Vertikálne pilates: cvičenie pre silnú chrbát a krásnu držanie tela (PHOTO)

Pre mnohých, obzvlášť fanúšikov "železa", trénovanie pilates sa zdá byť príliš jednoduché a neefektívne: koniec koncov, mŕtvy vzhľad vyzerá pevnejšie ako "ramenný most". Aby ste sa o vás zbavili, navrhujeme zopakovať súbor vertikálnych cvičení pilates. Nenechá sa ani nudné fitnessistov nudiť a umožní vám pracovať na brušných svaloch a späť dobre.

Prečo potrebujem posilniť svalový korzet a držanie tela?

Nielen pre vonkajší lesk a vytváranie obrazu sebavedomého človeka: na nich závisí správna práca celého nášho organizmu. "Prostredníctvom miechy a nervov prechádzajúcich z miechy, mozog reguluje fungovanie vnútorných orgánov a dostáva od nich" spätnú väzbu ", hovorí Anna Vladimirova, zakladateľ školy Wu Ming Dao. - Ak je držaná pozícia zlomená, prenos signálu z mozgu na orgány a chrbát je obmedzený, nefunguje správne. Preto práca autonómneho nervového systému je pomaly, ale iste narušená. A to vedie k celému radu ochorení: od poškodenia krvného zásobenia mozgu po hormonálnu nerovnováhu alebo problémy s počatím. "

Slabé svaly na chrbte a kôre (a to môže byť, aj keď pravidelne navštevujete telocvičňu, ale ignorujete cvičenie pre hornú časť chrbta a spodnej časti chrbta) spôsobuje "skladanie" chrbtice - vytvorenie záhybu, ktorý je plný zdravotných problémov. "Pri sklopení klesá objem hrudníka, čo znamená, že srdce má menej priestoru na prácu. Prispôsobí sa tomu poslednému a obetuje výživu vlastných tkanív, ale skôr či neskôr sa problém prejaví, ako je ischemická choroba, pripomína Anna Vladimirova. - Ak sú chrbtové svaly plastové, medzistavcové disky dostávajú dostatočnú výživu (disky sa šíria difúzne - s kontrakciou a uvoľnením svalov), chrbtica si zachováva pružnosť a plasticitu, nervový systém funguje správne a udržuje zdravie celého tela. Správne držanie tela poskytuje dostatok priestoru pre účinnú prácu všetkých orgánov a prostredníctvom voľných plastických svalov je zabezpečený vysokokvalitný krvný obeh. "

Vertikálne Pilates dobre rieši problém plasticity svalov chrbta a jadra, pretože ich zahŕňa v práci počas výkonu takmer každého cvičenia.

"Pri tréningu je dôležité udržiavať pozíciu" Pilates "po celú dobu: pri inhalovaní mierne utiahnite brucho (ako keby ste sa snažili utiahnuť pás na nohaviciach), narovnať ramená a krútiť panvu dopredu tak, aby boli kosti jasne pod rebrami - hovorí Ekaterina Soboleva, Zupre klubový fitness riaditeľ a autor tohto komplexu. - Nakloňte sa po celej nohe a snažte sa natiahnuť telo pozdĺž chrbtice čo najviac nahor. To všetko, mimochodom, pomôže vytvoriť pocit rovnováhy. "

Ako vytvoriť lekciu

* Začnite svoj tréning zahrievaním (napríklad takýmto) a úplným rozťahovaním.

* Urobte cvičenia pokojným tempom, koordinujte pohyb s dýchaním. "Je dôležité vynaložiť hlavné úsilie na vydychovanie," pripomína Ekaterina Soboleva.

* Vlak 3-4 krát za týždeň, ak je to potrebné, pridanie rovnakého počtu kardiálnych cvičení do vyučovacích hodín.

* Na vykonanie cvičení potrebujete fitball.