Svetlá hlava: ako sa starať o blond vlasy

Ktorá sezóna prichádza vo všetkých nových odtieňoch blond. Ashy, ľadové, dymové, jahodové, pšeničné, platinové, pieskové, zlaté, medové sú najobľúbenejšie tóny objednané klientmi svojim stylistom. Ale "choďte na jasnú stranu" - polovica bitky. Blond sa niekedy stáva skutočnou bolesťou hlavy pre svojich majiteľov. Aby ste sa tomu vyhli, okamžite po zafarbení postupujte podľa týchto dôležitých pravidiel.

Použite opravné prostriedky

Nebudeme sa schovávať, oslepovanie je traumatický postup pre vlasy, po ktorom sa stáva krehkým a ťažko štýlovým. "Aby ste neutralizovali tento negatívny účinok, ihneď po farbení použite keratínové vlasové vlasy", odporúča Olga Ševčenko, vedúca šéfka Joico. - Venujte pozornosť skutočnosti, že zloženie fondov boli zvlhčujúce zložky, vitamíny, antioxidanty. Pomáhajú obnoviť vlasy "tehlami", poškodenie náplasti, predchádzať vylúhovaniu farieb, opätovne obnoviť ochranný hydrolipidový film prameňov, ktorý je zodpovedný za pružnosť a lesk ".

Na fotografii: 1. Obnova štruktúry, Eliokap maskuje "A" a "B". 2. Šampón a kondicionér "Shine of Color" Dove, 3. Šampón a balzam "Power and Recovery" Heya Bio, 4. Šampón a kondicionér Matrix HELLO BLONDIE, 5. Šampón, kondicionér, maska "Bambucké maslo a argan" LE PETIT MARSEILLAIS, 6. Elixír dokonalosť vlasov 3 Olaplex, 7. Farba jasu šampónu Pantene Pro-V, 8. Maska 2 v 1 "Intenzívne zotavenie" Skinlite, 9. Maska pre blond a blond vlasy Celkom blond Faberlic, 10. Maska na obnovenie vážne poškodených vlasov. Sheer blondínka Hi-Impact John Frieda, 11. Regeneračný šampón Opravte systém R1 Professional. 12. Vlhký šampón bez obsahu soli pre farebné vlasy Šampón hydratante h-teace, 13. Maska na vlasy Deep Repair Maska na vlasy Nioxin.

Dávajte pozor na nezmazateľnú starostlivosť

Nezmazateľné klimatizátory, spreje a oleje by sa mali usadiť na poličke v kúpeľni. "Posilňujú výsledok pôsobenia kondicionérov a masiek a tiež chránia vlasy pred UV žiarením a inými negatívnymi vplyvmi zvonku," poznamenáva Olga Ševčenko.

"Vyberte organický arganový olej z olejov - tento prírodný produkt robí vlasy silné, elastické a pružné, reanimuje aj tie najviac poškodené pramene. Môžete ho použiť sami alebo pridať niekoľko kvapiek do masky, "odporúča. Elena Dmitrieva, trichológka, expertka značky Eliokap Top Level.

Na fotografii: 1. Umývateľný rozprašovací sprej Lisap milano, 2. Regeneračný krémový olej Botanická terapia Garnier, 3. Leštenie dvojfázovej kvapaliny Tajný profesionálny bi-fázový hydra demelant.

Použite purpurový šampón

Určite ste si všimli, že po určitom čase sa náhle objaví na krásnom popolovom odtieni červenkastý alebo žltý pigment. To je veľa všetkých blond pri absencii kompetentnej starostlivosti. "A to je spojené s reakciou prírodného pigmentu melanínu na vlasy na oxidáciu čistiacim prostriedkom," hovorí Elena Dmitrieva. - Časť melanínu je zničená a vymytá z vlasov, tvoria dutiny, ktoré potom vyplňujú tónovanie zloženia. Tvrdá voda z vodovodu, nesprávne vybraná starostlivosť prispieva k rýchlemu vylúhovaniu farby. Vlasy, ktoré tvoria dutiny, absorbujú všetky zlúčeniny vrátane vody z vodovodu (soli kovov). A objaví sa škaredý pigment. "

Aby sa tento pigment vyhladil, okrem reanimátorských línií použite špeciálne prípravky na starostlivosť o blond vlasy. "Používajte šampón a kondicionér s farebnými modrofialovými pigmentmi každé 2-4 procedúry umývania vlasov. Tieto línie neutralizujú prejavy červenej a žltej farby, "hovorí Olga Ševčenko.

Na fotografii: 1. Kondicionér, maska, šampón Blonde Život rozjasnenie JOICO, 2. Tónovaný kondicionér Fabuloso Platinum Blond Evo, 3. Šampón striebra pre chladné blond odtiene ESTEL PRIMA BLONDE, 4. Maska na tienenie "Diamond Blond" Kerarganic, 5. Farbivo I.Q. Farba SPLASH NEON BB ONE, 6. Balzam na osvieženie farby teplých odtieňov Farba nabíjanie teplej blondínky Wella Professionals, 7. Platinum Blonde Shampoo Šampón so šampiňónom Silver Blond Richair, 8. Šampón na blond vlasy GOURMANDISSIMO, 9. Šampón BLONDE & SILVER ŠAMPÓN Londe Professional, 10. Šampón Forever Blonde šampón Paul Mitchell.

Prejdite postupom farbenia včas

Ak chcete zachovať obraz perfektnej blondínky na hroty vlasov, nezabudnite navštíviť stylistu. "V ideálnom prípade by malo byť farbenie ukončené v 3-5 týždňoch," hovorí Olga Ševčenko.

Samozrejme, že teraz existuje veľa farieb na použitie v domácnostiach, a to aj v kategórii blond. Upozorňujeme ale, že ak chcete zostať bežnou vlasťou, je lepšie, aby ste sa nezúčastnili na amatérskych aktivitách.

"Odporúčam vám, aby ste si farbili vlasy len so špecialistom s vysoko kvalitnou profesionálnou farbou," hovorí Elena Dmitrieva. - Dobrý majster vyberie požadované percento oxidačného činidla a vypočíta všetky dávky na základe hrúbky vlasovej šachty a stupňa objasnenia. Nezávisle dosiahnuť krásny odtieň a nie "zabiť", zatiaľ čo vlasy sú takmer nemožné. "

Používajte UV a tepelnú ochranu

Slnečné lúče zničia keratín vo vlasoch, to isté sa dá povedať o termálnych prístrojoch. V dôsledku toho pramene strácajú svoju jasnú farbu a lesk. Aby ste zabránili tomu, aby sa to stalo, nezabudnite pred strihaním aplikovať sprej s tepelnou ochranou na vlasy av horúcom počasí 30 minút pred uvoľnením ošetrite pramene špeciálnymi výrobkami s UV ochranou.