8 cvičení, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na výcvik pólov

Pylónové lekcie sú vhodné pre takmer každého: ak si to prajete, môžete zvládnuť tento smer dokonca aj ako "šiška" alebo v solídnom veku. Ak sa však k tomu správne a múdro pristupujete, prípravou na takéto tréningy, posilnením svalov vašich rúk a kôry a zlepšením roztiahnutia bude z prvých lekcií zrejme ľahšie. Ukážte to najlepšie pre toto cvičenie.

Triedy na póle: môžem robiť bez tréningu?

V teórii, áno, ale v praxi ... "Pre výcvik na póle je potrebná strečing, pružnosť a pevnosť," hovorí Polina Volchek, dvojnásobný majster sveta v pólovom tanci, bývalý sólist Cirque du Soleil, herečka skupiny "Leningrad Center". "To sa samozrejme môžete pokúsiť robiť bez nich, ale počet prvkov, ktoré môžete v tomto prípade vykonať, sa výrazne zníži."

Pre začiatočníkov je dôležité posilniť svaly hornej časti tela, pretože v počiatočných fázach zvládnutia trikov na pylóne je dôležitá sila rúk. "V prvej triede skúmame para-pilierovú choreografiu, niektoré základné triky na" nižšej "úrovni, najjednoduchšie zvraty, - komentáre Vera Kefner, učiteľka pólo tancé, strečink a iné fitnesové priestory tanečného štúdia Yaradance, autora komplexu, ktorý ukážeme dnes. - A až potom ich presunieme do "horných poschodí", do stĺpika. So zosilnenými rukami je kôra, ktorá pracuje na stĺpiku, oveľa jednoduchšia: pre človeka je ľahšie vytiahnuť sa, aby sa udržal v určitých polohách na stĺpiku statický bez toho, aby sa dotkol podlahy. Vzhľadom na dobré rozťahovanie - svaly sú pružnejšie, poskytujú väčšiu pohyblivosť kĺbov, zvyšujú rozsah pohybu, čo uľahčuje úlohu a znižuje riziko zranenia. Nezabudnite na vizuálny efekt - dobré rozťahovanie vám umožní elegantne a krásne vykonať triky. "

Takže ak ste sa dlho snažili pokúsiť trénovať na tyči, ale nevedeli, kde začať, začnite silnými cvičeniami a strečinkami. Spýtali sme sa Vera Kefnera, aby nám zostavil a ukázal nám vhodný súbor cvičení.

Ako vytvoriť lekciu

* Začnite s tréningom zahrejte 10-15 minút jednoduchého gymnázia spojov pripraví svaly, kĺby a spojenia pre nadchádzajúce zaťaženie.

* Vykonávajte cvičenia dôsledne.

* Zapojte sa do tohto programu 2-3 krát týždenne postupne zvyšovať zaťaženie. Tempo je stredné alebo pomalé, čo vám umožní sústrediť sa na správnu techniku ​​na vykonávanie cvičení.

Na dokončenie komplexu budete potrebovať rohož, stoličku a činky (s hmotnosťou 2-3 kg).

Ste pripravený začať triedu? Potom zopakujte po Vera Kefnerovej.