Najviac neočakávaná príčina obezity

Zlaté pravidlo verejných služieb: čím je chladnejšie, tým viac sa musíte utopiť. Všetko čokoľvek, ale to je veril, že teplejší dom, plnej jeho obyvateľov. Britská obviňovanie ohrozuje obezitu.

Skupina vedcov z University College London navrhla teóriu, že nedostatok chladu v modernej civilizácii vedie k obezite. To znamená, že ak je vysoká teplota v domoch v celej zimnej dobe, ich obyvatelia sa pravdepodobne stanú zaplaveni na jar.

A to všetko, pretože v chladnej sezóne telo intuitívne akumuluje energiu na otepľovanie, a ak strávite po celý čas na stoličke pokryté koberecom, energia sa skladuje vo forme tuku na žalúdku, stehnách atď.

A čo je horšie, teplo a pohodlie v dome nás zbavuje schopnosti zahriať sa vonku. Faktom je, že okrem "zlého" bielych tukov v tele je "dobrý" hnedý, ktorý ako kotolňu vytvára teplo. Takže londýnski fyziológovia zistili, že hnedý tuk zmizne, ak to nie je potrebné.

Všeobecne platí, že stráviť celú zimu v horúcich, prehriatych miestnostiach, nielenže dostaneme tuky, ale tiež stratíme schopnosť ohriať sa teplom nášho tela. A toto je plné aspoň hypotermie a nachladnutia.

Je ťažké nesúhlasiť s londýnskymi vedcami. Tepelné útoky a prenasledovanie všade: v domácnostiach, kanceláriách a doprave. V kancelárii, "LIVE!" Napríklad utopil, aby sme zapínali klimatizáciu, ako v lete. A v škole, kde moja dcéra študuje, teplomer stále ukazuje 26 stupňov. Slávny americký pediatr Benjamin Spock, ktorý napísal knihu "Dieťa a stará sa oňho", odporučil udržiavať vzduch v spálni dieťaťa na úrovni 16-18 stupňov. Dokážem si predstaviť, čo sa stane s moderným človekom, donúti ho spať pri takej teplote - nebude mať zub zuby z chladu.

"Teplotný režim sa veľmi posunul," hovorí fyziológ a tréner Jevgenij Myakinchenko. - V minulosti boli domy chladné, neboli televízory a každý každodenne pracoval - napríklad vyčistili podlahu a nezmrazili. A teraz sa snažte sedieť na 18 stupňov pred televízorom - zomriete, budete ochorení chrípkou! moderný obyvateľ mesta je silne implantovaný - jednoducho sme schopní vydržať nedostatok tepla.

"Hypotéza je zvedavá," dodáva inštruktor televízneho kanála "LIVE!" Leonid Zaitsev. "Dievčatá, ktoré bojujú s extra kilo, ich nenechajú ležať: v lete strácajú ľahšiu váhu ako v zime."

Osobne verím britským vedcom. Tu sa však objavuje otázka: kto začne vyrovnávať svoj byt s náladou? Ste pripravení obetovať pohodlie pre zdravie? Ja osobne nie. A vy?

Pôvodný text štúdie, ktorý rozptýli mýtus o výhodách tepla v chladnej sezóne, v časopise .