"Dobré jedlo." Pot-a-feu

Ako sa pot-a-fe líši od potápania? A tam a tam dali všetky druhy vecí. Ale naša omáčka je pikantná a spravidla veľmi tučná a táto francúzska polievka je ľahká a strašne zdravá.

Pot-a-fe vo francúzštine znamená "hrniec na oheň" a tento výraz sa používa aj v zmysle "rôznych vecí" - v takýchto prípadoch sa hovorí "hodgepodge". Najprv som sa dozvedel o tejto miske z knihy "ABC môjho života" Marlene Dietrichová - rád ju variť, rád, že celá rodina sa zhromažďuje okolo spoločného hrnca, ako v roľníckych domoch.

V princípe neexistuje presný recept. Zelenina - miestne, sezónne; ktorá rástla v záhrade - a potom si vziať. Rozstrihnite veľké - aby každý zobral zo všeobecného jedla to, čo má rád. Z povinného - kapusta, v ideálnom prípade Savoy. Zelené hrachové struky sú srdečne vítané, rovnako ako paštrnák, ale bez zemiakov a napríklad tekvice, ktoré môžete robiť bez. Pokiaľ ide o mäso, klasický pot-a-fe varené buď z kurčiat (ale je to nudné), alebo z hovädzieho (tvrdého). Ideálne - tmavé morčacie mäso bez kože.

Hlavná zložka pot-a-fe môže byť považovaná za banku samotnú: musí byť široká, hrubostenná a testovaná - ako sa hovorí "modliť sa". Pri natáčaní som si pretiahol svoju vlastnú, z domova. Najskôr pripravte pot-a-fe najprv pomaly (vývar nevarí, ale iba sa ohreje), potom rýchlo - zelenina by mala ľahko prasknúť; ale jedia opäť pomaly, s pocitom, jasne a vďačnosťou.

Pot-a-feu

Pre 6-8 porcií:

Pre vývar:

Turecko, tmavé mäso - 1 kg

Zázvorový koreň - 6-8 cm

Pór - 3 ks. alebo len zelené časti - 5-6 ks.

Cibuľa - 1 ks.

Karafiát - 2 ks. (Nie je podmienkou)

Celer stonka - 1 ks.

Petržlen - 5-7 kvetov

Tymian, kôprom - 3 vetvy

Mrkva - 1 ks.

Zeleninový koreň - 1/6 ks.

Tekvica - malý kúsok

Korenie petržlenu - 1 ks. alebo sušené - 1 polievková lyžica. l.

Zelenina pre pot-a-fe:

Zemiaky - 2-3 ks.

Pasternak - 1 ks.

Mrkva - 1 ks.

Orepe - 1 ks.

Kohlrabi - 1 ks.

Chickpeas - 20 ks.

Brušičková kel - 5 ks.

Savoj kapusta - 1/2 malá hlava

Biela kapusta - 1/2 malá hlava

Karfiol - niekoľko kvetencov

Brokolica - niekoľko kvetenstiev

Kôpor, zelená cibuľa

- Vystrihnúť čerstvý koreň zázvoru, hodiť do vriacej vody.

- Po asi piatich minútach položte rovnaké tmavé morčacie mäso a varíme ďalších desať minút.

- V inej hrnce (v skutočnosti teraz môžete použiť rovnaký hrniec) priniesť novú vodu do varu. A potom znížime požiar na minimum, je to dôležité. Ležali sme dobre umyté časti zeleného póru (rovnako ako je - čím viac, tým lepšie) a varené morčacie. Myšlienka je, že vývar by nemal ukázať toľko mäsa ako zeleniny. Ale veľmi bohatá, chuť je sladká.

- Na požiadanie: pár zázvorových podložiek, stopka zeleru, podpätky petržlenových vetvičiek a koreňa (možno vysušiť), cibuľu s dvoma alebo tromi klinčekmi nalepenými do nej. Francúzi zvyčajne dávajú kyticu garni, ale ak nemáte, povedzme, tymian, nič sa nemusíte obávať.

- A stále je to možné: rýchlo smažte cibuľu, hrubo nakrájanú mrkvu a kúsok zeleru v suchom panvici - "staré korene" podľa termínu Molokhovets. Dajú bujónu zlatú farbu a bláznivú arómu - zriedkavé, keď niečo funguje lepšie ako to, čo sa nazýva.

"Za pol hodiny musíme cibuľu chytiť a zlikvidovať."

- Po ďalšej hodine a pol sme odstránili všetky varené zeleniny - slúžili vlastným. Filtračný vývar nie je potrebný. Je lepšie, naopak, vyčistiť v nej nejaké "staré korene" (stačí vložiť sitom a kašu s lyžicou na panvicu).

- A teraz najlepšia časť: spustime "mladé korene" do vývaru. Najprv - malý kúsok tekvice (ak je nejaký). Tekvica bude mať čas variť mäkký, kvet, a to je dobré.

- Potom 2-3 zemiaky (hoci môžete urobiť bez nich). Rozstrihnite veľké, na štvrtiny alebo osemkus. Zemiaky by mali, samozrejme, dobre varte.

- Okurky, mrkva, paštrnák, kohlrabi, okrúhlice (ak sa náhle podarilo získať repy) sú pekne nasekané. Napríklad takto: veľká mrkva do troch barov, a potom naostrené - ako keby to bola mini-zelenina. Privarujte do al dente.

- Biela kapusta a / alebo savoy kapusta je tiež dôležité, aby sa stráviť - tak, že aj kríza. Rez veľké, ideálne - vosmushki malá hlava.

"A posledné z nich sú to zelenina, ktorá môže byť konzumovaná ako surovina, napríklad hrach a Pekingová kapusta."

- Je lepšie variť karfiol, brokolica a hračka Bruselské autokary vo všeobecnosti, v pare, dávajú silný kapustový duch, a nikto to nepotrebuje.

Nevyžaduje žiadny extra korenie pot-a-fe. Položte ju na stôl v tom istom nádobe, v ktorom boli varené. Alebo krásne sa rozprestierajú v hlbokej keramickej miske: mäso uprostred, zelenina okolo okrajov; a bujón sa naleje do misiek, ako sú nápojové misy.

Všetky recepty na "Dobré jedlo" sú tu.