Kto sú programy detoxikácie užitočné?

Ak budeme čistiť telo a pravdepodobne stratíme určitú váhu, nie vždy vieme o detoxikácii, ktorá môže priniesť zdravotné výhody. Najmä ak to upravíte pre problém.

Detox zlepšuje pohodu. "Naše telo je samočistiaci systém," hovorí Marina Studenkina, dietetik, zástupca vedúceho kliniky "Weight Factor". - Perfektne odstraňuje toxické látky. Ale ak sú príliš veľa z nich v dôsledku konzumácie alkoholu, rafinovaných alebo nekvalitných potravín, ako aj vplyvov na životné prostredie (výfukové plyny, zlúčeniny ťažkých kovov v pôde a následne aj v pitnej vode a potravinách), vylučovacími orgánmi sú črevá, obličky, pečeň a koža - nemôžu zvládnuť ich neutralizáciu. Telo v tejto situácii potrebuje prestávku, ktorá poskytuje detox.

Počas takýchto programov sú zo stravy vylúčené všetky zdroje prídavných látok v potravinách (polotovary, konzervačné látky), alkohol, cukor, sladkosti a živočíšne výrobky. V niektorých prípadoch - iba vajcia a mäso, na nestrávených zvyškoch, ktorých hnilobná mikroflóra aktívne reprodukuje v črevách, v iných prípadoch "mlieko". Program detoxikácie predpisuje konzumáciu mnohých druhov ovocia a zeleniny bohatých na vlákninu a viac vody: nie 30 ml, ale 40 ml na kilogram hmotnosti za deň. Toto všetko zlepšuje fungovanie čriev a jeho zdravá mikroflóra nám poskytuje silnú imunitu. Takže správny detoxikát sa vždy uzdravuje. "

Programy, ktoré pomáhajú čistiť telesnú hmotnosť. Pri výbere jedného z nich je dôležité zvážiť váš stav. V prípade vážnych ochorení je povinné konzultovať s lekárom. V akútnych podmienkach - odložiť priebeh tak, aby nebolo zaťaženie tela navyše.

Aké problémy pomáhajú vyriešiť detox

Problémová koža, akné. Koža je najväčším orgánom nášho tela a jednou z mála, ktorá je v aktívnom kontakte s prostredím. Takže je pod krížom: toxické látky ho zahlcujú zvonku a zvnútra. Okrem toho je koža jedným z orgánov vylučovania. Keď obličky, črevá a pečeň nemôžu úplne odstrániť toxické látky z tela, začnú pracovať v zvýšenom režime a jeho stav sa zhorší.

"Keď koža prevezme funkciu zvýšenej exkrécie, jej imunita klesá," hovorí Marina Studenikina. - pH, produkcia lyzozýmu, antibakteriálna látka, ktorá kontroluje reprodukciu škodlivých baktérií na svojom povrchu, povedzme Staphylococcus aureus, spôsobujúca hnisavé zápalové ochorenia, je narušená. Jeho populácia rastie a častice sa objavujú na mieste mikrodamení. "

V tomto prípade je potrebné vyčistiť pokožku nielen zvonky, ale aj zvnútra. Detoxikácia a správny pitný režim aktivuje obličky a črevá. "Ak chcete čo najskôr zlepšiť stav kože, poskytnite mu vitamíny, ktoré milujú predovšetkým počas programu," odporuje Marina Studenikina. - Urobte šaláty s rastlinným olejom a klíčky - a tak im dajte vitamín E. Pripravte si nesladené obilniny, pridajte k nim čajovú lyžičku masla (vitamíny A a B). "