Asanas pre prácu s čakrami od Aleny Mordoviny. Časť 3

Tréner "LIVE!" Alyona Mordovina dokončila cyklus postáv o asanoch pre prácu s čakrami. Vo finálnom výbere cvičení demonštruje, ako sa môže stať inteligentnejším pomocou jogy asany, a ukazuje cvičenie, ktoré postihuje všetky čakry naraz.

Rozvíjajte ajna čakru

Tieto asány pomôžu zabezpečiť, aby vaša myseľ vždy prevzala emócie.

Adho Mukha Schwanasana (pes posúva postoj nadol)

V tejto pozícii musíte vstúpiť z predstavy stola, keď ste na všetkých štyroch, s dôrazom na dlaň a kolená. Položte ruky na ramená, nohy na boky. Stredné prsty a prsty by sa mali tešiť. Prsty pevne zatlačené na podlahu, dlane sú otvorené. Keď si vezmete pózu na psa, musíte sa oprieť o svoje prsty, zatlačiť ich a zdvihnúť panvu nahor. Vytiahnite predlaktie, lakte a ramená. Zdá sa, že lopatky padajú smerom dovnútra, doťahujú sa spodné rebrá. Uši by mali byť medzi bicepsmi. Hlava pokračuje v línii krku, líniu krku pokračuje v línii chrbtice - nikde by nemalo byť žiadne prehýbanie, to je dôležité. Nie je nutné spočiatku odpočívať, podpätky môžu byť nad podlahou. Môžete ohýbať svoje kolená, ak je to pohodlné.

Paschimottanasana (sklon k nohám)

Bežná chyba pri vykonávaní tejto asany je toto: ľudia okamžite položili hlavu na nohy, nie tlačí brucho na nohy. Musíte si natahnúť nohy a potom im položiť prvé brucho, rebrá, hrudník a až potom - hlavu. Chrbát je uvoľnený. V tejto pozícii pôsobí nielen na ajna čakru, ale aj na muladhársku čakru a svadhisthanu.

Zastavte obrátený strom

Aj v tejto polohe je potrebné vstúpiť z predstavy stola. Umiestnite kolená a dlaň na podlahu, stlačte svoje päty na stenu. Ruky nastavené na šírku bokov. Z postavenia stola zadajte pózu psa dole, neodtrhnite päty od steny. Znovu usporiadajte natažené nohy, akoby ste kráčali pozdĺž steny, až kým sa nestane kolmými na telo. Hlavná úloha - natiahnuť bedrovej oblasti. Ak to chcete urobiť, skúste posunúť ischium hore a nakresliť rebrá do seba.