Chakra jóga a húb prechádzky s Alenou Mordovina

Na jogovom víkende na predmestiach sme mali skvelý čas: v našich triedach sme účtovali so solárnou energiou a počas našich prechádzok v lese sme zdvihol huby.

Stalo sa to všetko veľa síl, aby sme sa dostali na prvú rannú lekciu, ktorá začala v sedem ráno: pršalo a nič nebolo jasné pred slnečným počasím. Preto popri praxi dychových a otepľovacích cvičení pre kĺby som do nej zahrnul meditáciu na získanie slnečnej energie. Je to ideálne na to, aby ste mohli hrať od polovice štyroch do piatich ráno, ale v polovici osemkrát sa účinok meditácie ukázal ako silný: slnko konečne vyšlo z oblakov, ktoré nás celý deň zahrievalo.

Témou prvého dňa praxe bola muladhárska čakra. Ak chcete kŕmiť čakru a získať energiu na nej, musíte ísť do lesa a predstaviť si, že stromy okolo sú červené. Toto sme urobili medzi triedami. Pršalo iba na večer, a v nedeľu ráno slnko znovu svietilo. Verili sme, že dôvodom je naša energetická prax.

Druhým energetickým centrom, s ktorým sme pracovali, je Svadhisthana Chakra. Pre jeho harmonizáciu je vhodná meditácia "Diet Chocolate Cake", ktorej podstata spočíva v tom, že keď jedzme niečo sladké a škodlivé pre túto figúrku, nemusíte sa obviňovať, že máte navyše kalórií, ale vychutnajte si každý kúsok. Počas večere sme úspešne odskúšali to na bábätkách, zúfalo pripomínajúc jazyky, ktoré sú známe z detstva.

Zvlášť si však pamätám kampaň v lese o hubách. Moji rodičia neboli huby a oblasť, v ktorej som sa narodila, nie je najväčšou hubou - stále viac a viac stepí a stepí. Preto nerozumiem nič v hubách, aj keď ich veľmi milujem. Hneď som povedala dievčatám, že môžem len rozlíšiť músicu agaru a toto vedomie je nepravdepodobné, že ma zachráni pred hladom. A ukázalo sa, že som sa dostal do spoločnosti so zanietenými hubami.

Zistil som, že huby sú nielen skutočné a falošné, ale aj napríklad leto a jeseň a zbierali sme len jesenné sukne a malé škvrny. A huby, ako mi dievčatá vysvetlili, potrebujú namočiť a potom solené, ale nie sú vhodné na vyprážanie. Hovoril som o tabakových hubách: veľmi krásna, biela, niečo ako ježko. Keď je zrelý, vybuchne a vyleje niečo ako biela múka. Na breze našli aj obrovskú krásnu chaga, z ktorej sa pripravujú infúzie na liečbu onkologických ochorení.

Všeobecne platí, že víkend bol informatívny a nikto neopustil prázdne ruky: všetci nesú s ním balíky plné húb do Moskvy. A niektorí, najviac praktickí účastníci turné, - celé koše, obozretne s nimi. Toto mimochodom znamená, že sú vďaka Muladhárskej čakre v poriadku: to je ona, ktorá je zodpovedná za praktickosť, schopnosť prispôsobiť sa a prežiť za akýchkoľvek podmienok.

Meditácia pre nábor solárnej energie (bola to ona, ktorá nám pomohla rozptýliť mraky)

1. Postavte sa, vdychujte, zdvihnite ruky do hrudníka a intenzívne si navlečte dlane. Pri výdychu znížte ruky. Opakujte sedemkrát.

2. Sadnite si a pretiahnite nohy. Napravte si chrbát a uistite sa, že prirodzená deformácia v dolnej časti chrbta je zachovaná. Ak sa vaše chrbát zrúti, umiestnite pod panvu podložnú podložku alebo zloženú prikrývku. Ohrejte svoje dlane na lane. Vykonajte dýchaciu prax: pre sedem účtov vdychujte - za oneskorenie jedného účtu, pri výplate siedmich účtov - za oneskorenie jedného účtu. Vykonajte sedem dychových cyklov.

3. Postavte sa, postavte nohy na šírku bokov, zdvihnite ruky a otvorte ich nad hlavou, ako keby ste držali veľkú misku. Predstavte si, že slnko svieti jasne nad vami a jeho zlaté lúče naplnia pohár tak, ako inhalujete. S výdychom rozdeľte zlatú teplú slnečnú energiu do celého tela a naplňte ju zhora do prstov prstov a prstov. Predstavte si, ako vás obklopuje prúd slnečného žiarenia zvnútra a vy ste sa stali slnkom, ktorého lúče presahujú hranice vášho fyzického tela.

Užitočné odkazy:

Videohovory "Yogalates" a "Pilates" s Alenou Mordovinou vo fitness video knižnici klubu "LIVE!".