Diéta len pre vás

Nie je to len služba s nízkym obsahom kalórií pre bohatých občanov - je to nový štýl potravín. Autori projektu dokázali na svojich diétnych, ale napriek tomu ústnych polievkach pripraviť polovicu domáceho beau monde.

V septembri 2009 bol projekt Just for You štvorročný. Reštaurátor Arkady Novikov je zodpovedný za vysokú kuchyňu a ekologickú čistotu produktov, MD, výživu Irina Pochitaeva za to, že pokrmy tejto jemnej kuchyne sa navzájom neodporujú, pokiaľ ide o bielkoviny, sacharidy a ďalšie dôležité prvky. Kuriérna služba dodáva každý deň stovky termozáverov správnym jedlom na najvyššie adresy, a to ako doma, tak i podnikanie. A napriek dopravným zápcham, takmer neskoro.

V rovnakej dobe sama Pochitaeva nedáva žiadnu utajenosť o tom, že myšlienka tejto úspešnej stravovacej činnosti jej nepatrí. Raz v lietadle čítal článok o časopisoch, ktorý hovoril o anglickom podniku Pure Package. Irina okamžite pochopila: v Moskve neexistuje žiadna takáto služba a určite to bude v dopyte. Takže musí byť naliehavo organizovaná! Neskôr sa dozvedela, že niekoľko desiatok firiem sa zaoberá dodávkou dietetických jedál do domu na svete. Medzi najznámejšie patrí rovnaký London Pure Package, Zone Healthy z Los Angeles a Canadian Licious Living.

V dôsledku toho sa Pochitayeva v spolupráci s Novikovom ukázala ako "mobilná reštaurácia pre tých, ktorí chudú s chuťou." Ak vám nevadí peniaze na zdravé a chutné jedlo (aspoň 20 tisíc rubľov za desať dní), nebudete musieť premýšľať o tom, čo jesť, aby ste schudnúť. Vyberte si jeden zo siedmich programov na základe vašich vlastných želaní a životného štýlu a čakajte na dodanie čerstvej pomarančovej šťavy, grilovaných prepelíc a dušených králikov, polievky na jarnú vodu a šparglovú krémovú polievku. Všetko príde na adresu, ktorú ste uviedli, zabalené v dosť ekologických kartónoch.

Vývoj prvého programu "Intenzívna strata hmotnosti" si Irina Pochitayeva urobila rok a pol. Bolo potrebné premýšľať, ako kŕmiť človeka, ktorý stráca váhu na 850 kcal denne, aby bol výživný a užitočný, a gurmáni neoplodnili. "Zobrali sme naše obľúbené jedlá, ako napríklad vinaigrette alebo masové guľôčky, a urobili ich diétne," hovorí Irina. - Čierna treska sa nedá vypaľovať v medovej omáčke, ale v pare s paradajkami, koriandrom a sójovou omáčkou. Vymysleli, čítali a požičiavali si receptov od zahraničných kolegov. "

V súčasnosti program "Intenzívna strata hmotnosti" - chudé mäso a ryby ako základ, plus čerstvá zelenina, ovocie, ľahko stráviteľné sacharidy - najobľúbenejšie.

Zostávajúcich šesť programov je zaostrené pre konkrétne životné okolnosti. №1 - pre tých, ktorí chcú schudnúť, ale nie tak naliehavé (kalorický príjem sa zvyšuje na 1300 kcal). Č.2 je program pre vegetariánov; Č. 3 - pre tých, ktorým lekári odporúčali znížiť hladinu cholesterolu. 4 - ak sa rozhodnete opustiť mäso, hydinu a cukry; 5 - pre tých, ktorí hrajú veľa športov (3000 kcal), a napokon č 6 je vhodný pre tých, ktorí chcú správne jesť.

Irina má svoje vlastné požiadavky na zdravú výživu a budete ich musieť prijať, ak sa chystáte kŕmiť Just for You. Základ - samostatné jedlá, päť jedál od sedem ráno do osem večer. Napríklad odporúčame jesť dezert prísne dve hodiny po hlavnom chodníku. Menu, ktoré sa aktualizuje každé dva mesiace, zahŕňa produkty charakteristické pre našu klimatickú zónu. V lete je dôraz kladený na čerstvú listovú zeleninu a bobuľové ovocie, v zime - na koreňovú zeleninu, kyslá kapusta a nakladané jablká. Žiadne droby, minimálne konzervačné látky a žiadny alkohol. Jediným zhovievavosťou je pohár bieleho vína zriedeného minerálnou vodou v pomere one-to-one. Irina verí, že červené víno zvyšuje tlak, zhoršuje pocit hladu a narúša spánok. "Mnoho mužov môže stratiť až 5-7 kg nadváhy len kvôli vylúčeniu alkoholu," - je si istá.

