Fitness s mužom: ako vytvoriť pár tréningov

Koľkokrát som čítal na ženských fórach "Sme oddelení fitnes!", "Moja strata v tréningu a mne chýba doma sám". Čo môže byť smutné - urobte si spolu s mužom kondíciu a vyberte vhodný pár tréningov.

Fitness inštruktori hovoria: spárované tréningy sa spájajú, umožňujú opäť navzájom sa dotýkať, zvyšujú efektívnosť tried ... A potom dodávajú: len to, že robíte fitness s mužom, nie je pre ženu jednoduché.

Sme menšie a spravidla slušne nedosahujeme mužov podľa váhy. Preto nie je pre nás ľahké vykonať s nimi mnoho párových cvičení. Sme značne slabší a pri napísaní fitness programu pre dvoch sa inštruktor zameria na nás. Takže človek počas tréningu parného kúpeľa nedostane plné zaťaženie a bude ho musieť vyzdvihnúť na osobu.

A čo je najdôležitejšie - my a fitness ciele s mužmi sú zvyčajne odlišné. "Ženy často prídu na hodiny, aby schudli," hovorí Natalya Petrova, štúdio osobného trénera Pro Trener. - Muži - získať svalovú hmotu. V prvom prípade je potrebný aktívny pohyb so zachovaním vysokého impulzu. V druhom - nekontrolovanom silovom tréningu, cvičeniach s veľkými hmotnosťami a malým počtom opakovaní. Je jasné, že v takejto situácii nie je rozumné zapojiť sa do kondície s mužom. "

A len ak máte spoločnú úlohu - rozvíjať vytrvalosť, vyvíjať techniku ​​silových cvičení, ovládnuť jogu - môžete vyskúšať pár tréningu. Tu je niekoľko fitnesových priestorov, v ktorých je jednoduchšie urobiť dostatočne efektívne pre oboch partnerov.

Funkčné vzdelávanie

Cvičenie s trakčnými strojmi, Bosu, tlmiče nárazov, telesná hmotnosť, voľné záťaže a zaťaženie všetkých svalových skupín (vrátane stabilizátorov, ktoré sú zodpovedné za rovnováhu a pri ktorých nie je ľahké pracovať) pomáhajú rozvíjať silu, vytrvalosť, koordináciu ...

"Lepšie je stavať pár tréningov ako okruhový tréning," hovorí Natalya Petrova. - Je založená na výpočte času, nie na počte opakovaní. Predpokladajme, že každé cvičenie je pridelené 45 sekúnd (a tam je stále rovnaký čas medzi nimi na odpočinok). Muž počas tohto obdobia môže vykonávať jeden a pol krát viac drep, ako žena a plus činka plus. " To znamená, že sa budú pohybovať od cvičenia k cvičeniu súčasne, ale zároveň sa budú pohybovať vlastným tempom. Áno, a nastane moment súťaže.

"Cvičenie pre každého z partnerov je tiež jednoduché," dodáva Elena Petrik, Vedúci programu skupiny svetovej triedy. - Viac pripravený môže komplikovať základnú verziu vďaka hmotnosti, amplitúde, zvýšeniu rýchlosti. V každom prípade je v prípade spoločnej zdatnosti pre mužov a ženy najskôr lepšie naplánovať stretnutie strednej intenzity. A potom vyzdvihnite individuálnu úroveň zaťaženia pre každého z účastníkov. "