Bandáže a pneumatiky

Ministerstvo zdravotníctva schválilo nový zoznam automobilových súprav. Teraz každý argumentuje, je to horšie alebo lepšie ako predtým. Bez účasti na diskusii sme sa rozhodli požiadať lekárov: čo radia, aby sa na ceste? A čo spočíva vo vlastných súpravách prvej pomoci?

Za posledných 13 rokov motoristi nosia so sebou lekárske súpravy, v ktorých sú lieky proti bolestiam, lieky na srdce (valylol, nitroglycerín, Corvalol), amoniak, ako aj aktívne uhlie, a dokonca z nejakého dôvodu aspirín (používaný na celom svete len na zlepšenie reológie krvi) , Z nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť pri zraneniach, v súčasnej lekárni na prípravu prvej pomoci je len chladiaca súprava, brilantná zelená a vata.

Nasledujúce leto budú lieky zmiznúť z balíčkov prvej pomoci, namiesto nich budú mať veľa zmiešaných obväzov - obväzov a záplat. Zloženie nových súprav prvej pomoci už bolo schválené Ministerstvom sociálneho zdravia a sociálneho rozvoja. Musí existovať šesť druhov obväzov, tri typy náplasti, krúžok na zastavenie krvi, sterilný obväz, zdravotné utierky, rukavice, nožnice a navyše zariadenie na umelé dýchanie z úst do úst (čo možno urobiť bez akéhokoľvek zariadenia, hlavnou vecou je vedieť ako) ,

Zmeny, úprimne, nejednoznačné. Jednou z prvých kritikov inovácií bol pediatr, riaditeľ moskovského Výskumného ústavu núdzovej detskej chirurgie a traumatológie Leonid Roshal. Iniciatíva úradníkov je, že je neprofesionálny a zarámovaný: "Hovorím ako profesionál a nie ako politik. Hovorím ako osoba, ktorá je vo veku 60 rokov, osoba, ktorá sa opakovane zastavila, keď sa niečo stalo, keď bolo potrebné poskytnúť pomoc. Myslím, že je to stále nedostatok profesionality. "

Ale Stanislav Manerov, riaditeľ Školy prvej pomoci "Bezpečnostný priestor", si je istý, že z novej lekárničky bude väčší zmysel, než zo starého. Úradníci však nezohľadnili niekoľko dôležitých aspektov: "Lieky, ktoré sa nachádzajú v lekárničke, takmer nikdy neboli správne uložené a neboli správne použité. Žiadne prípravky nemôžu vydržať kolísanie teploty od -30 do +50, charakteristické pre naše zemepisné šírky. Navyše podľa zákona osoba bez lekárskej výchovy nemá právo dať lieky inej osobe. V tejto súprave na prvú pomoc neexistuje takmer nič pre zranenia - zlomeniny, rany a krvácanie. Bolo by skutočne dôležité udržať "náhodný golier" v aute, ktorý udržuje krk vo vzpriamenej polohe a šetrí v prípade zlomeniny krčnej chrbtice. Pri 70% nehôd je pravdepodobné, že taká zlomenina je pravdepodobná. V Amerike a Európe, obojok, bez porozumenia, ukladá všetky obete. Tiež by som pridal súpravu prvej pomoci s vákuovými pneumatikami alebo pneumatikami z drôtu Kramer a peroxid vodíka na ošetrovanie rán. Jód a brilantná zeleň, populárne u ľudí, nie sú vhodné, sú určené na spracovanie iba okrajov rany alebo chirurgického poľa. V našej krajine ľudia nalievajú jód a spáli ranu, takže sa liečia dlhšie a jazvy zostávajú. A peroxid je vlastne univerzálny antiseptikum.

