Ako si vybrať kostým pre "brušný tanec"

Dievčatá, ktoré tancujú brušný tanec, ako všetci ostatní ľudia, sú pozdravení oblečením. Ale nájdenie správneho "oblečenia" pre brušný tanec je oveľa zložitejšie než dokonca dokonale fitné džínsy.

Samozrejme, skutočná orientálna krása musí šiť kostým pre samotný tanec. Ale ja nie som orientálna krása, ale moderná pracujúca žena žijúca v megacity a nemôžem toto pravidlo prakticky nijako praktizovať. Musel som si kúpiť oblek - samozrejme, a veľa. Dúfam, že vám rada pomôže.

Pravidlo jedna - nekupujte obleky v strediskách v obchodoch pre turistov. Môžu byť veľmi pekné, ale majú nepríjemný prvok, ktorý sa rozpadá pri prvom umývaní, alebo ešte horšie, práve v okamihu tanca. A bellydance stále nie je striptíz! Takže je lepšie kontaktovať špecializovaný obchod, ktorý tak alebo iným zaručí kvalitu tovaru.

Dokonca aj moje skúsenosti hovoria, že turecké kostýmy sú spravidla lepšie ako egyptské v kvalite. Ale aj keď si vyberiete turecký kostým, nezabudnite skontrolovať prítomnosť drôteného rámčeka v živote. Často jednoducho nie je tam. To znamená, že korzet rýchlo stratí svoj tvar. Tiež pri výbere zips, dávajte pozor na pohár - to by vás malo perfektne zapadnúť. V opačnom prípade môže byť celý tanec rozmaznaný.

Všetky dekorácie by mali byť počas tanca starostlivo fixované a nie odlupovať. Stehy, flitre, rhinestones - všetko by malo byť veľmi dobre urobené.

Pri tréningu na bruško, nemôžete nosiť celý kostým, len jeden pás. Pri výbere tohto príslušenstva venujte pozornosť jeho hmotnosti. Čím je opasok ťažší, tým závažnejší bude počas tanca vytvárať zaťaženie svalov. Je to taký druh činka na bokoch.

A ako si vyberieš kostýmy? Alebo si ich šiť sám?

Tanečné brušné lekcie online

Belly Dance video stretnutia s Svetlana-Abukhardan a Alexey Ryaboshapka je majster triedy vo fitness klubu LIVE!