Zubná pasta je nebezpečnejšia ako zubný kaz.

Nepríjemné správy pre rodičov: vysoký obsah fluoridu v zubnej paste zabraňuje zubnému kazu, ale vyvoláva hrozivú chorobu - fluorózu. Najmä u detí.

vyzerá veľmi veľká. Vedci uskutočnili 73 štúdií zahŕňajúcich 73 tisíc detí mladších ako 16 rokov a testovali všetky populárne značky zubnej pasty. Ukázalo sa, že pasty obsahujúce najmenej 1000 mg / l fluóru zabraňujú kazu lepšie ako ostatné. Pravdepodobnosť poškodenia zubov pri ich použití je znížená o 23% (v porovnaní s pastou bez fluoridu).

Napriek tomu, ako ukázala táto nezávislá štúdia, rovnaké pasty s fluórom môžu spôsobiť fluorózu u detí mladších ako šesť rokov (tmavé pruhy a škvrny na ložiskách skloviny - fluoridov). A hoci takéto zuby sú odolné voči mikróbom, pacient nie je lepší: fluór ničí zuby nie horšie ako kazy.

Podľa štatistík rodičia často nevenujú pozornosť koncentrácii fluoridu v detskej pasty. Oveľa dôležitejšie pre nich je obzvlášť chutná chuť, ktorá prinúti ich dieťa, aby sa vyhýbal zubu zubov dvakrát denne. Takže majte na pamäti, že zloženie záleží. Podľa štúdie Cochrane, ak chcete ochrániť svoje dieťa pred "karyóznymi príšerami", kupte ho pastu s koncentráciou fluóru najmenej 550 mg / l. Na druhej strane, aby bolo zuby bežšie a belšie, dieťa by nemalo používať pastu s obsahom fluóru vyšším ako 1000 mg / l. V každom prípade by bolo pekné konzultovať s zubným lekárom, ktorý pozoruje vaše dieťa.

A, samozrejme, uistite sa, že on (dieťa) to nejedí (vložiť). Ale v skutočnosti, kto z nás to neurobil v detstve? Napríklad som bol jahodový fanúšik.