Jóga v tempe valčík

Tango s simulátormi, flamenco v teniskách - to, čo inštruktori nechodia do lákať nesportovného publika! Niektoré fitness hybridy s tancom sú smiešne a neefektívne, ale existujú aj skutočné perly.

1. Tangolati (Tango + Pilates)

Kto vynašiel: Tamara di Tella, argentínska krása, inštruktor fitnessu a dcéra neurochirurga. Od 20 rokov vyučovala konzervatívnu verejnosť Buenos Aires po módne západné trendy - otvorila prvé kúpele v krajine v horách, začala pracovať vážne a začala vyučovať hodiny v klinike svojho otca. "Dozvedel som sa, že ľudia s neurodegeneratívnymi poruchami, ako je Parkinsonova choroba, môžu odrážať pohyby iných ľudí a stoja tvárou v tvár so zdravým partnerom," hovorí Di Tella. - Lekári mi povedali, že rytmická hudba je veľmi dobrá pre pacientov a začal som zaradiť tango nahrávky počas hodín Pilates. Výsledky mi zasiahli: pacienti mali výrazne zlepšený svalový tonus a koordináciu pohybov. " Tamara šla ďalej a vyvinula techniku, ktorá spája princípy Pilates a tanga. V roku 2004 ju patentovala pod názvom "Tangolates" a teraz je systém populárny po celom svete. Jej obdivovateľmi sú Sting a Selma Hayek.

Aká je podstata: Di Tella verí, že Pilates má veľa spoločného s tangom: upravené postoje, dôraz na sťahovanie svalov a dokonale rovný chrbát. Príkaz "center yourself" je tiež dôležitý pre tangero. V tangolate sa kombinujú cvičenia na koordináciu a posilnenie pátela pilates so zväzkami pas a tango. Hlavný princíp - pre tangolaty, ako pre tango, potrebujeme dve. Všetky cvičenia sa vykonávajú v páre. Napríklad partneri si pomáhajú priťahovať sa, vykonávať základné "osmičky" a tango bolero.

V tangolate použite špeciálne vybavenie - simulátor T-DITELLA. Jedná sa o podložku, na ktorú sú pripevnené tyče a podobne z posuvného baletného stroja.

Aké je použitie: zlepšenie koordinácie a držania tela, rozvoj flexibility a plasticity. Okrem toho je to dobré aeróbne zaťaženie, ktoré pomáha schudnúť.

[jv_plz_show_youtube_video "Rq4pNDOJRTc & funkcia"]

2. Kaponyasa (capoeira + ashtanga-vinyasa joga)

Kto vynašiel: Carlos Rodriguez, Američan s brazílskymi koreňmi. Je zaujímavé, že Carlos bol pôvodne inštruktorom pre. Capoeira - umenie svojich ľudí - študoval iba pred pár rokmi, keď cestoval v brazílskom štáte Bahia. "Capoeira a ashtanga-vinyasa-joga majú duchovný základ," hovorí Rodriguez. "Vyžadujú hlbokú koncentráciu, vytrvalosť a schopnosť riadiť svoju životnú energiu." Pridanie diplomu k capoeire do osvedčenia inštruktora jogy Rodriguez vyvinul program Kaponias, ktorý od augusta 2010 vyučuje v štúdiu Pure Yoga v New Yorku.

Aká je podstata: trieda začína krátkym a - predstavuje "psy", "mačky" a "krokodíl". Potom skutočný maratón. Vinyasas (dynamické väzy jogy) sa striedajú s akrobatickými prvkami, skokmi a stojanmi capoeiry. A bez oddychu! Nakoniec sa rytmus tréningu znova spomalí - robia preťahovacie cvičenia, všetko končí šavasanou - predstavujú "mŕtvola".

Aké je použitie: Rodriguez tvrdí, že v jednej relácii je možné vypáliť až 1000 kcal. A každý, kto skúsil kapónias, hovorí o mimoriadnom náraste sily a energii. Okrem toho sa absolvujú absolútne všetky svalové skupiny.