Tu je dôležité pochopiť samotný princíp: prvým je zastaviť silné krvácanie, pretože obete nehôd neumierajú zlomeninou, ale krvou. Druhou a najdôležitejšou vecou je napraviť, že pohyby zhoršujú stav. Potom príde lekár a urobí všetko správne. Chladivá sada, ktorá je teraz v súprave, je dobrý nápad, ale jeho skladovanie je veľmi žiaduce - pri kolísaní teploty sa činidlá zhoršujú. Samozrejme, je tiež potrebné doplniť súpravu prvej pomoci s tým, čo potrebuje hostiteľ a jeho rodina, s tým, čo lekár predpísal. Napríklad alergikovia potrebujú antihistaminiká. "

Ak chcete zabrániť poškodeniu liekov a balenia za studena, je logické, aby ste dostali prenosnú chladničku pre súpravu prvej pomoci. Ale aj s nimi nie je všetko jednoduché: buď budú musieť neustále meniť chladné prvky, zmrazovať ich doma, alebo, ak ide o elektrickú chladničku, hrozí nebezpečie, že batériu môže vybrať dlho zaparkovaný automobil.

Samotný doktor Manerov neustále nosí pneumatiky, obväzy, dva páry rukavíc, nožnice, nôž, peroxid, rovnako ako protizápalové lieky. Nakoniec však neposkytuje poradenstvo každému, pretože vyžaduje kompetentnú aplikáciu. Rovnako ako lieky proti bolesti.

Zavolal som niekoľko lekárov, ktorí trávia veľa času za volantom, aby zistili, čo robia na ceste. A to je to, čo mi povedali.

Profesor Pavel Vorobyev, riaditeľ Ústavu verejného zdravia ruskej akadémie lekárskych vied, sa domnieva, že v súprave nie je potrebná liečba, lebo ľudia nevedia, ako ich používať a nemali by byť schopní. Čo chýba v novej súprave na prvú pomoc, sú chladiace vaky, ktoré odstraňujú opuch v prípade poranenia a fólie na izoláciu, pretože obete sú vždy veľmi chladné. V obchodoch sa predávajú celofánové filmy s kovovým povlakom, môžu skutočne pomôcť. Je pravda, že sám nemám takýto film a na mojich cestách so sebou beriem okrem súpravy na prvú pomoc veľa "ligácie". A to je všetko.

Profesor Andrei Korolev, riaditeľ Európskej kliniky športovej traumatológie a ortopédie, si je istý: "Lieky nie sú v prvej pomoci potrebné, takže celosvetová myšlienka je správna, ale je nepravdepodobné, že vyriešia všetky problémy. Vysoké zranenia sú výsledkom nechutných značiek, kvality ciest a nedostatku policajných zručností. V civilizovaných krajinách poskytuje prvá pomoc polícia a záchranári. Naša polícia to vôbec neurobí. Mnohokrát som zaznamenal takúto situáciu: človek v bezvedomí ležal v upnutom aute, polícia stála vonku, napísala niečo, zavolala niekam a ticho čakala na "ambulanciu šok. Teraz chcú zaviesť skúšku prvej pomoci pre vodičov. Verím, že taká skúška musí najprv prejsť dopravnou políciou. Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť, je oslobodiť obete od upnutý stroj a správne položiť. Polícia musí mať rozšírené súpravy prvej pomoci s pneumatikami, upevňovacími pomôckami a špeciálnou podložkou. Zvykol som si so sebou veľa vecí okrem lekárničky, ale teraz nič. Používame pohotovostné poisťovne, je dobre vybavená. "

Oleg Talibov, docent na klinickej farmakológii na Moskovskej štátnej zubnej lekárskej fakulte, povedal: "Keď cestujem, vezmem so mnou multivitamíny, spacie pilulky a pretože som astma, inhalátor. Nevidím lieky potrebné na zranenia, ktoré by laik mohol použiť. Analgin je neúčinný a narkotické analgetiká môžu samozrejme používať iba odborníci. Rovnako ako lieky proti šoku. Pokiaľ ide o zariadenie na umelé dýchanie, pre mňa sa pár krát rozpadlo v mojich rukách. Preto, ak si ju kúpite, potom len dobrá kvalita. Všeobecne povedané, každý by mal byť schopný robiť umelé dýchanie a bez adaptácií, je to súčasť ľudskej kultúry a to sa učí v škole. "

Vo všeobecnosti nič nadprirodzených lekárov nesie so sebou. Čo si užívate na ceste zo zdravotníckych potrieb?