenného prania začína príchodom špeciálneho typu šampónu - "na časté používanie". Na rozdiel od bežných, pôsobia jemnejšie a jemnejšie. "V skutočnosti nie je potrebné umyť si vlasy každý deň, zvlášť keď je to stredné alebo dlhé," hovorí Irena Arkhipová, trichológka centra Inigma. - Skutočnosť, že vlasy sa rýchlo stávajú mastné, je často obviňované len z denného prania, ktoré stimuluje zvýšenú tvorbu kožného mazu. Snažte sa to prestať robiť. Prvýkrát bude musieť trpieť, ale postupne sa prispôsobí vlasovej pokožke, upraví sa tuku a zistíte, že vlasy sú oveľa lepšie - pružnejšie, lesklé. Nezabudnite, že tuk, ktorý sa snažíme okamžite zbaviť, je prirodzené mazadlo na vlasy. " Ako môžete vidieť, nie je nič zlého s opúšťaním denného umývania vlasov, skôr naopak. Prečo nepoužívať dočasný nedostatok teplej vody doma ako zámienku na vytvorenie nového dobrého zvyku? Nepohodlie v rovnakom čase bude menej, ak budete dodržiavať niekoľko pravidiel.

* Uistite sa, že vlasy tak dlho, ako je to možné zostať čerstvé a čisté, budete potrebovať viac počas prania. Najvyššia sekrécia kožného mazu sa vyskytuje ráno, preto si vlasy umyte prednostne hneď po spánku. Teplota vody je tiež dôležitá - mala by byť príjemne teplá. Hot - stimuluje aktivitu mazových žliaz, čo znamená, že vlasy rýchlejšie ochudia.

* Nepoužívajte masážne kefy na česanie vlasov, hlavne ak je vlasová pokožka mastná. Aktivujú mazové žľazy a tvoria tuky. Prečítajte si viac o výbere hrebene tu.

* Pokúste sa používať minimálne štýlové výrobky, ktoré robia vaše vlasy ťažšie. Účes stráca svoju sviežosť a čistý vzhľad rýchlejšie.

* Získajte kvalitný suchý šampón. Jeho hlavnou zložkou sú absorbenty (ryža, kukuričný škrob, prášok, hlina), ktoré pohlcujú tuky a nečistoty ako hubu a vytvárajú tak efekt čerstvo umývaných vlasov.

Alternatívou k suchému šampónu môže byť prášok mastenca, detský prášok alebo ryžový prášok, čo sa dá ľahko dosiahnuť rozomletím hrstkou ryže s mlynčekom na kávu. Prášok z ryže sa môže pripraviť na budúce použitie a skladovať v nádobe. Voľba - spracovanie kudrliniek s horúcim sušičom vlasov. Ale to je extrémny prípad! Takéto manipulácie poškodzujú vlasy.

Dlhšie vlasy majú oveľa jednoduchšie dočasné domáce problémy - ich kudrlinky sú dlhšie čisté. A keď účes stráca sviežosť, vlasy môžu byť zhromaždené vo vysokom ocáne, prepíjať objemný oplet alebo stavať komplikovaný hrniec. Takýto štýl je teraz na vrchole módy, a najlepšie zo všetkých, sú získané len z vlasov nie je prvou sviežosťou. Na vrchole sa odporúča urobiť ľahký bouffant. Skvelý spôsob, ako zamaskovať, bude a všetky druhy vlasových doplnkov - čelenky, šály a stuhy. Ako krásne dať vlasy čítať tu a tu.

Jasná pokožka

Neschopnosť správne vyčistiť, keď dom vypol horúcu vodu, prinesie najmenší nepríjemný pocit majiteľom suchého a normálneho plášťa. Môžu bezpečne robiť bez tohto hygienického postupu, majú na počiatku kvalitný čistiaci prostriedok vo forme mliečnej, tonickej a micelárnej vody. Takéto nástroje dokonale odstraňujú dekoratívnu kozmetiku, špinu a mastnotu. Naneste malé množstvo na kožu v kruhovom pohybe, potom odstráňte pomocou vaty alebo tkaniva. V závere sa pokožka trení tonikom.

foto: dvojfázový odstraňovač make-up, MEDIK8; čistiace mlieko, CAUDALIE; Hydra rastlinné čistiace mlieko, YVES ROCHER; hyalurónová micelárna voda, EVELINE; Makeup Remover Mlieko, FABERLIC, Čistiace mlieko, BOTAVIKOS

Bude ťažšie pre tých s mastnou pokožkou. Nedostatok čistenia môže viesť k vážnym problémom. "Je veľmi dôležité vybrať správnu kozmetiku," hovorí Olga Zakharová, doktorka-dermatológka Kliniky rodinnej medicíny, - Mlieko a tonikum by mali byť navrhnuté výhradne pre pleť tohto typu s osobitnými vlastnosťami - akné, akné a zväčšené póry. Kozmetika by nemala obsahovať tuky a oleje (najmä minerálne), ale antiseptické zložky, extrakty liečivých rastlín, salicylové a ovocné kyseliny a dokonca aj alkohol sú práve to, čo potrebujete. " Viac informácií o tom, ako vybrať správne prostriedky na čistenie rôznych druhov pokožky, nájdete tu.

Hlavným postupom na čistenie kože, ako vieme, je večer. Ráno môžete jednoducho opláchnuť tvár chladnou vodou a postriekať ju sprejom. Dobrou možnosťou je vyčistiť pokožku akéhokoľvek druhu pomocou kocky ľadu. Tento postup stimuluje krvný obeh, v dôsledku čoho bude pokožka vyzerať čerstvejšie a jasnejšie. Uchovávajte chladničku v chladničke zmrazenými kockami. Odporúča sa ich pripraviť nie z obyčajnej vodovodnej vody, ale z minerálov alebo odvaru liečivých rastlín (nechtíka, mäta, harmanček a ľubovník bodkovaný). Masáž tváre by mala byť striktne pozdĺž masážnych línií a nie dlho, aby nedošlo k chladu. Viac informácií o masáži s kockami ľadu, ako aj o tom, ako ich správne pripraviť v závislosti od typu pokožky, si prečítajte tu.