"Dobré jedlo." Cesnakové recepty: Croquettes a polievka

Koreňový celer má liečivé vlastnosti a dokonca sa považuje za liečivú rastlinu. Jeho obsah kalórií je minimálny a chuť je bohatá. Tí, ktorí nemajú radi celer, jednoducho nevedia variť.

Cesnakové chudnutie recepty

Celer - obľúbený odborník na výživu a každý, kto stráca váhu, Je dokonca zaradený do zoznamov produktov s takzvaným negatívnym obsahom kalórií: organizmus údajne dostáva menej kalórií, než trávia trávením. Pojem "negatívny obsah kalórií" sa mi zdá pochybný, ale myšlienka je jasná: je ťažké žuť, kalorický obsah má tendenciu k nule.

Pred niekoľkými rokmi, po prečítaní francúzskeho odborníka na výživu Montignac, horlivého nenávidiača zemiakov, na jeho radu som začal nahradiť zemiaky napríklad koreňom zeleru - napr. "Váš dom si nič nevšimne," - povedal Montignac. Moja rodina si všimla - a veľa žiadala, aby to neurobilo znova. Vysvetliť im, že sa zdajú byť tuky z zemiakov, ale naopak, strácajú váhu zo zeleru, moji chlapci netrpia, mäkko, nadváha. Ale myslím, že to stále nie je dôvodom na opustenie zeleru. On je neuveriteľne chutný, zemiaky a vedľa neostane - len s ňou nejako známe. A s celer - ako v žart: "Nemám rád mačky? Len si neviete, ako si ich variť. "

Naučte sa pomôcť Michaelovi Liske. Varela zemiakové krokety - jedlo, podľa môjho názoru, trochu fajnové, "reštaurácia", slávnostné: v tom je úsilie. Ale ako sa ukázalo, pomerne jednoduché. Deti by sa im mali páčiť - nielen jesť, ale aj zúčastňovať sa na varení. Druhým jedlom je nádherná polievka z šťuky a celeru s krevetami, chutí tak jasne, ako vyzerá. A neuveriteľne diétne: celozrnný koreň, možno najsilnejší zo zložiek.

Zemiakové a zelené krokety

Pre 4 dávky:

Koreňový celer - 1/2 ks.

Zemiaky - 4 hľuzy

Kajakové vajcia - 3 ks.

Kuracie žĺtok - 1 ks.

Zelený hrášok - 100 g

Olivový olej - 1 polievková lyžica. l.

Soľ, korenie na chuť

- Vajejte olúpané zemiaky a celozrnný koreň v nasolenej vode.

- Sušajte ich v rúre 10-15 minút. To je dôležitý bod: nadbytočná voda musí odísť, inak sa všetko rozšíri.

- Bramborové zemiaky a zeler v rovnomerne sypaných zemiakoch. Použili sme mlynček na mäso, ale zvládol aj bežný masér.

- Jazdíme v troch kuracích vajciach, soľou a korením. Všetko premiešajte v homogénnej hmote.

- Zakryjeme spodnú časť pekáča alebo plechu pergamenom. Ak je tvar guľatý, budete musieť vystrihnúť kruh. V tomto štádiu nie je zlé spájať deti s procesom.

"Vystrihnite trojuholník z pergamenového papiera (strana asi 30 cm) a urobte kornet (v ruštine," roh "). Položte v kaši kornetik, nakrájajte šikmo špičku. Môžete samozrejme použiť kulinársky balík s dýzami - je to jednoduchšie a výsledok je zaručený. Ale aj improvizované zariadenie bude fungovať.

- Pomaly stlačte zemiakové zemiaky a položte špirálu. Mali by ste dostať malé (povedzme, s piatimi-ruble mince) ruže.

- Vaječný žĺtok je razbaltyvayem s malým množstvom (asi 1 polievková lyžica) vody a maziva budúce krokety (čisto pre krásu).

- My sme v rúre čistiť 5-7 minút. V rúre by mali byť maximálne 240 stupňov, horné teplo. Ale všetky rúry sú odlišné a samozrejme musíme nasledovať: ruže by mali červeniť, ale nespáliť.

- Mierne pridajte zelené hrachové struky s lyžicou olivového oleja na panvici tak, aby nestratila farbu, pridajte soľ a korenie. Rozložili sme na tanieri plošinu mladého hrášku a pripravili sme naň krokety.

Polievka z sorrel a celeru s receptom na krevety

Pre 4 dávky:

Bujón (zelenina alebo ryba) - 300 ml

Zeleninový koreň - 1/6 ks.

Tiger krevety - 16 ks.

Čerstvá sorrel - 400 g

Pór, biela časť - 200 g

Cesnak - 3-4 klinčeky

Olivový olej - 2 polievkové lyžice. l.

Soľ, korenie na chuť

Tymián, petržlen, zeler - 1 vetva

- Čistenie šťovík odstránením stonky.

- V hrnci, zahrejte lyžicu olivového oleja.

- Pór (biela časť), rozrezaný na krúžky. Klíčky odstránime z dvoch strúčikov cesnaku - v tom je horkosť a potrebujeme chuť. Zahusťte cesnak nožom. Zahrejte cibuľu, cesnak a zeler v panvici, nakrájajte na malé kúsky.

- Rozmiešajte zeleninu v mixéri, naplňte ju zeleninovým (alebo nie horším) svetlom. Práve v miske mixér pridať listy šťovík, brúsiť. Sorrel nebude variť! Ľahko soľ, korenie.

- Ohrejeme olivový olej v panvici, pridajme rozdrvený cesnakový klinček a trochu, vetvičku tymiánu, petržlenu, zeleru. Povedzme, že kôpre bude nevhodné, a vetvička rozmarínu neublíži. Odstráňte cesnak a bylinky z oleja a rýchlo smažte ošúpané tigerové krevety vo výslednom voňavom oleji. Neodstraňujeme chvost (posledné dva odkazy schránky) - je pohodlné držať a vyzerá nejako presvedčivejšie.

- Polievka sa ukáže ako najkrajšia smaragdová farba - nalejeme ju do taniera a umiestni krevety na vrchol hviezdičkou. A zeler listu.

Všetky recepty na "Dobré jedlo" sú tu.