Reverzné fitness pohyby: čo to je a prečo sú potrebné (foto)

Milujeme klasické útoky, kliky, lamely a drepy pre ich jednoduchosť a účinnosť: každá z týchto cvičení pomáha vyriešiť niekoľko svalových skupín naraz. Avšak niekedy môže byť školenie užitočné na doplnenie a zvrátenie variácií týchto pohybov fitness. Prečo? Hovorím s odborníkmi.

Úplne povedané, oficiálny pojem "reverzné fitness" neexistuje. Skôr je to pracovný názov pre variácie niektorých klasických cvičení: nezabudnite napríklad na obrátenú lištu, spätnú krútenie na lis (zdvíhanie nohy a panvy z náchylnej polohy). Začlenenie do tréningu je užitočné z mnohých dôvodov.

* Zapojiť ďalšie svalové skupiny do práce. "Niektoré reverzné cvičenia pomáhajú načítať tie svaly, ktoré sú v klasickej verzii minimálne zapojené," vysvetľuje Alexander Turgenev, vývojový manažér skupinových programov, osobný tréner a inštruktor skupiny spoločností Planet Fitness a firmy Hard Candy Fitness, - Napríklad pri vykonávaní reverznej (obrátenej) lišty dokážeme celú zadnú plochu tela dobre spracovať, antagonistov tých svalov, ktoré sú naložené v klasickej verzii. Pomáha rozvíjať telo viac harmonicky. "

* Zvýšenie zaťaženia. Niektoré zmeny vzadu sú výrazne zložitejšie ako klasika. Napríklad spätné krútenie na lisu si vyžaduje väčšie úsilie a koordinácia než zvyčajne, kde je potrebné nadstavovať len telo.

* Pokryť techniku ​​klasických možností. Takže, povedzme, nie je tam žiadna "squatting" fáza v opačnej drepy, tam je len do kopca, a to je zvyčajne on, ktorý trpí veľa z mnohých ľudí zapojených. "Kričať sa s hmotnosťou sa zameriavajú na to, ako správne spadnúť, sledovať uhol na kolenách a sledovať polohu dolnej časti chrbta. Nárast je často "rozmazaný": v tejto dobe dochádza k svalovej únave, chcem rýchlo priniesť pohyb na cieľovú čiaru a mnohí začnú robiť "skákanie" hnutie. A ak nebol žiadny "zostup", je možné vyvýšiť jasnejšie, aby bolo hladšie. To sa príde hodí neskôr v klasike, "hovorí Alexander Turgenev.

* Zjednodušiť niektoré cvičenia. Platí to pri obrátených push-upoch - tréneri odporúčajú zaradiť ich do tried pre tých, ktorí nevedia, ako vykonať klasickú verziu alebo ako súčtové cvičenia pre hlavný typ týchto pohybov.

* Diverzifikovať triedy. To bude mať pozitívny vplyv na váš pokrok (tréneri odporúčajú každých 6-8 týždňov, aby zmenili súbor cvičení tak, aby svaly naďalej dobre odpovedali na záťaž). Áno, a ty s aktualizovanými vzdelávacími programami budú nudné!

Ako vytvoriť lekciu

* Cvičte dôsledne, ak chcete použiť tento súbor cvičení ako samostatný komplex. Alebo si vyberte niektoré cvičenia pre určité svalové skupiny a zahrňte ich do pravidelného tréningu.

* Pohybujte sa stálým tempom a hlavným výdychom.

* Na dokončenie komplexu budete potrebovať bodibar, schodovú plošinu (stoličku alebo stoličku), vodorovnú tyč a koberec.

Reverzné kliky

práce: triceps.

Sedieť na okraji stoličky alebo lavice, zostavené z plošinových plošín, prsty smerujúce dopredu. Nože položené na podlahu tak, aby kolená boli tupé uhol. Preneste telesnú hmotnosť do rúk a posuňte panvu z držiaka. Boky čo najbližšie k opierke, nezvyšujte lopatky nahor. Pri výdychu ohýbate lakte a znižujte panvu nadol a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Vykonajte cvičenia v 3 prístupy na 20 opakovaní.