Japonská strava a to, čo jesť

Ako sa zbaviť neodolateľnej túžby po sladkosti a nakoniec prestať plniť s množstvom prázdnych kalórií? Radikálny spôsob - aspoň dočasne úplne odstrániť cukor, múku a cukrovinky z vašej stravy.

Som dosť unavený, že mám len sladkosti. Sušienky, buchty, sladké ovocie, sladké pseudo-jogurty, tvaroh, fé ... nezabudli ste na nič? Vo všeobecnosti je diéta nočnou morou! Navyše som v poslednej dobe začal rozvíjať skutočnú závislosť od sladkostí. Stojí za to žiť niekoľko hodín bez cukru a potom sa zmení nálada, vzniká neodolateľná túžba po chutných nebezpečenstvách.

Pri hľadaní spásy zo sladkého otroctva som narazil na popis japonskej stravy. Je určená na 14 dní, počas ktorých nemôžete používať cukor, soľ, alkohol, múku a cukrovinky. Niektorí experti tvrdia, že s pomocou japonskej stravy môže nielen schudnúť, ale aj zmeniť metabolizmus. Kvôli tomu sa klesnuté kilogramy dlho nevrátia.

Hlavnou myšlienkou je oprieť sa o proteíny, ktoré obmedzujú príjem sacharidov a tukov. Pre raňajky - len kávu a niekedy sušienky. Na obed a večeru - trochu chudé mäso, ryby, vajcia, rôzne zeleninové šaláty a teplé jedlá. Umyte potraviny minerálnou vodou a džúsmi.

Diéta začala pomerne ľahko a prvý týždeň prešiel rýchlo. Milujem obe varené kapustu a čerstvú mrkvu, ale už dlhšiu dobu som do mojich jedál nezavádzala soľ s výnimkou polievok. Na tretí deň sa podieľal žalúdok, ktorý priniesol sebadôveru a túžbu dokončiť stravu. O sladké dokonca z otázky. Táto strava bola veľmi dobre disciplinovaná, čím viac som cítil, ako sa môj starý sen splnil, aby zastavil túžbu po sladkostiach.

Druhý týždeň sa dostalo ťažšie, objavil sa únava, ale rýchla konečná pridaná dôvera v ich schopnosti. Ale bol ráno neporovnateľný pocit ľahkosti. Po šálke kávy na raňajky pred obedom už nebola žiadna túžba. Pre mňa bolo skutočným prekvapením, aké chutné je jesť čerstvé potraviny bez soli.

Odborníci sa domnievajú, že počas japonskej stravy strácajú niektoré stopové prvky - draslík, horčík, vápnik, železo, vitamíny C a E, kyselina listová, atď. Moja slabá únava je pochopiteľná. Nasledujúca doba sa pokúsim vziať navyše vitamíny a minerály počas stravovania.

Vyskúšali ste japonskú alebo inú bielkovinovú stravu? Aké sú vaše dojmy?

Užitočné odkazy:

Videohovory "Klubové tance", "Moderné tance", "Hip-Hop" s Svetlana Litvinovou a "Gymnastika pre tehotné ženy" vo fitness video knižnici "LIVE!".