Ryby sú výhodnejšie ako ortuť

Ryby sú stále lepšie ako škody, hovoria švédski lekári. Inšpirovaný touto správou som objasnil, aké ryby by ste mali jesť av akom množstve.

Švédi sú známi milovníci rýb a morských plodov. Druhy sleďov v ich moriach sa neberú do úvahy a rybie pokrmy - jeden z pilierov kuchyne. Rovnako ako v celej Škandinávii, v tejto krajine prísne monitorujú čistotu morí a jazier a hlasujú s rubľou pre voľne žijúce ryby a nie pre poľnohospodárov.

Nie je prekvapujúce, že Švédov je veľmi znepokojený obsahom ortuti v ich národných potravinách. Na jednej strane sú ryby bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré chránia srdce a krvné cievy. Na druhej strane akumuluje ortuť z morskej vody a rastlín. Tento toxický kov, ktorý vstupuje do ľudského tela, vyvoláva ťažké ochorenie srdca.

Tím vedcov z Umeåskej univerzity sa rozhodol zistiť, ktoré látky v rybách sú silnejšie: zvyšuje riziko srdcového infarktu kvôli ortuti alebo chráni srdce pred omega-3 kyselinami? Do experimentu sa zapojilo viac ako 900 švédskych mužov a žien rôzneho veku. Najskôr sa podrobne pýtali, ako často a v akom množstve konzumujú ryby, a potom urobili krvný test na meranie hladiny ortuti v červených krvinkách.

Podľa výsledkov môžu škandinávski dýchať ľahko. Pre všetkých účastníkov štúdie nebola hladina ortuti v krvi nebezpečne nízka a lekári nenašli žiadne problémy s cievnym systémom. To znamená, že ryby nie sú tak hrozné, ako sme sa báli.

"S takým nízkym obsahom ortuti, živiny v rybách prevažujú nad poškodením tohto ťažkého kovu," hovorí vedúca výskumu Maria Vennbergová.

Spoločne so Švédmi môžeme ľahko dýchať, pretože množstvo ortuti v rybách závisí hlavne od toho, kde pláva, ale od veľkosti a veku. Čím sú jednotlivci väčší a čím dlhšia je ich životnosť, tým viac ortuti, ktoré absorbujú. Wennberg odporúča vyhnúť sa, alebo prinajmenšom byť opatrný so zlatým ostriežkom, plameňom, mečiarom a žralokovým mäsom - akumulujú najviac ortuti.

Ak chcete doplniť množstvo omega-3 mastných kyselín, odborníci na výživu odporúčajú, aby sme konzumovali ryby dvakrát týždenne, uprednostňovali lososy a tuniaky a konzervovali, pretože obsahujú menej ortuti než čerstvé.

Americkí toxikológovia, ktorí vypracovali normy pre obsah ortuti v rybách a morských plodoch pre Spojené štáty sú ešte opatrnejšie: nie viac ako 80-250 g lososa týždenne. Tehotné a dojčiace ženy, rovnako ako malé deti, je lepšie úplne opustiť výrobok.

Konštantín Zgurovský, doktor biologických vied, vedúci námorného programu Svetového fondu pre voľne žijúcich živočíchov, dodáva, že ruské stánky majú naj ekologickejšie odrody - divoké, napríklad losos Kamchatka (coho, čučoriedka, chumáč, chinook), pollock a sleď. Môžete si ich kúpiť bez strachu z karcinogénov a farbív. Viac o iných znakoch dobrého a už sme to povedali.