6 otázok sa opýtajte pred rozchodom

Zriedka, aký druh vzťahu sa zastaví v jednom okamihu - najčastejšie ide o potrebu postupného prerušenia. A ak zrazu premýšľate o tom, či tento román bude pokračovať vôbec, odporúčame vám položiť si niekoľko jednoduchých otázok. Pomôžu vám urobiť kvalifikované rozhodnutie a zostať úprimní voči najdôležitejšej osobe vo svojom živote - sami.

Prečo sa chcem s týmto mužom rozdeliť?

Možno vám odpoveď na túto otázku zdá byť tak zrejmé, že sa ani nepokúšate premýšľať. Psychológovia však odporúčajú, aby stále strávili trochu času a opýtajte sa sami seba na dôvody pre medzeru a po rozmýšľaní ich úprimne napíšte na papier. Táto metóda pomáha pozerať sa na vaše emócie a pocity z vonkajšej strany, urobiť menej impulzívne rozhodnutie a dokonca si spoznať seba lepšie. Koniec koncov, týmto spôsobom môžeme jasnejšie uvedomiť si, že vo vzťahoch s ostatnými sa nám páči a že sme neprijateľní, bude to vždy vhodné. Možno vám táto myšlienka osvetľuje: "A prečo sme sa pred tým nerozpadli?" Alebo možno zrazu uvedomíte, že všetko nie je stratené a chcete udržať tento vzťah.

Existuje spôsob, ako zlepšiť tento vzťah?

Neexistujú žiadne dokonalé aliancie, nové spojenia (životaschopnosť ktorých často podporuje hormonálny nárast) sa zvyčajne zdajú byť atraktívnejšie. Premýšľajte o tom, čo váš vzťah chýba. Páčila ich romantika alebo bývalá blízkosť? Bola to zrada? Má váš partner ochotu pracovať na vašej únii? Ako ukazuje prax (a zahraničné štúdie), 80% párov úspešne udržiava vzťahy tým, že začína pracovať s nimi spolu s psychológiou.

Často príčinou medzery je neochota partnera zmeniť. Problémom však je, že psychológovia tvrdia, že to nie je povinný. Uložiť manželstvo pomôže zmeniť náš postoj k nemu. "Ak chcete prijať partnera" na rozvod "znamená uvedomiť si, že neurčujete kroky" päť minút na bývalého "manžela, - píše Eva-Maria Zurhorst, obchodný tréner, psychoterapeut, autor bestselleru "Love yourself. Nezáleží na tom, s kým ste. ", "Nechce to urobiť, pretože ťa chce ublížiť, uraziť alebo ublížiť." On je to, čím je. Možno sa nezhoduje s vašou myšlienkou ideálneho manžela alebo má vlastnosti, ktoré vás odpudzujú alebo spôsobujú zmätok. Nechce na vás reagovať, ako chcete. Vaše podráždenie však nie je spôsobené jeho správaním, ale vašou neochotou akceptovať takéto správanie. Váš stav sa stáva neznesiteľným, pretože ste nahromadili vnútorný odpor a odsúdili všetko, čo robí váš partner. Pokračujte v koktání a sťažovaní, ste odsúdení na to, že ste závislí od neho a jeho správania. "

Ľutujem toto rozhodnutie?

Informovať partnera o zlých správach je o "studenej hlave", to znamená, že po tom, čo ste dokázali upokojiť svoje emócie a urobili pevné rozhodnutie odísť. A bude to presne tak, ak ste premýšľali o dôvodoch prerušenia (pozri prvá otázka) a pripustili, že pre tento vzťah nemôžete urobiť nič viac (pozri druhú otázku).

Ako bude môj život po rozpade?

Ak chcete hovoriť o tom, ako bude váš deň bez osoby, s ktorou ste boli tak blízko, je to veľmi bolestivá úloha. Len toto premýšľanie môže presvedčiť niektoré rozdelenie s partnerom. Ale premýšľať o tom, čo chýbate, udržiavať tento vzťah? Prinášajú vám toľko potešenia, ktoré priniesli na úsvite vašej únie?

Sám sa nič nemôže báť a existuje niekoľko "bonusov" (ktoré už môžete zabudnúť): môžete vidieť viac svojich priateľov, robiť presne to, čo sa vám páči, a nebudete nútení počúvať niekoho výčitky ,