Tréning medbolových párov

Nudí sa robiť fitness sám? Nechcete sa oddeliť od svojho partnera ani za hodinu kvôli tréningu? Nech ho urobiť spoločnosť! Zavolajte mu dnes, aby si zahral loptu.

Predstavte si, že máte vo svojich rukách balík veľkosti detskej pláže s hmotnosťou od 1,8 kg do 5,4 kg. Toto bude medbol (tlačená guľa) Vykonajte lepšie extrémne, "Môže byť použitý v silovom tréningu, namiesto činiek v drepinách, výklenkoch, krútení," hovorí Maria Kononová, odborná spoločnosť "FitnessDom". - Bude prinášať rôznorodosť do vašich tried. Avšak, medbol je dobrý nielen pre to. S ním môžete robiť rôzne rôzne pohyby. Vráťte sa späť - oslovte, rozvíjajte pružnosť, pohybujte sa na ňom - ​​mieste svaly. Tossing - rozvíjať koordináciu a agilitu.

Veľa cvičení s lekárskym míľnikom v jednom stupni alebo iným opakovaným pohybom z každodenného života: keď, povedzme, vyzdvihneme ťažkú ​​tašku z podlahy, otočime sa s ňou, vrhneme niečo na hornú polici skrine alebo naopak sa natiahneme, aby sme z nej odstránili niečo potom. To znamená, že pripravujú telo na domáce zaťaženie. "

Ale tieto výhody medbolu nie sú vyčerpané! Tréning s ním, najmä pár, vždy zahŕňa prvok hry. A to znamená vzrušenie, ktoré vám pomôže pohybovať sa dostatočne rýchlo, nielen posilňovať svaly, ale aj spaľovať nadbytočný tuk. V porovnaní s väčšinou bežných kardiologických záťaží - beh, skákanie lana, aerobik - takýto tréning nie je len oveľa vzrušujúcejší. Takisto neposkytuje nárazové zaťaženie kĺbov.

Triedy s medológiou, ak naznačujú, že hodia loptu, vám umožnia vytvoriť ďalší dôležitý ukazovateľ - silu, schopnosť ukázať silu vo vysokorýchlostnom ostrom pohybe. A nakoniec, všetky rovnaké hody vám umožnia vyhnúť negatívnym emóciám, agresii, uvoľniť stres na konci pracovného dňa.

Kto môže trénovať s Perform Better Extreme?

Triedy s medbolom odporúčajú najmä športovcom, a to je pre tých, ktorí hodia loptu na presnosť a rozsah "v službe": rugby hráči, hádzanármi, basketbalisti. Zvyšok však môže samozrejme získať veľa bonusov z tréningu s týmto projektilom. Každý, kto chce posilniť svaly, schudnúť a jednoducho diverzifikovať svoje tréningy. Starší ľudia šetriaci cvičenie s medbolomom pomôžu udržiavať koordináciu a silu: mnohí z nás strácajú s vekom nie tak silnou ako schopnosť rýchlo aplikovať.

Ako vytvoriť tréning

* Ak pravidelne cvičíte s medbolom, urobte to v bežnom režime: 2-3 tréningy za týždeň.

* Vykonajte každé cvičenie 12-15 krát vykonaním 1-3 prístupy v závislosti od vašej úrovne fitness. Posledné tri opakovania by sa mali robiť s ťažkosťami bez toho, aby sa táto technika narušila.

* Vzhľadom k tomu, vypchaté gule prakticky nemajú odraziť z podlahy a zle beat z múru, skúste hrať s ním v dvojici, aby sa váš partner vráti loptu. Spárované školenie má zmysel vykonávať 1 krát za týždeň, viac za zmenu. "Účastníci takejto hry spravidla majú rôzne úrovne fyzickej kondície a rôzne úlohy vo fitness," hovorí Maria Kononová. - Bude pre nich ťažké vybudovať školenie, ktoré by absolútne vyhovovalo obom. Bude to kompromis. "

Ak je jeden z partnerov oveľa silnejší než ten druhý, môžete tento moment poraziť pomocou funkcie Vykonať lepšie extrémy rôznych vecí a určiť pre každý svoj vlastný počet opakovaní.