Scooter, valčeky, bicykel: ako urobiť letnú dovolenku v bezpečí

Letná dovolenka v meste je nemysliteľná bez prechádzky na kolobežkách, kolieskových korčuliach, bicykloch. Ako ich urobiť čo najbezpečnejšie v mestskom prostredí? Existuje mnoho odtieňov. Ale všetko je v našich rukách!

Paradox, ale bezpečnosť jazdy nezávisí od toho, akú ochranu si na sebe kladiete. Oveľa dôležitejšie je, ako dobre vlastníte dopravný prostriedok, ako sa pohybujete vo vesmíre a medzi ľuďmi a ako reagujete na nebezpečné okolnosti.

Zdravotný inventár

Každé vozidlo potrebuje údržbu. Skontrolujte stav najmenej na začiatku letnej sezóny, keď dostanete inventár zo spálne. Môžete to urobiť sami alebo kontaktujte príslušnú dielňu.

Najprv zhodnoťte prácu bŕzd (na bicykli a skútroch) a ako sa kola otáčajú. Ak nie sú brzdy komprimované a kolesá chrastíte - vitajte v službe. Tiež si všimnite, ako ľahko kolobežka a bicykel otáča volantom a či sa rýchlostné stupne posúvajú a samozrejme, či sú pneumatiky nafúknuté. V budúcnosti skontrolujte stav inventára každé 1-3 mesiace v závislosti od frekvencie jazdy.

Jazdecká technika

Čím lepšie sa človek pohybuje, tým rýchlejšie je jeho reakcia: pre neho je ľahšie vyhnúť sa kolízii, pri zákrutách nehrozí chyby a môže sa vždy spomaliť. Preto sa naučte vlastniť inventár na relatívne bezpečnom mieste (zle obývaný, bez zostupov a zákrutov), ​​v ideálnom prípade - pod vedením trénera. A choďte na miesta hromadného korčuľovania už pripravené.

"Problémom so všetkými nováčikmi je, že sa pozerajú na nohy," hovorí Alexander Sukhorukov, šéf Školy športového športu (RollerSchool.ru), člena ruského národného tímu v kolieskových korčuliach. - Medzitým na rušných miestach sa musíte pozrieť pred vami a v smere otáčania pred vykonaním manévru. Okrem toho, ak sú na bicykli brzdy, potom sa na valcoch musíte naučiť spomaliť a pripraviť sa na to, že musíte náhle zastaviť alebo zmeniť smer. "

Správne vybavenie

V Rusku, na rozdiel od Európy, nie je bežné, že dospelí jazdia v prilbách. Hoci my, rovnako ako Európania, máme jednu hlavu a neúspešná kolízia a pád sa môže stať kedykoľvek. Najmä pri jazde v parkoch, kde je veľa ľudí, malé deti a domáce zvieratá, ktoré niekedy premieňajú cyklistickú cestu venovanú lyžiarom do chaosu.

Valce budú potrebovať iné typy ochrany. "Na kolená, kolená, špeciálne rukavice na štetce a prípadne šortky s ochranou bokov a chvosta," uvádza Alexander Sukhorukov. "Tí, ktorí si vyberú kolobežku na prechádzku, by mali z tohto zoznamu vylúčiť rukavice: bude to nepríjemné držať ruky na volante."

Ak jazdíte za súmraku, použite bicykel na bicykel. Často s ním je hlavový pás, takže sa ľahko premení na silný svetlomet s červeným majákom na zadnej strane hlavy. Je tiež potrebné mať reflexné prvky: sú často dodávané s športovým oblečením, batohy a dokonca aj pneumatikami pre bicykle. Dokonca je ľahšie si kúpiť reflexné nálepky a prilepiť ich na batoh a na chrbát topánok. Nadšený cyklisti zdobia rámy a ráfiky stuhami a kolobežky dostanú žeravé kolesá.