Klimov Taras

Inštruktor tanečnej aerobiku na televíznom kanáli "Live!", Absolvoval gymnázium Viborg Sport v Kodani. Taras vyjadruje poľutovanie nad nízkou úrovňou rozvoja fitnessovej kultúry v Rusku, ale verí, že táto úroveň sa niekedy priblíži k európskej.

Taras Klimov sa narodil v Jaroslavli. V detstve dostal prezývku Taras Bulba, ale potom, čo vyrastal na 190 cm a začal sa zaujímať o volejbal, už to nemal jeho ruku dráždiť ho. V roku 2000 odišiel 18-ročný Taras do Kodane, aby študoval spôsobilosť na miestnej športovej škole Viborg Sport High School. Keďže v Európe žije nejaký čas, Taras dokázal porovnať kultúru miestnej fitness s našou, a výsledky tohto porovnania ho potlačujú.

"Podľa všetkých ukazovateľov sme najmenej 10-15 rokov za Európou," hovorí Taras. "Ruská mentalita je na vine za všetko: považujeme fitness ako spôsob, ako sa stať krásnym, ale nie zdravým." Odtiaľ, podľa Tarasa, zúfalo nízka úroveň vzdelania ruských fitness inštruktorov. "Nepotrebujú vedieť, ako zlepšiť svoj zdravotný stav, alebo o nich nikto o to nepýta." Ale len krásna s pomocou fitness v Rusku majú tendenciu stať sa jedným. "V Londýne 15-20% obyvateľov navštevuje fitness kluby a 4% v Moskve," uvádza Taras.

Nechcel však zostať vo vyspelých európskych krajinách. Taras Klimov sa domnieva, že jeho krajania budú tiež chápať skutočný účel fitness. V súčasnosti pracuje ako hlavný tréner pre skupinové programy v sieti City Fitness a Orange Fitness clubs. Taras je certifikovaným inštruktorom talianskej gymnázií Euroeducation a American FreeMotion Fitness. V očakávaní lepších časov učí ruských inštruktorov, ako vykonávať skupinové programy. Zdá sa, že je schopný urobiť všetko: ľahko môže prekonať lekciu v základnej aerobike, tancovaní na tanieroch, bicykli, silovom tréningu alebo tanci.

Lekcie na televíznom kanáli "LIVE!" - jeho spoločný brainchild. Ich tanečný aerobikový program bol vyvinutý ako náprava nudy: namiesto bežných pohybov sú tu kroky a sú tu použité. "Na Západe je to bežná prax," hovorí Taras. "Inštruktori vymýšľajú nové smery, aby sa návštevníci fitcentrov nudili." Rastúca popularita tohto prístupu k tréningu v Rusku ho robí šťastným. Rovnako ako každé iné hnutie, ktoré by dokonca mierne zmenšilo rozdiel vo vývoji ruských a európskych fitness kultúr.

Video stretnutia "Tanecná aerobik" s Tarasom Klimovom nájdete vo fitness-video knižnici klubu "ALIVE!".

Pozrite si video: Taras Klimov Step 4 полная версия, free video (August 2019).