[jv_plz_show_youtube_video "vLBHkkXY_8"]

3. Flamencofit (flamenco + aerobik)

Kto vynašiel: Diana Aura Fransen, holandská tanečnica a psychológ. V krajinách severnej Európy je flamenco neuveriteľne populárne a Diana, rovnako ako mnoho severských dám, strávila šesť rokov v Seville, kde sa učila španielsky tanec. Potom odišla do Cambridge, aby dokončila základné vzdelanie. "V Anglicku som bol strašne smutný bez andalúzskeho slnka, mora, ovocia," hovorí Diana. - Pokúsil som sa učiť flamenco britským dievčatám, ale bez úspechu - nedostali ťažký tanec. Potrebovali sme niečo viac rytmické a zábavné. " Diana sa rozhodla zjednodušiť úlohu: opustiť špeciálnu obuv, a teda frakcie, pridať aeróbne prvky a jednoduché tanečné zväzky. V dôsledku toho sa narodil systém Flamenkofit. Je smiešne, že v dôsledku toho Diana, neschopná znášať "túžbu po anglicky", sa stále vrátila do Seville a otvorila svoje štúdio. Tam, kde sa učí flamenco aerobik.

Aká je podstata: lekcia trvá hodinu. Po prvé, cvičenia na rovnováhe a koordináciu pohybov, tanečné stretnutie. Potom niekoľko plameňových aeróbnych súborov a učenie sa jednoduchých, ale veľmi energických tanečných schém. Odmietaním založiť flamenco - frakcie, Fransen zanechal zmyselné pohyby bokov a komplexné plastové otáčania rúk a prstov.

Aké je použitie: Flamencofit, rovnako ako akékoľvek intenzívne aerobik, vám umožní schudnúť pomerne rýchlo. A v kombinácii s tancom rozvíja flexibilitu, pocit rytmu a strečing. Navyše, držanie tela sa stáva dokonalým, rovnako ako všetci tanečníci flamenco.

[jv_plz_show_youtube_video "yoZLegxX3E4"]

4. Bellicor (orientálny tanec + Pilates + kardio)

Kto vynašiel: Melissa Michalaková, učiteľ Bellydance z New Yorku. Pri vytváraní svojho jadrového systému bola riadená rovnakými myšlienkami ako Diana Fransen: je to nudné, že západní ľudia už roky dokážu pochopiť komplexnú orientálnu vedu o tanci. "Dievčatá, ktoré prišli do mojej hodiny, neboli pripravení pomaly a postupne sa učiť," povedal Michalak. - Vyžadovali výsledky práve teraz! A to všetko v rovnakom čase: a schudnúť, a stať sa plastickým a učiť sa tancovať. " Michalak začal veľmi rýchlo vyháňať prvky orientálneho tanca a pridali si cvičenia na rozťahovanie Pilates. V dôsledku toho sa belgicore stal veľmi populárnym v USA a video tutoriály od Michalaka sú takmer nemožné.

Aká je podstata: Klasické pohyby orientálneho tanca sú rozdelené do niekoľkých skupín (od jednoduchých až po komplexné). Tieto skupiny sa v súlade s hlavným princípom aeróbnej činnosti opakujú a striedajú počas zasadnutia. Pred nimi sú vykonávané cvičenia pre chrbticu a strečing, po - komplex na rohoži.

Aké je použitie: Michalak tvrdí, že ak trénujete 15 minút denne, môžete stratiť štyri až päť kilogramov za mesiac. Navyše nájsť krásne brucho a pás, štíhle ramená a mimoriadnu jemnosť pohybov.

[jv_plz_show_youtube_video "In1bptHtm0I"]

Naši inštruktori neveria takýmto hybridom. "Nemôžem ani predstaviť, čo tangolates je," povedal tréner "Live!" TV klubu. - Pilates navrhuje izotonický režim operácie. Samozrejme, dodržiavanie hlavných princípov Pilates, ako sú centrovanie a vyrovnávanie, môžete prinajmenšom rozostriť detail na stroji. Ale tango, pokiaľ viem, nie je pomalý tanec. "

je ešte kategorickejšie: "Myslím si, že hybridy rôznych smerov vo fitness a tanci sa snažia akokoľvek zaujať klienta. Ak je rozumné zapojiť sa do orientálneho tanca, dostatočné zaťaženie. Je dôležité robiť všetko správne a nemiešať čo najviac smerov. V opačnom prípade to nemôžete urobiť a len sedieť na lavičke. "

Už dlho som sa vážne zaoberal plameňom a predstavoval som si, že ho niekto učí v obuvi na rytme popovej hudby ... zabijem! A zlomil by klasickú frakciu na jeho mŕtvom tele.