5 tipov, ktoré vám pomôžu rýchlo schudnúť po prázdninách

Na novoročných sviatkoch sa mnohí z nás "rozišli", opierajúci sa o alkohol a lahôdky, trochu sa pohybujú a v dôsledku toho zvyšujú váhu. Nestrácajte paniku! Tu je päť tipov od odborníkov na výživu, ktoré vám pomôžu schudnúť po prázdninách.

Pôsobiť v komplexe

Zvyčajne, aj pri veľmi vážnom porušení denného a výživového režimu sa počas zimnej dovolenky neobnovujeme o viac ako 3 až 5 kg. Vďaka zimnému programu "live!" Detox odídu tak ľahko, ako prišli. Tajomstvo jeho účinnosti je integrovaný prístup: jemná výživa, mierne zaťaženie a otepľovanie krásy. Detoxikačný program predpokladá, že dočasne (a lepšie navždy) odmietnete výrobky obsahujúce množstvo konzervačných látok, prísad, farbív, kofeínu.

Počas zimnej slávnosti sa často prechádza na studených mastných šalátov a občerstvenia. To veľmi poškodzuje gastrointestinálny trakt. Ak chcete zotaviť, bude pre neho užitočné žiť na teplých polievkach, kissels, bylinné odvariek na pár týždňov.

Prestaň alkohol

Mnohé ženy sú zmätené: na sviatky sa nehasli a ich najobľúbenejšie džínsy sa stále nezapadajú. Je možné, že problémom je alkohol. Alkoholické nápoje prispievajú k vzniku opuchu, a to sú oni, a nie tuk vôbec, ktoré často pošliapajú našu postavu po zimných prázdninách. Takže z alkoholu v blízkej budúcnosti je lepšie vzdať sa úplne. "Potom opuch prejde a hmotnosť normalizuje, - vysvetľuje Natalia Fadeeva, doktorka-výživu-endokrinológ, lekár lekárskych vied, lekár rehabilitácie a športovej medicíny a rehabilitológie. "Pamätajte si, že alkohol tiež stimuluje chuť do jedla, znižuje kontrolu, pomáha glukóze transformovať na tuk." Aby ste nezískali ďalšie kilogramy, snažte sa počas víkendov piť viac ako 125-150 ml vína alebo 30-50 ml silných alkoholických nápojov denne.

Nepěchejte

Keď sa číslo na váhe vystrašilo, je lákavé pokúsiť sa zbaviť sa ďalších kilogramov čo najskôr. Ale neponáhľajte. Premýšľajte o tom, koľko stresu vaše telo zažilo v poslednej dobe. Dokonca aj na jeseň, ste pravdepodobne ponáhľal schudnúť, každý deň aktívne cvičenie a obmedzenie sa na výžive. Potom sme na dovolenku vyrazili do všetkých vážnych vecí. Teraz začnite schudnúť kompetentne av tichom režime. Vyvážte svoju stravu: každý deň by mali byť všetky šesť skupín potravín. Jedzte podľa režimu, s intervalmi medzi jedlami v 3-5 hodinách a pite veľa vody: 30 ml na 1 kg telesnej hmotnosti. Pri sledovaní týchto jednoduchých pravidiel, a nie pri prejedávaní, stratíte váhu - hoci nie rýchlo, ale správne. Takže odchádzajúce kilogramy sa nebudú hýbať, aby sa znova vrátili.

Stráviť pôst dní

Tvrdé strava po novoročných sviatkoch - to je dodatočný stres pre telo. Ak sa chcete zbaviť opuchu a strácať váhu po prázdninách, je lepšie stráviť deň pôstu s ryžou. "Kúpte si pohár hnedej ryže bez soli, rozdeľte ju na 6 porcií a jesť počas dňa, rovnomerne rozložte medzi jedlami a striedajte desať pohárov vody," odporúča Irina Popová, lekár, odborník na výživu, lekár, vedúci konzultačného a diagnostického oddelenia rakúskeho zdravotného strediska Verba Mayr, Ryža obsahuje draslík, ktorý vytláča sodík a aktívne odstraňuje vodu z tukového tkaniva. "

Môžete stráviť deň pôstu a bielkovín. V tomto prípade jesť denne 450 g kuracieho mäsa bez kožky alebo 800 g tresky, rozdeľte ich na štyri porcie a pridajte im zeleninu. A určite piť 2 litre čistej vody.

Skontrolujte stravu

Odmietnutá klobása a majonéza a myslieť, že problém je vyriešený? Bohužiaľ, chudnúť po dovolenke, vaša strava bude musieť prepracovať oveľa dôkladnejšie! "Najmenej dva týždne vylúčte soľ z menu, obmedzíte spotrebu jednoduchých sacharidov," vysvetľuje Irina Popová. - Oddýchnite džúsy, vrátane čerstvého stlačeného. A namiesto nich zahrňte nekvalorické smoothies obsahujúce vlákninu v menu, napríklad nahradiť jednu jedlu takým nápojom. "

Zamerajte sa na bielkovinové potraviny: telo vynakladá veľa energie na spracovanie (čítaj: kalórie). Chcete chudnúť? Jedzte bielkoviny bohaté na bielkoviny, kuracie prsia, chudé ryby, tvaroh, sóju, fazuľa a ryžu častejšie.

Po novoročných sviatkoch sa tieto jedlá môžu zdať nudné a skromné. Podvádzať chuť do jedla! Napríklad piť teplý bylinný čaj alebo čakanku. Jedzte každé 3-4 hodiny a z malého taniera. Začať proces straty hmotnosti po prázdninách pomôže týždenný detox. Začnite to nie v pondelok, ale v nedeľu - ďalší trik, ktorý uľahčí prenos stravovacích obmedzení.