Galina Šatalová

Neurochirurg, kandidát lekárskej vedy, akademik, autor populárneho systému prirodzeného hojenia. Galina Šatalová je teraz 93 rokov. Nepoškodí sa, ľahko sedí na rozštiepoch a bez ohľadu na to ľahko píše knihy o jej metóde.

Shatalova vstúpila do lekárskeho ústavu v Rostove, keď mala len 15 rokov a 22 rokov už pracuje. Po absolvovaní vysokej školy prišla na frontu, bola vojenským chirurgom. Po vojne pracovala v Centrálnom neurochirurgickom inštitúte. Obhajovala svoju prácu a získala cenu Burdenko. V šesťdesiatych rokoch riadila sektor výberu kozmonautov v centre výskumu vesmíru.

Raz, ako úspešný neurochirurg, sa Šatalová dostala do prednášky o systéme zdravotného pôstu podľa metódy profesora Jurija Nikolajeva. Tento kurz sa zameral nielen na jej kariéru, ale na celý svoj život. Pomocou pôstu Nikolaev dal dokonca beznádejných pacientov na nohy - to šokoval Shatalov. Začala sa zaujímať o dávnych zdravotníckych lekárov, ktorí aktívne komunikujú s jogínmi, psychikmi, odborníkmi na orientálnu medicínu a hladom. Po skúšaní mnohých postupov na seba začala rozvíjať systém obnovy založený na zdravej výžive, každodennom režime, fyzickej námahe, špeciálnej dýchacej metóde a, čo je najdôležitejšie, správnom spôsobe myslenia.

Keď telo funguje tak, ako sa má, on sám sa vyrovná s akýmikoľvek ochoreniami, Shatalova je istá: "Ak máte rakovinu alebo koronárnu chorobu srdca, potom ste sami preniesli telo do tohto stavu dlhodobou prácou v zlom režime. Ak ste naliali 76. benzín do auta namiesto 95., bude čoskoro potrebné opraviť. Takže 99% samotných ľudí je vinných z ich rany. Nesprávne kŕmia, dýchajú nesprávne, nesprávne myslia. Je známe, že väčšina chorôb pochádza z hlavy. "

Pri vývoji spôsobu zotavovania Shatalova pracoval veľa so športovcami. Pripravila skupinu bežcov na supermaratón venovaný Deň kozmonautiky v roku 1983. Športovci Shatalova dostali 800 kalórií denne, jesť iba rastlinné jedlá, obilniny celé cereálie a odvar z bylín s medom. Zatiaľ čo Ústav výživy predpísal každodennú dávku 6000 kcal pre maratónskych bežcov s diétou kŕmnych párov, kávy, kakaa, valcovaného ovsa a všetkých druhov mäsa. Počas siedmich dní maratónu museli bežci pokryť 500 km. Nakoniec sa ukázalo, že členovia kontrolnej skupiny sa sotva dostali na cieľovú čiaru, vyčerpanú a vyčerpanú, zatiaľ čo šatalovskí športovci dosiahli finále vo vynikajúcom tvare a dokonca získali váhu.

Ešte pôsobivejšie boli výsledky štyroch nôh-vedených priechodov stredoázijských púští organizovaných Shatalovom (1987-1990). Galina Sergeevna a jej spoločníci nedostali viac ako 600 kcal za deň, zatiaľ čo prešli 30 až 35 km pozdĺž voľného piesku. V prvej kampani skupina cestovala 125 km pozdĺž trasy Aralsk-Karateren za päť dní.

Vo svojom 93 Šatalov, ktorý sa stále venuje športu, miluje riadiť auto a veľa cestuje. Neskrýva svoj vek, naopak ju používa ako argument v prospech svojho vlastného systému. V Moskve zorganizovala školu Galina Shatalova. Neustále vedie prednášky, semináre a letné kurzy pre svojich nasledovníkov. "Osoba má vždy na výber: zmeniť alebo zomrieť," je si istá Šatalová.