Jóga turné na Cypre. Fig Bay a kreatívna čakra

Ako sa dostať do závislosti od jogy. Čo je cenené fíkovník. A prečo nemôže kritizovať vládu.

Nikdy by som si nemyslel, že by biologické hodiny nariadili, aby som skákala na päť ráno. To sa však deje. Okrem toho ma žalovala, nestranný pozorovateľ. Pri pohľade na úsek a úspechy dievčat z našej skupiny som v jednom bode, bez akejkoľvek prípravy, takmer dokonale stála v pavúkovom póze a dokonca trvala pár sekúnd vo vrana (cachasana) póza. Ale póza (Maiurasana) nie je zvládnutá. Ale nie som naštvaný: ak sa Alyona v každom prípade nepodarí, tak prečo by som sa mal, pripravený, obávať!

Účastníci turné, mimochodom, boli tiež vzdialené od všetkého. Druhý deň Alena dokonca musel jemne rozdrviť trochu nepokojov. Catherine Sazan požiadala o zníženie počtu "pozdravov na slnko" (Surya Namaskar). Alain odpovedal, že to nemožno urobiť: na plné pozdravy by malo byť 12, podľa počtu znamení zverokruhu. "Ak je to tak ťažké, môžete to urobiť pomalšie. V Indii sa vo všeobecnosti tento komplex robí 40 a 100 krát. " V dôsledku toho sa k šiestim bežným pózám Surya Namaskara pridalo šesť nových.

Nebolo to bez drobných zranení, aj keď to nemalo nič spoločné s jogou: najprv Alena zranila špičku na zábave, druhý deň som zbavil podobný prst na ostré koraly, keď som hľadal dobrý uhol na fotografovanie. Avšak rany sa hojili rýchlo. Ako to bolo za studena a Svetlana Malinovskiju, vinu, ktorú si položila na klimatizačnú jednotku. Nie som si istý, že je to tak, vzhľadom na zvyk Svetlany každé ráno pred potápaním potápať sa priamo z móla do ešte teplého Stredozemného mora.

"Nemôžem robiť jogu bez nej. Budete ospalí, pomalý, ale keď sa ponoríte, ihneď sa začne nabíjať veselosť a telo sa okamžite otvorí. Najhoršie je chrbtový nos. Koniec koncov, všetka jóga v dychu je postavená, a keď je nos upchatý, je to veľmi ťažké. Vypláchol som ho dnes s morskou vodou, stal sa to jednoduchšie. "

V ten istý deň si Svetlana a jej sused, Tatiana Yermolenko, cítili sami seba - leteckú prechádzku pozdĺž pobrežia s padákom zaisteným dlhým lanom na motorovom člne.

Všeobecne platí, že počas celej prehliadky tieto dievčatá uvoľňujú nepotlačiteľnú energiu. Tatyana a Svetlana - najpokročilejší z nás jogín - šli na bicykel do zálivu Fig Tree.

Táto zátoka je známa po celej Európe pre svoj jemný biely piesok a tyrkysové more.

Zvyšok tam išiel pešo a najobľúbenejšie dámy sa rozhodli vziať taxík. A márne, pretože na ceste do zálivu sme sa potulovali do kostola proroka Eliáša.

Prorok, ako sa zdá, prísne sleduje predajcov ulice, aby nepreháňali ceny a kupovali lásky. Na úpätí hory sme mali fotografickú reláciu s Ekaterinou Sázanovou, ktorá ukázala učené asány. Po prekonaní 177 krokov sme opustili zväzok na Wish Tree a fotografovali luxusné mačky prilákané turistami.

V samotnej "figovej" zátoke sme plávali v dostatočnom množstve a opaľovali a vrátili sa domov po mori - miestni rybári nás odviezli do hotela s vánkom na motorovom člne.

Počas týchto tried sme posilnili svaly dolného brucha, bokov a zadku, stáli sme v polmesiaci (ardha chandrasan), vykonali sme komplex proti kŕčovým žílam, pracovali v izotonickom režime (keď svaly sú v neustálom tóne, ale všetky pohyby sú veľmi hladké) a dokonca aj prakshalans - čistiace procedúry používajúce jogu predstavuje.

A na poslednej prednáške nám Alain povedal o Vishuthe - čakre tvorivosti. Táto jemná vec je ľahko upchatá, napr. Podľa Aleny, ak kritizujete vládcov, vaše zuby môžu bolesť, a ak odsúdiť svojho blížneho, bude to zlé v hrdle. Hlavnou nevýhodou ľudí s rozvinutým vishuty je talkativosť. Takže niečo moje vishutha úplne rozptýlené. Je čas zastaviť. Stručne povedané, každodenné aktivity a rekreácia sú čoraz aktívnejšie a prekvapujúco sme z nich čoraz menej unavení.