5 zelených šalátových receptov

Koniec jari je čas na varenie zelených šalátov. Vyriešiť problém beriberi a stratiť pár kíl navyše do leta. A na to, aby sme nezkustili zelené listy, ponúkame vám 5 originálnych dresingov od šéfkuchárov, ktoré môžete doplniť svojimi obľúbenými koreniami podľa vášho vkusu.

Čerstvá šťavnatá zelenina a zelené šaláty sú dobré samy o sebe, ale rôzne obväzy môžu im dodávať extra chuť, zdôrazniť bohatosť výrobkov alebo ich jemnú štruktúru. Mnohí zvykli pridať k salámu kyslou smotanou alebo majonézou, ale to nie je najlepšia voľba pre figúrku. Je oveľa užitočnejšie nahradiť tieto omáčky prírodným nesladeným jogurtom, pridávať nakrájanú zeleninu a soľ na chuť a ešte lepšie urobiť špeciálny obväz pre šalát. Vybrali sme pre vás 5 receptov náplní od kuchárov, ktoré sa ťažko pripravujú. A môžete ich pridávať nielen do odporúčaného šalátu, ale aj do akéhokoľvek iného.

Recepty na obliekanie zelených šalátov

Apple Ginger Dressing

značka Statsenko, značka-vrchný reštaurácia Funny Family (Funny Cabany, korenie, Moregrill, Chicken Run):

"Tento obväz môže byť použitý pre akékoľvek zelené, zeleninové alebo dokonca ovocné šaláty, takže ho okamžite pripravte viac. Na rozdiel od mnohých iných omáčok neobsahuje soľ, takže dokonale dopĺňa sladké čerstvé ovocie alebo bobule. S množstvom jablčného octu, nastavte požadovanú úroveň kyslú chuť, môžete ju pridať o niečo menej alebo viac. "

Zelený šalát s jabloňovým obväzom

Zloženie (za porciu): 20 g čerstvého špenátu, 30 g čerstvého feniklu, 15 g zeleru, 20 g oranžovej farby, 5 g červených rias.

Pre zázvor z jabĺk z jablka: 1 1/2 polievkové lyžice. l. jablčný mušt ocot, 1 polievková lyžica. l. cukor, 5 g lúpaný koreň zázvoru, 1 polievková lyžica. l. olivový olej, citrónovú kôru.

Pokyny. Ak chcete šaty, varte ocot s cukrom a vychladnúť, pridajte zázvor, olivový olej a limetku na chuť, jemne nastrúhaný. Ošúpaný fenikel a celerová stopka nakrájame na plátky, premiešame všetky ingrediencie na šalát a nakrájame na omáčku. Pripravte šalát na tanieri a obložte červenými riasami na vrchu.

Medový obväz

Mikhail Simagin, šéfkuchárna pekárne "Chlieb":

"Chutné dresingy na zelených šalátoch vychádzajú z kvetinového medu, stačí odstrániť jeho sladkú sladkosť pridaním niečoho kyslé a slané. V našom prípade je to malinový ocot a sójová omáčka. Pri príprave náplní je lepšie vziať číry a tekutý med, ľahšie je miešať s inými zložkami. "

Zelený šalát z Quinoa a medový obväz

Zloženie (za porciu): 1 uhorka, 1 zrelé avokádo, 2 lyžice. l. varené quinoa, 30 g rajčiaka conkase bez kože, hrsta rukoly, 1 polievková lyžica. l. lúpané orechy, 1 vetvička z koriandra, 2 plátky bagety.

Pre medový obväz: 1 1/2 lyžičky. kvetový med, 2 lyžice. l. olivový olej, 1 lyžička. malinový ocot, 1 lyžička. Dijon horčica, 1 1/2 lyžičky. sójová omáčka.

Pokyny. Zmiešajte všetky prísady na doplnenie. Vybrúste bagetu na tenké plátky a trochu osušte v rúre alebo hriankovač. Rajčiny, uhorky a avokády tenké plátky. Zmiešajte s vareným quinoa a medovým obväzom. Vložte do taniera a obložte rukolou, listami koriandra a borovicovými orechmi.

