Ballet: cviky pre štíhle nohy (FOTOGRAFIE)

Ste si istí, že perfektné štíhle nohy sú veľa modelov a tanečníkov? To nie je. S pomocou ballerínov na balenie za body - vy môžete takisto zarobiť. Priblíž svoj sen s našimi cvičeniami pre štíhle nohy.

Nebudete potrebovať baletné tutu a pointe topánky pre balet. Výdrž je však užitočná. Jadrom tejto módnej fitness disciplíny je klasická choreografia, základy vzdelávania baletných tanečníkov. A táto príprava, ako viete, je veľmi ťažké.

"Náš komplex je cvičenie na lavičke, čiže cvičenie z klasického tanca, z ktorého začína deň akéhokoľvek baletného tanečníka," hovorí Dmitrij Mosolov, majster trénera tanečného štúdia a fitnes klub World Class Lady. "Toto je dobré zahriatie celého tela, rovnako ako vývoj svalovej sily, elasticity väzov, koordinácie."

Cvičenie zahŕňa absolútne všetky svaly tela. A jeho začiatok je cvičenie pre nohy. "Balletové nohy sú podporou, na ktorej sile závisí, ako elegantné pohyby tela a rúk budú. Takýto tréning dokonale pracuje na svaloch nohy, robí ich štíhlejšími, "hovorí Dmitrij Mosolov.

Skôr ako začnete s triedami, premýšľajte nad tým, čo môže zariadenie nahradiť doma. "Je to nevyhnutné, aby sa v prvej fáze výcviku nezaoberala rovnováha a zamerať sa na technológiu," vysvetľuje Dmitrij Mosolov. Obvyklá výška stroja - tesne nad pásom. Takže hľadajte domov v rovnakej výške podpory: zadná časť kresla, kresla alebo pohovky. Nezachyťte ho, stačí si položiť ruku na vrchol, aby ste udržali stabilitu počas relácie. Pred triedou inštruktor odporúča trochu zahriať svaly. Napríklad, bežte s vysokým kolenom. Ohnúť dopredu a na stranu niekoľkokrát.

Sledujte polohu nohy. Pohyby tohto komplexu sú vykonávané hlavne z prvej polohy: paty sú spolu, prsty sú otočené von, nohy ideálne tvoria priamku. A z piatej polohy: postavte jednu nohu pred druhou tak, aby sa prsty vyčnievajú a päta pred stojacou nohou sa dotýka špičky za sebou a päta je na päte. Určite to nie je ľahké vstať bez tréningu, takže môžete uľahčiť cvičenia a dať svoje nohy do polohy na päte dohromady, položte ponožky do seba. Len dávajte pozor, aby ste neklesli na vnútornej strane nohy. Pri zdvíhaní nohy ťahajte ponožku. A nehazujte svoje ruky, nemali by byť letargické. To pomáha udržiavať chrbát rovno a vyvíjať správne držanie tela.

Zvyčajne sa cvičenia na stroji vykonávajú pod klavírnym sprievodom. Ale doma môžete zapnúť akúkoľvek rytmickú hudbu, ktorej tempo vám vyhovuje.

Zopakujte každý pohyb štyri až osemkrát. Nebojte sa meniť ich poradie a pripojiť sa, ak je to vhodné, vo zväzkoch. Sledujte krásu, plynulosť pohybov, vyvorotnosti nohy a rovnomerné postavenie chrbta.

Na dosiahnutie výsledku sa tento komplex najlepšie vykonáva každý deň. Ale ak nemáte takúto príležitosť, urobte to aspoň trikrát týždenne.

Komplex telesnej a baletnej cvičenia

Demi-plie (demiplié) alebo kliešte

Počiatočná pozícia - noha v prvej polohe, ťahajte za tela, na jednej strane sa nakláňajte na stroj. Jemne sa potopte do drepu a rozložte kolená po stranách do polohy, v ktorej je uhol medzi stehnou a dolnou časťou nohy 90 stupňov. Len hladko stúpajte do pôvodnej polohy. Uistite sa, že podpätky nie sú z podlahy.

Grand Plie (veľký plié) alebo hlboký squat

Východisková pozícia je rovnaká ako v prvom cvičení. Natiahnite do hlbokého drepania, udržujte si chrbát a rozložte kolená po stranách. Vykonajte pohyb s maximálnou hĺbkou pre vás. Mali by ste mať pocit, že sa hýbete po stene. Jemne sa vráťte do východiskovej pozície.

Relevo (relevé) alebo polovičný prst

Z prvej polohy opatrne stúpte na polovicu prsta a potiahnite telo nahor.

Tieto pohyby možno kombinovať do malého zväzku. Vykonajte dve demi-plies, jednu grand-plies a jednu relevantnú a zopakujte zväzok s druhou nohou.