Reforma novoročného stola: diétne recepty

Niekto iný len vyberá ponuku a niekto sa už zahrieva v kuchyni a skúša hlavné miestnosti slávnostného stola. Zistila som od odborníkov na výživu, ako uľahčiť a užitočnejšie vyrábať olivier horúce a dezerty.

Diéta Olivier

Zložky každá žena v domácnosti si spomenie a prebudí sa: zemiaky, mrkva, vajcia, keksy, zelený hrášok, varená klobása, majonéza. V dôsledku toho získame asi 300 kcal na 100 g potešenia. Odporúčame vám nahradiť klobásu s vaaným chudým hovädzím alebo kuracím prsníkom, namiesto majonézy, miešať nízkotučné kyslé smotany s horčicou a korením. Takže sme Olivier odľahčili aspoň 50-70 kcal.

Niečo nové: Veľmi odporúčam pridávať do menu zimné repy šalát, šťavnaté, svieže a krehké.

zloženie: 1 repa, 15 sušených sliviek, 2 hrsť borovíc, 1 strúčik cesnaku, 2 lyžice. l. olivový olej, soľ na chuť.

Rozotrite surové alebo varené repy na jemné strúhadlo. Nakrájajte slivky na malé kúsky nožom a orechy v kuchyni. Stlačte cesnak. Zmiešajte všetky zložky v šaláte a nechajte na 40-60 minút. Ozdobte matice pred podávaním.

Mimosa a krabový šalát

Nostalgické pozdravy z dob, keď boli dobré konzervované ryby nedostatočné. Pre Mimosu je lepšie používať varené ryby alebo konzervy vo vlastnej šťave, syry s nízkym obsahom tuku (až 17%, napríklad Oltermanni), majonézy na polovicu s nízkotučným jogurtom a kuracie vajcia nahradené k prepelicami.

V šaláte z krabov palice, skutočné palice (ktoré vlastne nemajú nič spoločné s kraby), je lepšie nahradiť krevetou alebo morským kokteilom, a v dressing mix nízkym obsahom tuku prírodného jogurtu a majonézy v pomere 2: 1.

Niečo nové: viete, že "mimosa" môže byť surová? V tomto vyhotovení vyzerá ako jemne zbitá omeleta a má bohatú arómu.

zloženie: 1.5 Čl. Kešu orechy, 0,5 lyžice. citrónová šťava, 1 strúčik cesnaku, 1,5 lyžičky. morská soľ, 1 lyžička. suchá horčica, 1 lyžička. kurkuma, 1-3 perie zelenej cibule, 0,5 lyžičky. voda.

Vložte orechy, soľ a korenie do mixéra, dôkladne premiešajte, až kým nebudete hladké a pridáte vodu, ako idete. Ozdobte zelenými krúžkami cibule pred podávaním.

Domáca majonéza

Priemyselný potomok ušľachtilej omáčky obsahuje 616 kcal na 100 g a hmotnosť škodlivých látok v kompozícii. Ale existuje cesta von. V čerstvej zmesi rastlinného oleja a vaječných žĺtkov, ktoré sú ochutené horčicou a citrónom, nie je nič kriminálne. Ak nie ste príliš leniví a urobíte majonézou ručne, môžete získať neporovnateľne chutnejšiu omáčku a najmenej 150 kalórií ľahšie ako zakúpený.

Hot a aspic

Pečenie je jedným z najužitočnejších spôsobov varenia, ale je dôležité, aby ste ho vložili do rúry. Kačice a husi sú šampióni tuku (407 kcal), neďaleko od nich a bravčového mäsa - 314 kcal. Preto je lepšie vybrať morku (280 kcal), kuracie mäso (272 kcal), jahňacie mäso (264 kcal) a najlepšie zo všetkých - hovädzie alebo teľacie mäso (168 kcal).

Pečeme dobre vták s jablkami, slivkami, hrozienkami, medom. Len to nemaľte s majonézou a v dokončenej nádobe nejedzte svoju pleť, bez ohľadu na to, aké chutné môže vyzerat. Pri výbere mäsa si pamätajte, že rebrá sú pomerne tučnou časťou.

Želé, na moje prekvapenie, sa ukázalo ako zdravé a zdravé jedlo. Zvyšuje bielych krviniek a odporúča sa pre každého, kto má problémy s hematopoéziou, a želé podobné látky sú potrebné pre kĺby, väzy a sliznice. Pomáha pri výrobe kolagénu, podporujú krásu a mládež. Ochutnajte zdravie, ale nejedzte tuky, zmrazené na vrchole. Bez nej je želé nie viac ako 100 kcal.

A nakoniec dezerty

Pre koláče na novoročnom stole odporúčame vybrať si nízkotučné polevy a kvasnicové cesto uprednostniť fajčenie. Jedzte ich ako každý dezert: malý kúsok a po hlavnom jedle.

Ak chcete v záverečnom sviatku niečo ľahké - môžu to byť hrušky vo víne, pečené jablká a bobule v želé, ako napríklad šampanské alebo ovocný sorbet.

Niečo nové: Ak nemôžete odmietnuť tradičné sladkosti, môžete si na Silvestra upečiť svetlé orechy, vanilkové polievky alebo zázvorové koláčiky.

Veselý Nový rok a pohodlie v duši a tele po dlhých prázdninách!