5 dôležitých pravidiel pre skladovanie kozmetiky

Ako dlho Na šatníku, v kúpeľni alebo v chladničke? A ak v chladničke, kde presne? Pravidlá skladovania kozmetických prípravkov nespôsobujú menšie otázky ako jej výber. Hovoríme o najdôležitejších.

Odborníci tvrdia, že ani ten najprospešnejší kozmetický výrobok nestratí svoje liečivé vlastnosti a jeho chemický vzorec zostane nezmenený, ak sa počas celého obdobia používania bude riadiť pravidla skladovania. Čo to znamená?

Skladovanie Pravidlo č. 1. Najprv starostlivo preštudujte obal.

Ak výrobca uviedol, že podmienky skladovania sú štandardné, znamená to, že kozmetika by mala byť "predpísaná" na mieste, kde teplota vzduchu nepresahuje +25 stupňov, je suchá a nie je prístup k priamemu slnečnému žiareniu. Nič viac nie je potrebné vymyslieť. V zásuvke toaletného stolíka môže byť bezpečne umiestnená nádoba alebo fľaša. A zabudnite na chladničku!

Pravidlo skladovania č. 2. Vyberte si správne miesto pre uloženie kozmetiky v chladničke.

Samozrejme, existujú kozmetické prípravky, ktoré vyžadujú špeciálne skladovanie. Znova opatrne prečítajte obal - výrobca označí. Napríklad "uložené na chladnom mieste" znamená, že prípustná teplota je od +5 do +8 stupňov. Nepoužívajte rýchlo poslať krabicu do čriev chladničky, ako to často robíme. Teplota je zvyčajne nižšia, ako sa odporúča. Ale polica na dverách chladničky je veľmi vhodná. Vezmite prosím na vedomie, že dokonca má špeciálny plastový kontajner na presne také účely.

Skladovanie Pravidlo č. 3. Neuchovávajte pleťové zvlhčovadlá v chlade

Umiestnenie celej kozmetiky do chladničky bez rozdielu je nielen bezvýznamné, ale často aj škodlivé. Napríklad zvlhčovač, ktorého skladovacie podmienky preberajú teplotu od +5 do +25 stupňov, vystavené "chladu", rýchlo stratia všetky svoje užitočné vlastnosti - vlhkosť v ňom zmrzne. Toto pravidlo však nefunguje v období extrémneho tepla. Ak teplota a vlhkosť v miestnosti prechádzajú cez strechu, presuňte zvlhčujúce kozmetické prípravky na policu v dverách chladničky.

Skladovanie Pravidlo č. 4. Uchovávajte špeciálnu kozmetiku v chladničke.

K dispozícii sú kozmetika, ktorá by mala byť uložená v chladničke. Patria sem produkty určené na potlačenie opuchy: krémy, náplaste, ako aj masky, najmä tkaniny. Dodatočné chladenie ich len zefektívni. Má rád studenú a ekologickú kozmetiku, ktorá má veľmi krátku trvanlivosť, rovnako ako výrobky, ktoré majú vysokú hladinu antioxidantov, vitamín C. Takéto lieky sú veľmi rozmarné a vitamín C má tendenciu odparovať pri najmenšom narušení používania.

Pravidlo skladovania č. 5. Dodržujte trvanlivosť kozmetiky.

Toto obdobie je v priemere 2 roky. Toto pravidlo platí pre uzavreté balíky. Ak je nádoba už otvorená, životnosť obsahu bude oveľa kratšia. Mimochodom, aby sa minimalizovalo vniknutie baktérií do kontajnera, nepoužívajte krém s prstom, ale so špeciálnou špachtľou alebo vatovým tampónom. Najkratšou trvanlivosťou sú rôzne ozdobné kozmetické prípravky na očné viečka: maskara, kvapalina a gélová vložka. Mali by sa meniť každé 2-3 mesiace, aj keď ešte neboli ukončené. V opačnom prípade hrozí riziko podráždenia. V priebehu roka tónové prostriedky vrátane primerov, BB-krémov, maskovača zachovávajú svoje vlastnosti. Do tejto skupiny patria aj kozmetické prípravky: sérum, očné krémy a výrobky na problémovú pokožku. Do jedného a pol roka môžete uchovávať prípravky na ochranu proti slnečnému žiareniu, očné tiene a prášky s krémovou konzistenciou, lesk na pery, ako aj hydratačné a výživné krémy pre pokožku. Najdlhšie hrajúca kozmetika sú tužky, rúžy, kompaktné prášky, očné tiene a laky na nechty. Zachovávajú svoje vlastnosti počas 2 rokov.

Poznáte pravidlá pre skladovanie kozmetiky?