Okrem toho sú úplne vylúčené ustrice, kaviár, foie gras, chobotnice a mušle. Jedná sa o výrobky, podľa slov Iriny, "jedna minúta" - strácajú svoje užitočné vlastnosti počas prepravy. Zo zeleniny z podobného dôvodu "daikon" nepáčilo (japonská odroda reďkovky) - dlhé cesty do tejto koreňovej plodiny nie sú ani dobré, v jedlách varené s ním, tam je ostrý špecifický zápach.

V popredí nápojov - kompóty, ovocné nápoje, tinktúry, čerstvo stlačené ovocné a zeleninové šťavy. Kakao a káva nie sú vylúčené, ale je lepšie ich nahradiť bylinným a zeleným čajom. Áno, okrem polievok a nápojov, umyte minerálnu vodu bez plynu (pri dávke 30 ml na 1 kg váhy, to znamená, ak vážite, napríklad 70 kg, potrebujete najmenej šesť pohárov denne).

Zaujímavé je, že v ponuke je chlieb (nekvasené) a dokonca aj sladkosti, ako je napríklad Just for You know-how, frappe sušených marhúľ a sliviek. Irina a jej kolegovia dlho nevedeli pochopiť, ako dať tieto veľmi užitočné sušené ovocie do stravy. Potom prišli: "Zrazili sme ich pri vysokých rýchlostiach a získala sa zmes, na ktorú sa pridáva prírodná látka na báze bielkovín."

Najkontroverznejší moment práve pre vás je ekologický. Tvorcovia projektu trvajú na tom, že na prípravu všetkých jedál používajú iba výrobky šetrné k životnému prostrediu, pretože obsahujú "maximálne množstvo vitamínov, minerálov a vlákniny". V skutočnosti možno hovoriť o prírodnom pôvode, napríklad listová zelenina alebo ryby v našej krajine môžu byť bohužiaľ úsek. V Rusku stále neexistujú zrozumiteľné normy pre pestovanie a certifikáciu ekologických výrobkov - značky ako "eko", "bio" a "organické" zostávajú na svedomí výrobcov. Okrem toho podľa odborníkov neexistujú jednoznačné vedecké dôkazy, že ekologická zelenina, ovocie, mäso a ryby obsahujú menej škodlivé a užitočnejšie látky.

Pred rokom spoločnosť mala druhý smer - zelená. Tri zelené programy sú v skutočnosti rovnaké programy na zníženie hmotnosti (rýchlo - o 850 kcal, pomalšie - o 1300 kcal, program s obmedzením mäsa, hydiny a cukrov) iba v rozpočte a teda aj v masovejšej verzii. Ušetria prechodom z dovážaných produktov na domáce, od drahých termo bagov až po jednorazové kartónové krabice a pri dodaní - osobne ich vezmú do kancelárie jedného z klubov svetovej triedy alebo si zaplatia osobitne za doručenie. Desaťdňové diétne jedlo je teda dvakrát lacnejšie (20 tisíc pre zelenú miesto 36 až 40 tisíc pre Just for You).

Ak sa tak strach vyhrať peniaze hneď, môžete si objednať cez telefón skúšobnú verziu na deň - 4000 rubľov. Len majte na pamäti, nebudú vyberať program špeciálne pre váš zdravotný stav, všetci veria v slová: ako si objednáte, budú. "Každý z našich programov je určený pre zdravých ľudí," zdôrazňuje Irina. "Nevykonávame individuálnu dávku - je to skvelá práca, ktorú doktor dokáže urobiť len po dôkladnom rozhovore a pri vyšetrení klienta."

Všetko však súvisí s tým, že zákazníci si s pomocou osobného odborníka na výživu zvolia najvhodnejší program Just for You. 1. decembra plánuje spustiť novú linku špeciálne pre ľudí, ktorí strácajú váhu podľa metódy lekára.