Farebný, červený kohlrabi: ako variť rôzne druhy kapusty. Časť 1

Kapusta je taký známy produkt, ktorý mnoho domácnosti zabudne na svoje schopnosti. A používajú sa len biele kapusta na varenie a dokonca aj v najbežnejších jedlách: kapustová polievka, šalát, boršč ... Medzitým, absolútne chutné veci pochádzajú z kohlrabí, Savoy, brokolica ... Povieme vám, čo a ako variť z rôznych druhov kapusty. Berte na vedomie recepty od kuchárov.

Červené kapusty (červené zelie)

Zo všetkých druhov kapusty je to najbližšie vo svojich vlastnostiach ako biele kapusta. Avšak je to užitočnejšie, pretože anthokyanín obsiahnutý v listoch, silný antioxidant, ktorý dáva rastlinným produktom fialovú farbu. Je dokázané, že táto látka znižuje riziko infarktu a rozvoj hypertenzie a tiež znižuje zápalové reakcie v čreve, čo je obzvlášť dôležité pre milovníkov mastných a sladkých potravín.

Červená kapusta je najužitočnejšie jesť surové, napríklad v šalátoch. Ale môžete variť ako biele kapusta: kyslé, pridajte k polievke, boršč, urobte zelné kotúče. Zvážte iba to, že pri dlhodobom tepelnom ošetrení stratí svoju jasnú farbu, "vybledne".

Bravčové kotlety na kosti s červenou kapustou

Recept Eleny Savchukovej, kuchársky šéfkuchár "Heroes"

Zložky (na4 dávky): 200 g červenej kapusty, 4 lyžice. l. červené suché víno, 1/2 červenej cibule, 1/2 červené jablko, 2 lyžičky. maslo, 4 bravčové kotlety, med a soľ podľa chuti. Pre marináda: 8 lyžice. l. ustricová omáčka, 80 g koreňového zázvoru odlúpnutého, 4 lyžice. l. ryžové víno Mirin (alebo iné ovocné sladké víno, 150 g rastlinného oleja.

inštrukcia, Osušte očistený zázvor a premiešajte všetky ingrediencie marinády. Marinujte vo výslednej kompozícii 6 až 12 hodín bravčových kotúčov. Potom ich po 2 minúty vypražte na každej strane a potom vložte do rúry na 10 minút pri teplote 180 ° C. Soľ na chuť. Na obloha z červenej kapusty: rozotrejte nakrájanú červenú cibuľu v masle, pridajte strúhané jablká, nakrájané kapustu, zakryte víno a pridajte med. Dobre premiešajte a zatvorte veko. Najmenej jednu hodinu na nízkej horúčke priamym miešaním.

Kalerábová kapusta

Najpresnejším popisom tohto produktu bude preklad jeho názvu z taliančiny: cavolo rapa - "zŕn z kapusty". Kohlrabi naozaj vyzerá viac ako koreňová zelenina ako kel. Ale potraviny z nej nie sú použité listy a korene, ale stonky, ktoré, rastúce v anténe, získajú guľovitý tvar. Kohlrabi chutí ako kapustová stopka, ale nie je tak ostrý a šťavnatý; Je bohatá na zlúčeniny draslíka a vitamín C. Z nej sa dá urobiť lahodná krémová polievka, ktorá sa upokojuje v koreňovej zelenine (napríklad zemiaky, repa a zeler koreňa), alebo varte a pripravíme zemiakové kaše na doplnky výživy na mäso alebo ryby. Ak máte šťastie k nákupu čerstvého kohlrabu, skúste ho jednoducho strúhnúť so strúhanou mrkvou a čerstvým jablkom. Získajte zdravý a veľmi zdravý šalát.

Šalát s kelabom a lososom

Recept Cyril Berger, značkový kuchár reštaurácie Rose bar

Zloženie (pre 4 porcie): 200 g čerstvých uhoriek, 100 g kaleráb, 4 vetvičky koriandra, 2 vetvy mäty, 200 g údeného lososa. Pre ponzu omáčku: 2 lyžice. l. limetová šťava, 2 lyžičky. cukor, 1 lyžica. l. rastlinný olej, 1 lyžica. l. omáčka "Mitsukan" (môže byť nahradená zmesou 1 lyžička sójovej omáčky a 1 pár kvapiek ryžového octa), 1 polievková lyžica. l. pripravená rybia omáčka (môže byť nahradená ustricou), soľ na chuť.

inštrukcia, Pre omáčku premiešajte cukor, rybu (alebo ustrícku) a omáčku Mitsukan, maslo, limetovú šťavu a štipku soli. Nakrájajte losos na malé kúsky, uhorky a klaun na slamky. Opláchnite a vysušte zeleninu. Zmiešajte všetky ingrediencie, sezónu s omáčkou.