4 salónové procedúry pre vlasy, z ktorých viac škody než dobré

Pri prideľovaní starostlivosti o vlasy špecialistovi sme oprávnení očakávať vynikajúci výsledok. Ale ako inak? Koniec koncov, sme zapojený do špeciálne vyškolenej osoby a peniaze za starostlivosť platili veľa. V skutočnosti môže dôjsť k väčšiemu poškodeniu ako pri procedúrach salónu. Povedz nám prečo.

Keratinové narovnávanie

Postup je určený hlavne pre majiteľov kudrnatých a vlnitých vlasov, ktorí snívajú o zrkadlovo hladkých vlasoch. Urobte to na rovné vlasy, aby ste zlepšili ich vzhľad, čo je hustší, lesklý a poslušný. Podstatou starostlivosti je intenzívne nasýtenie vlasovej šachty keratínom. Najskôr použite šampón, odhalte vločky, potom zložte prípravok s keratínom a vlasy sa počas sušenia vyrovnali. Okrem toho, aby sa výsledok opravil, pramene sa spracovávajú "žehlenie". Nebolo by nič zlé v procedúre, ak by neexistovali žiadne formaldehydy spolu s užitočnými zložkami (bielkoviny, rastlinné extrakty, prírodné oleje), ktoré menia štruktúru vlasov na horšie. Prvýkrát po narovnávaní účesu naozaj vyzerá skvele: kudrlinky sú hladké, objemné a lesklé. Ale postupne keratín a užitočné prírodné zložky sú vymyté a škodlivá chémia zostáva. V dôsledku toho môže byť stav vlasov horší ako pred procedúrou. Budú sa viac elektrifikované, krehkosť sa zvýši. Okrem toho samotný proces nemožno nazvať absolútne pohodlným a bezpečným. Proces sušenia vlasov je sprevádzaný uvoľnením výparov, tak žieravých a náhlych, že mnohé salóny dávajú prednosť vylúčeniu služby na rovnanie keratínov z ich "kozmetického menu".

Botox pre vlasy

Tento postup sa objavil v zbrojení špecialistov pomerne nedávno. Jeho samotný názov je skôr marketingový krok, pretože neznamená injekcie s botulínovým toxínom. V skutočnosti táto starostlivosť pripomína bežnú masku. Špeciálne sérum s bioaktívnymi zložkami sa aplikuje pozdĺž celej dĺžky vlákien. V dôsledku jej vystavenia sa jej vlasy stávajú lesklé a vyzerajú dobre upravené. Zvýšený záujem o postup, ktorý sa vo všeobecnosti veľmi nelíši od toho istého laminovania, je spôsobený povesti, že v divokom sére je skutočne botulínový toxín. Je to on, kto údajne vtiahne aktívne zložky do nepredstaviteľnej hĺbky. Táto úloha sa v skutočnosti vykonáva intrasilánovou molekulou, ktorá je schopná preniknúť do vlasovej šachty a pretrvávať tam dlhú dobu. Zvyšok lieku nie je nič nečakané: rovnaký elastín, keratín, kyselina hyalurónová a súbor vitamínov.

Je dôležité si uvedomiť, že "Botox pre vlasy" je skôr estetický ako liečebný postup. Okrem prírodných zložiek v zložení séra oplýva chémia - polyméry, silikóny, vďaka ktorým sa v mnohých ohľadoch dosahuje okamžitý účinok plynulosti a lesku. Ak vystavujete svoje vlasy, obzvlášť tenké a slabé, na takúto liečbu často, výsledok bude naopak - kudrlinky budú krehké a krehké. Po tom, ako účes "Botox" naozaj vyzerá veľkolepe, postup však nerieši vážne problémy vlasov súvisiace napríklad s chorobami alebo deficitom vitamínov.