Najlepšie prostriedky na strihy

z strihy na koži Je nepravdepodobné, že by ste zabezpečili stravu alebo zdravý životný štýl. Ale správna a včasná starostlivosť - úplne. Spolu s kozmetičkami sme zhromaždili recepty na najefektívnejšie prostriedky strižov.

Okamžite varujte: doma je úplne ťažké úplne zbaviť stria (najmä tie, ktoré ste mali pred pár rokmi). "Takmer všetky prostriedky strií pomáhajú odľahčovať pokožku a zlepšovať proces obnovy. To spôsobí, že existujúce jazvy sú menej nápadné a znižujú pravdepodobnosť vzniku nových, ale je pravdepodobné, že problém úplne nevyrieši, "hovorí Victoria Veshnivetskaya, kozmetička salónu Elena Jurtaeva.

Trpezlivosť a tvrdá práca sú možno hlavnými podmienkami boja proti striekačkám. Prostriedky sa musia používať denne, ale prvé výsledky budú musieť počkať aspoň tri až štyri mesiace. Jazvy nie sú toľko? Radujte sa, ale neoddychujte: tí, ktorí sa nachádzajú v rizikovej zóne (tehotná, aktívne strácajú váhu alebo získavajú váhu) vyžadujú obzvlášť starostlivú starostlivosť o pleť pre problémové oblasti. "Jedná sa o neustálu výživu, zvlhčovanie a postupy, ktoré stimulujú obnovu pokožky," hovorí Victoria Veshnivetskaya.

Neexistuje žiadna špeciálna strava ako prostriedok strihov, ale stále musíte upraviť menu trochu. "Pridajte viac vitamínov a bielkovín do vašej stravy: mliečne výrobky, ryby, chudé mäso, strukoviny, paradajky, banány a olivový olej. Zlepší stav pokožky ako celku, "- hovorí Olga Anokhina, kozmetický salón krásy "Madame and Monsieur".

Kontrastná sprcha prinesie určitý prínos - zlepšuje elasticitu pokožky a zlepšuje krvný obeh. "Najprv sa teplo trochu pod prúdy teplej vody, potom sprcha horúce 2-3 sekundy, a potom zapnite studenú vodu na 2-3 sekundy. Striedajte teplotu vody 6-7 krát a dokončite procedúru chladnou sprchou, aby ste nádoby dostali do tónu, "odporúča Anastasia Syropyatova, kozmetológ kozmetického salónu "Santé de la Russie".

Opravné prostriedky pre strihy: kroviny a šupky

Koberce a šupky ako prostriedok strihov odstraňujú hornú vrstvu odumretých buniek kože. "Pomáha zintenzívniť produkciu kolagénu a elastínu, ktoré majú priaznivý účinok na regeneráciu pokožky. Takže mikrotrauma - strihy sa na epiderme nezobrazujú, "vysvetľuje Olga Anokhina.

Kozmetici považujú kávu, smotanu a cukrovú keramiku a peeling kyslé mlieko za mimoriadne účinnú proti strihaním.

Cukor čistenie. Spojte 150 g cukru, 150 g soli a 125 ml slnečnicového alebo olivového oleja, niekoľko kvapiek oranžového esenciálneho oleja v pohári. Miešajte, aby bola kompozícia jednotná. Naneste hmotu na problémové oblasti a masáž 10 minút. Potom opláchnite teplou vodou. Postupujte každý druhý deň.

Peeling z kyslého mlieka, Zmiešajte 300 g prírodného jogurtu, 1 polievkovú lyžičku. l. mandľový olej, jeden drvený citrón. Vytvorte problémové oblasti. Po 20 minútach jemne masírujte pokožku a opláchnite ju teplou vodou. Opakujte postup dvakrát týždenne.

Opravy strihov: masáž

Masáž stimuluje prietok krvi na povrch pokožky a posilňuje kožnú tkanivu. "Ak sa tento postup vykonáva s mandľovým olejom alebo olejom z pšeničných klíčkov, koža sa stane pružnejšou a riziko nových strihov sa zníži," hovorí Olga Anokhina.

"Je potrebné trieť všetky prostriedky pozdĺž línií stripovacej techniky. Najskôr prsty pokrčte pokožku a potom celú dlaň. Trvanie postupu je najmenej päť minút. A pri liečbe starých strihov - pred tým, ako začnú červené, "hovorí Anastasia Syropyatova.

Masážna zmes. K 2 čl. l. mandľový olej pridajte 1 lyžičku. Olej z pšeničných klíčkov a 2-3 kvapky grapefruitového esenciálneho oleja, premiešajte a aplikujte na problémové oblasti, zvierajte pokožku mierne sčervenaním. Odstráňte prebytočný olej tkanivom. Opakujte postup denne.

Nápravné opatrenia pre strihy: zábaly

Pomôžte koži pružnejšie zábaly s riasami. "Balenie medom sa môže považovať za dobrý prostriedok na strih: preniká hlboko do kože, vyživuje ju a zvlhčuje. Pivovarské droždie ako súčasť niektorých kompresí chráni pokožku pred starnutím a deštrukciou buniek aminokyselinami, ktoré obsahujú, "vysvetľuje Olga Anokhina.

Cosmetológovia odporúčajú používať tieto ošetrenia na striekanie dvakrát alebo trikrát týždenne, aby sa pokožka mohla prispôsobiť a spracovať prijatú dávku živín.

Zahalte si hlinu a med. Zmiešajte 3 polievkové lyžice. l. Prášková sivá a modrá hlina so 4 lyžičkami. l. roztopený med. Aplikujte výslednú hmotnosť na problémové oblasti, zakryte sterilným obväzom a nechajte 30-40 minút. Umyte teplou vodou.

Zahalte pivné kvasinky. Na 4 lyžičky. krém rozpustite 15 g pivovarských kvasníc a pridajte 2 lyžičky. med. Rozmiešajte a nechajte stáť 20 minút. Aplikujte na pokožku, po pol hodine opláchnite teplou vodou.

Nápravné opatrenia pre strihy: krémy

Cosmetológovia odporúčajú každodennú liečbu problémových oblastí s kompozíciami s retenciou, peptidmi, vitamínom A, ktoré zlepšujú regeneráciu pokožky.

Môžete pripraviť nápravu striekacích sami. "Hlavnou zložkou by mala byť múmia. Táto látka preniká do intercelulárnej bariéry a pôsobí priamo na tkanivo epidermis, čo spôsobuje zvýšenie metabolických procesov a zvýšenie tónu pleti, "hovorí Olga Anokhina.

Krém s múmikou. Rozpustite 2-4 g múmie (predáva sa v lekárni) na 1 lyžičku. voda. Potom stlačte obal krému na dojčenú dosku a premiešajte ju s roztokom múmie. Miešajte do hladkosti, preneste do nádoby a umiestnite do chladničky. Aplikujte na problémové oblasti každý deň po dobu 3-4 mesiacov.

Kozmetici odporúčajú spojiť niekoľko prostriedkov z strihov. "Povedzme, že ráno naneste krém s múmou na vašu pokožku každý deň, dvakrát týždenne, peeling a rovnaké množstvo obalu," hovorí Victoria Veshnyevetskaya Takýto integrovaný prístup prinesie výsledky do leta.

Pozrite si video: Ford Kuga C250 4x4 test - (November 2019).