Pikantná omáčka

Bubker Belkhit, šéfkuchár reštaurácie Sumosan, reštaurácie Villa Sumosan a Buba od spoločnosti Sumosan:

"Nebojte sa tento šalát z homára. Ak ste to nedokázali nájsť v obchode, alebo pre vás táto drahá zložka nie je strašidelná. Tento šalát je vo veganskej verzii dobrý. Skôr to. V tomto šaláte je najchladnejšou časťou obväz. Môžete si vziať nejaký druh šalátu, naliať ju s touto omáčkou a dokonca aj tí členovia vašej rodiny (napr. Deti, alebo manžel), ktorí nenávidia žuť zelené listy, sa budú opýtať na doplnky. "

Lobsterový šalát s pikantnou omáčkou

Zloženie (za porciu): 80 g homára mäsa, 250 g zeleného šalátu (ideálne lollo-biond alebo lollo-rosso).

Pre korenistú omáčku: 1 1/2 lyžičky. l. Japonský ocot na sushi, 15 g cibule, 1 lyžičku. sójová omáčka, 1-2 kvapky horčice, 1 špica bieleho korenia, 1 1/2 lyžice. l. olivový olej, 1 lyžička. cukor, 0,5 lyžičky. soľ, 2 g cesnaku, citrónovú šťavu podľa chuti.

Pokyny. Zmiešajte všetky prísady pre omáčku. Varené mäso varené na 3 minúty (nie viac, inak sa to strávi). Opláchnite a vysušte listy hlávkového šalátu, položte šalát na taniere v tvare pologule, na vrchu plátky homára a naplňte omáčkou.

Citrus Sabayon

Christian Lorenzini, hlavný kuchár Bouno a kresťanských reštaurácií:

"Sabayon sa zvyčajne nazýva jedným z najznámejších dezertov talianskej kuchyne, ktorá je vyrobená z vaječného krému s pridaním vína. V našom prípade opakujeme dezertný recept s výnimkou toho, že v ňom nedávajú cukor, ale pridávame chuť omáčkou nie so škoricou, ale s citrusovými čerstvými šťavami. Je veľmi dôležité, ako poraziť žĺtky až do peny. To vám dodá aj obvyklý zeleninový alebo zelený šalát len ​​nezvyčajnú chuť. "

Šalát s lososom a citrusovým sabajonom

Zloženie (pre 4 porcie): 280 g údeného lososa, 240 g zeleného špargle, 4 hrsť rukoly, 4 hrsť hlávkového šalátu, 200 g zemiakov, 4 háčiky olúpaných vlašských orechov, olivový olej na vyprážanie.

Pre citrónovú sabajónu: 8 vaječných žĺtkov, 1 polievková lyžica. l. pomarančový džús, 1 polievková lyžica. l. čerstvá citrónová šťava, 2 lyžice. l. biele suché víno, soľ a korenie podľa vkusu.

Pokyny. Pre omáčku, poraziť žĺtky vo vodnom kúpeli, pridajte víno a čerstvé šťavy. Porazte, kým nedosiahnete krémovú konzistenciu, soľ a korenie. Chrapte špargle, blanchejte vo vriacej vode po dobu 4 minút, ochlaďte, nakrájajte. Odlúpnite zemiaky, nakrájajte ich veľmi tenkou, smažte do hlbokého tuku až do zlatohnedej. Vložte špargľu, listy šalátu a rukolu, nakrájané plátky lososa a zemiakové lupienky na tanier. Posypeme citrónovým sabayonom, posypeme nakrájanými vlašskými orechmi.

Jednoduché obväzy pre zelený šalát

Victor Apasev, značkový kuchár reštaurácií Tarantino a Rukkola:

"Môj šalát s tromi druhmi rajčiakov a bobúľ čerstvých malín je veľmi ľahký a diétny. Je logické, že doplnenie paliva by malo byť vhodné - jasné a ľahké, nekalorické. Táto zmes je med, balsamický ocot a olivový olej. Ak sa rozhodnete použiť tento obväz s čisto zeleninovým šalátom, môžete ho soľiť alebo pridať sójovú omáčku podľa vkusu. "

Zelený šalát s tromi druhmi paradajok a ľahkým obväzom

Zloženie (pre 4 porcie): 4 šálky kukuričného šalátu, 200 g paradajok z Baku, 200 červených cherry paradajok, 200 g žltých cherry paradajok, 80 g čerstvých malín.

Na doplnenie paliva: 1 lyžička. med, 1 lyžička. balsamikový ocot, 2 lyžičky. olivový olej, 1-2 kvapky citrónovej šťavy.

Pokyny. Pre omáčku kombinujte med, balzamikový ocot, olivový olej, citrónovú šťavu. Dobre premiešajte. Baku paradajky nakrájame na kocky, čerešňa - na polovicu. Paradajky zmiešajte s omáčkou, usporiadajte do tanierov. Top s čerstvými rajčiakovými malinami a kukuričným šalátom.