Ako pochopiť, že človek ťa miluje

Jedna žena sa raz zaoberá tým, ako ju cíti jej partner. Nezáleží na tom, či ide o prvé alebo desaťročné manželstvo. Nie, nie, áno, a bláznivé myslenie bliká: "Má milovať? Alebo možno je to len sex, zvyk, strach z osamelosti? ". Ako pochopiť, že človek ťa miluje, učili sme sa od psychológov.

Vzťahy medzi mužom a ženou vždy prechádzajú rôznymi etapami, ktoré sa menia na každom stupni.

Ako porozumieť tomu, že človek ťa miluje: obdobie jarovania

Stav lásky - možno jedna z najzaujímavejších etáp života páru. Hormóny sú prekrvené, emócie sú divoké a priateľ sa zdá byť najlepší muž na svete. Ale je vážny alebo len chce mať nejakú zábavu?

Podľa odborníkov, v tomto štádiu, človek v láske je skôr výrečne dané také správanie.

* Snaží sa byť blízko. "Muž chce stráviť 24 hodín denne vedľa ženy, ktorá je naozaj vášnivá," hovorí Yana LeikinaPsychológ. "Napríklad, po sexe, takýto partner nehľadá dôvod na odchod, ale skôr chce zostať."

* Propagujte vzťah. Človek neustále rozpráva o vašich priateľoch, príbuzných, po spoločných fotografiách v sociálnych sieťach.

* Aktívne sa zaujíma o totožnosť partnera. "Muž v láske pozorne počúva a pamätá všetko, o čom hovorí žena," vysvetľuje Yana Leikina. "A ona sa dokonca pokúša robiť darčeky s ohľadom na to, čo povedala."

* Vynakladá peniaze. No, aké pocity bez túžby potěšiť, potešiť a vo všeobecnosti byť v tvojich očiach to najlepšie?

Ako pochopiť, že človek ťa miluje: dobre založený pár

Táto fáza trvá zvyčajne asi tri roky. Vášeň medzi partnermi je stále silná, ale je už viac "pozemská", bez seba idealizácie. Áno, a namiesto zábavy strany musia sedieť na párty s príbuznými alebo chodiť na potraviny. A počas tohto obdobia "vyčerpania" je pre nás obzvlášť dôležité pochopiť, či máme budúcnosť s blízkou osobou. Rozumieme kritériám, ktoré sa dajú určiť. Takže, skutočne človek v láske:

* Ukazuje flexibilitu v súvislosti s osobnými hranicami. "Počas tohto obdobia začínajú partneri brániť svoj osobný priestor," hovorí Yana Leikina. "A napriek tomu, medzi výletom k priateľom a časom stráveným s vyvoleným, si ten milujúci človek vyberie ten druhý." To isté platí pre priestor v dome: partnerka sa nechce skrývať od priateľky za dverami, ale naopak chce s ňou zdieľať jedno územie.

* Snaží sa pochopiť a nájsť kompromis. "V tomto štádiu je obzvlášť dôležité venovať pozornosť tomu, či ste schopní porozumieť pocitom druhého a rokovať," hovorí Tatyana ZakhartsovaPsychológ. "Ochota diskutovať, zostať v kontakte, prijímať navzájom rozdiely, vyriešiť konflikty dáva šancu na vzťah." Yana Leikina dodáva, že v okamihu hádky je milujúci muž zvyčajne veľmi zhovievavý voči ženským slzám a neľútostný človek ich jednoducho otravuje.

* Vytváranie plánov do budúcnosti. Pocit partner bude s istotou aktívne diskutovať s vami nadchádzajúcu dovolenku, naplánovať počet detí a vtip o tom, ako budete pár v starobe.

* Ukazuje účasť. Ak nie ste ľahostajní k osobe, bude sa snažiť vám pomôcť morálne alebo fyzicky. Povedzme, že si všimnete, že ste po náročnom pracovnom dni unavení a že si sama pripravíte večeru a nečakáte na to, aby ste získali svoju silu.

Ako pochopiť, že človek ťa miluje: vzťah so skúsenosťami

Keď sa po desiatich manželstvách stane sexuálna príťažlivosť menej a každodenné rozhovory a problémy - viac. A teraz sa už cítite ako hrdinka vtipku, kde manžel tvrdošíjne nevšimol nové šaty alebo účes. V skutočnosti sa láska môže v tejto fáze ľahko zameniť s každodenným komfortom alebo lenivosťou, ktorá mení to, čo ide pozdĺž drážky. Aby sme pochopili, že silné pocity nezmizli, je to možné z nasledujúcich znakov.

* Priatelia sa objavujú. Ak láska nie je preč, partner sa stáva tiež skvelým priateľom, porozumením a akceptovaním. Je pohodlné hovoriť a udržať ticho s takouto osobou, poznamenáva Yana Leikina.

* Intimita sa zvyšuje. Výmenou za vášňou a bežným sexom sa šťastný pár dostane viac intimity. "Človek hľadá fyzický kontakt s partnerom: často sa dotýka objímania, ruky," vysvetľuje Yana Leikina.

* Partner sa stáva getrom. Podľa odborníka sa v tomto štádiu milujúca osoba snaží finančne investovať do vzťahu - chce poskytnúť svojej žene všetko potrebné.

* Partner umožňuje ženu cítiť sa mladá. «Vo dvojiciach so skúsenosťami začína človek zaujať trochu odvrácajúcu pozíciu, hovorí Yana Leikina. - Umožňuje ženám cítiť sa mladé a dokonca aj malé. Vo vzťahu bez lásky sa partner naopak sám mení na "syna"».

* Rešpektuje vaše a váš priestor. Podľa Tatyana Zakhartsova, psychológ-konzultant, existenčný terapeut, v tomto štádiu bude zrelý a milujúci človek určite mať svoje vlastné záujmy, svoj život, rešpektovať a podporovať vaše koníčky.

A napriek tomu však niekedy chceme získať určité záruky pre celoživotnú, čistú a jasnú lásku partnera, neexistujú. Okrem toho, aby sme ovládali pocity druhého, riskujeme príjemné neurotické, závislé od kódu.

Jediná vec, ktorá skutočne stojí za navigáciu, je sama. "Vzťahy sú vždy rizikom a zraniteľnosťou, pokusom o otvorenie a stretnutie s ostatnými," hovorí Tatyana Zakhartsová. - Preto je veľmi dôležité naučiť sa pochopiť a uspokojiť svoje potreby. To nebude príliš závisieť od vzťahov s mužom, znižuje úzkosť, dá odvahu riskovať a nebude trpieť nadmerne v prípade zlyhania. "

Pozrite si video: myALL (Septembra 2019).