Drožka počas tehotenstva: nebezpečenstvo pre matku a dieťa

Kandidóza alebo drozd, ako sme nazývali toto ochorenie, sa vyskytuje u 75% žien. Po prvýkrát mnoho tváre drozd počas tehotenstva. Povedali sme vám, ako táto choroba je pre budúcu matku a dieťa nebezpečná a prečo ju nemožno ignorovať.

Draslík je zápalové ochorenie pohlavných orgánov spôsobené hubami Candida. V skutočnosti je táto huba úplne normálnou súčasťou sliznice našich čriev, ústnej dutiny a vagíny. Ale akonáhle telo zlyhá, baktérie sa začnú množiť v omnoho väčších množstvách a situácia sa mení v negatívnom smere. Veľmi často sa to deje len počas tehotenstva a z dobrého dôvodu.

- Zmeny hormonálnych hladín. Akékoľvek hormonálne zmeny vedú k narušeniu mikroflóry. Počas tehotenstva významne dochádza k hormonálnym zmenám - množstvo progesterónu, "tehotenského hormónu", sa zvyšuje.

- Prudký pokles imunity. Počas tehotenstva je imunitný systém menej intenzívny. Takže počaté prírodou. Ak imunita zostala na rovnakej úrovni, telo ženy jednoducho odmietne embryo. Ale obrátená strana tohto mechanizmu spočíva v tom, že bunky imunitného systému, ktoré fungujú v takom svete, nemajú čas sledovať a ničiť rýchlo rastúce huby. Okrem toho sa v priebehu tehotenstva vytvorí vynikajúce prostredie pre huby: vaginálna sliznica sa uvoľňuje, zvyšuje sa glykogén - základ živín kvasinkových baktérií.

"Kandidóza sa prejavuje rovnako v každej fáze tehotenstva," hovorí Larisa Ivanková, Pôrodník-gynekológ kliniky "Doktorka pre rodinu". - Jedná sa o výtok z huby alebo sliznice, kyslý zápach, svrbenie a pálenie v pošve, často v noci, sčervenanie a opuch vaginálnych stien. Ak máte aspoň jeden z týchto príznakov, neváhajte a navštívte lekára. Nepoužívajte samoliečbu. Všetky injekčné striekačky podľa tradičných receptov liekov sú pre budúcu matku nebezpečné. " Aby sa choroba nestrácala, počas tehotenstva žena musí trikrát preniesť škvrnu na flóru: pri registrácii, uprostred termínu a na 36. týždeň.

Čo je nebezpečná drozd v tehotenstve

Trush nemá negatívny vplyv na vývoj budúceho dieťaťa: je spoľahlivo chránený fetálnymi membránami a uteroplacentálnou bariérou. Ale prítomnosť akéhokoľvek zápalového procesu je počas tehotenstva nežiaduca. Hlavné nebezpečenstvo spočíva v tom, že očakávaná matka s neliečenými drozdmi takmer 100% infikuje dieťa počas pôrodu. Prvé príznaky infekcie s drvivými drvivami: konjunktivitída a plaketa na ústnej sliznici. Dieťa je nepokojné, odmieta vziať prsia matky. Ak sa dieťa narodí predčasne, kvôli jeho anatomickým a fyziologickým vlastnostiam komplikácie môžu byť vážnejšie.

Pre budúcu matku bude prítomnosť kandidózy v pošve prispievať k zápalovým ochoreniam maternice po pôrode, napriek tomu, že huby samotné nespôsobujú tieto ochorenia.

Ako môžete vidieť, drozd nie je tak neškodná a nemožno ignorovať túto chorobu.

Pozrite si video: Využil dívčiny bezbrannosti a v přítmí parku ji znásilnil. Pomůžete s pátráním? (November 2019).