Diéta pre jasný orgazmus

Je možné zvýšiť libido a zmyselnosť pomocou diéty? To je, zvážte lekárov a povedať, ako urobiť diétu pre jasný orgazmus.

Slávky, jahody, orechy s medom na romantickú večeru - a máte zaručený očarujúci sex? Bohužiaľ, produkty, ktoré zvyšujú libido nefungujú. Ak chcete získať účinok sexuálneho menu, musíte nejakým spôsobom jesť najmenej niekoľko týždňov. A potom sa naozaj môžete spoľahnúť na intenzívnejší a živý orgazmus.

"Nezabudnite, že existuje pojem sexuálnej konštitúcie," hovorí Natalya Malinnikova, gynekológka, sexológ, - Význam každej potraviny, ktorá zvyšuje libido, je korekcia hormonálnych hladín, ktorá je zodpovedná za vznik sexuálnej túžby. Bez ohľadu na to, ako žena alebo muž so slabou sexuálnou konštitúciou jedia, je nepravdepodobné, že dosiahnu radikálne zvýšenie svojej sexuálnej túžby. Koniec koncov, je obmedzená pôvodnými prírodnými možnosťami. " A napriek tomu existuje množstvo produktov, ktoré môžu váš sex viac živý a bohatý.

Čo je to žena?

U ženy sú hormonálne výkyvy úzko spojené s menštruačným cyklom. Vo svojej prvej fáze sa libido prejaví ako najjasnejšie. Po dosiahnutí najvyššieho bodu počas ovulácie klesne. Podľa týchto zmien by ste mali vyberať výrobky, ktoré ovplyvňujú vašu zmyselnosť.

Folikulárna fáza (ihneď po menštruácii od 4. do 8. dňa). "Najlepším afrodiziakom počas tohto obdobia je med," hovorí Elena Pavlova, praktický lekár, nutritiológ. "Obsahuje bór, ktorý sa podieľa na syntéze pohlavných hormónov a oxidu dusnatého, ktoré sa v priebehu vzrušenia prirodzene uvoľňujú v tele."

* Ovulačná fáza (od 8 do 18 dní). Jesť jahody a figy. Tieto potraviny obsahujú veľa draslíka a vlákniny, ktoré pomôžu vyvážiť hormóny. "Jahody obsahujú aj antioxidanty, ktoré sú dôležité pre udržanie vašej vitality a sexuálnej vytrvalosti," hovorí Elena Pavlova. - A budete potrebovať, pretože vaše hormóny sú na vrchole. Mimochodom, je to najlepší čas na počatie dieťaťa. "

* Luteálna fáza (pred menštruáciou od 18. do 28. dňa). Špargľa a tmavá čokoláda vám pomôžu vyrovnať sa s únavou a sexuálnou apatiou. "Chřest obsahuje kyselinu asparágovú, čo znižuje únavu," hovorí Elena Pavlova. - V horkej čokoláde je veľa horčíka. Zníži úzkosť, ktorá je pre ženy súčasťou tohto obdobia. "

"Bez ohľadu na fázu cyklu je užitočné, aby ženy zaradili vo svojich ponukách výrobky s fytoestrogénom," hovorí Natalya Malinniková. - Ide predovšetkým o obilniny a strukoviny. Rovnako sú zvýšené hladiny estrogénu a potraviny so selenom (to platí najmä pre ženy pred menopauzou). Selén je v dýňovej, baklažánovej, ustríc. "

Čo je človek

U mužov je všetko oveľa jednoduchšie: čím vyššia je produkcia testosterónu, tým výraznejšie je libido. Takže nakŕmi svoje partnerské bielkovinové jedlá. "Dajte mu kuracie mäso, chudé hovädzie mäso, jahňacie mäso - každé mäso, ktoré má váš človek rád, v priemere 250 g (individuálne potreby sa počítajú podľa hmotnosti)," hovorí Elena Pavlova. "A potom bude jeho telo vybavené bielkovinami potrebnými na syntézu hormónov." A samozrejme, klasiky žánru v strave mužov sú potraviny so zinkom, stopový prvok, ktorý sa podieľa na syntéze testosterónu. Záznam o jeho obsahu sa považuje za ustrice, ale zinok sa dá nájsť aj v cenovo dostupnejších potravinách: orechy, tekvicové alebo slnečnicové semená, krevety. A nakoniec, v zeleru. Muži to potrebujú, ale ženy získajú bonusy z toho. Vďaka celeru sa zvyšuje uvoľňovanie špecifických látok feromónov, ktoré robia muža v očiach opačného pohlavia atraktívnejší.

Čo je užitočné pre všetkých

Pre stavbu hormónov sú potrebné a bielkoviny a tuky. Preto výrobky, ktoré obsahujú tieto zložky, musia byť nevyhnutne v ponuke mužov i žien. Môže ísť o chudé mäso, strukoviny, ryby, morské plody, orechy, avokádo. "Dávajte pozor na korenie," hovorí Natalya Malinnikova. - Poskytnú vám energiu potrebnú na normálnu sexuálnu aktivitu. Korenie obsahuje alkaloidy, éterické oleje, ktoré zlepšujú prietok krvi. Zázvor, korenie, šafran - tieto koreniny spôsobujú mierny vzrušenie, stimulujú prietok krvi do pohlavných orgánov. "

Čo jesť

Po prvé, v zásade nemôžete jesť. Akékoľvek hladovanie diéty sú plné nedostatku rôznych makro a mikroživín. Bojuje vrátane syntézy pohlavných hormónov. Najhorší nepriatelia libida sú jednoduché cukry, najmä pre mužov. Množstvo rýchlych sacharidov v strave blokuje syntézu testosterónu. "A dokonca aj jednoduché uhľohydráty" cukor "bielkovín, čo spôsobuje zrútenie ich štruktúry (proces sa nazýva glycation), hovorí Natalya Malinnikova. - Ako viete, proteíny - hlavný štrukturálny materiál pre hormóny. Nedostatok vysoko kvalitného proteínu vedie k zníženiu syntézy hormónov vrátane pohlavných hormónov. " A na záver: rast vášho libida na pozadí stresu je nezmyselný záväzok. Všetko, čo by malo ísť o syntézu pohlavných hormónov, v tomto prípade pôjde na tvorbu stresového hormónu - kortizolu. Preto najskôr vyriešte problém s prepätím a potom zvýšte libido.