Tatiana Lisitskaya o dôležitosti toho, aby ste sa milovali

Ako často počujem sťažnosti ľudí o ich výskyte. Ktorému oni nie sú pripravení ísť, aby boli ako lesklé modly! Medzitým táto túžba nie je normálna a dokonca má svoje vlastné meno - dysmorphofóbia.

Nespokojnosť s vlastným vzhľadom, tvárou a telom je známkou duševnej choroby dysmorphofobie. Mnohí klienti centier estetickej a obnovovacej chirurgie nemusia vôbec zlepšiť svoj vzhľad, ale stále spadajú pod skalpel.

Až donedávna sa táto duševná porucha vyskytovala iba u adolescentov vo veku od 13 do 20 rokov a takmer vždy u dievčat. Ale dnes, vzhľadom na skutočnosť, že médiá nás všade vnucujú obraz najvyšších modelov, plne dospelé ženy a dokonca aj muži sa stali predmetom dysmorphofobie.

Často túžba zmeniť vzhľad vzniká pod vplyvom obchodníkov, čo je ešte horšie, keď sa to stane pod tlakom blízkych. Napríklad, jeden z mojich priateľov urobil prsia plastu, pretože jej manžel požadoval. Čo robiť v tomto prípade, je na vás. Strata milovaného človeka, rozpad rodiny je často hrozivejšia ako operácia. Ale existuje ďalší model správania, ako v tom vtip: "Čo mám robiť, môj manžel nemá rád môj parfum?" - "Zmeňte svojho manžela!"

Stáva sa tiež, že ľudia prinášajú svoje detské alebo dospievajúce fotografie lekárom a žiadajú ich, aby to urobili "tak ako to bolo". Najťažšou vecou pre lekára a psychológa je presvedčiť ženu takmer stovku, že žiadny chirurg, pre všetky jej túžby, nedokáže vytvoriť zázrak. Často, aj po "magických" transformáciách sa objavujú nové komplexy u pacientov a choroba sa zintenzívňuje.

Jedného dňa prišla ku mne 47-ročná žena a požiadala ma, aby som vytvorila súbor cvičení pre ňu, ktoré by jej telo vrátilo "ako 27 rokov". Musel som dlho hovoriť, povedzte, presvedčte: "Ale bolo to všetko tak dobré v 27, možno život nie je teraz horšie?" Všetko skončilo, keď môj klient začal učiť fitness ženám, ktoré chcú zlepšiť svoje zdravie a krásu.

Dysmorphobia má dva hlavné príznaky - fotografie a zrkadlá. Príznakom fotografie je neochota fotografovať ani pre dokumenty. Symptomatické zrkadlá neustále pozerajú na ich reflexiu, ale vôbec nemajú obdiv. Hľadajú najvýhodnejšiu polohu tela, uhol sklonu hlavy, výraz tváre, chôdzu atď., Aby skryli svoje "chyby" od ostatných.

Príčiny ochorenia často spočívajú v detstve, takže prevencia choroby je správne vzdelanie. Musí sa dbať na to, aby dieťa nevyvinulo komplex menejcennosti. Útočné poznámky o dieťati môžu viesť k nízkej sebaúcty.

Ak sú naozaj nevýhody, nemali by ste sa na ne sústreďovať. Delikátosť a pomoc pri ich odstraňovaní je najlepšia vec, ktorú môžete urobiť. Lekári odporúčajú odstrániť skutočné fyzické chyby už v mladom veku, aj keď vyžadujú chirurgickú intervenciu. V opačnom prípade môže jeden problém spôsobiť mnoho duševných porúch.

Ak dysmorphofobia prekonala človeka ako dospelá osoba, potom sa nedá robiť bez pomoci psychológov a psychiatrov. A ďalekosiahle a zdanlivo nenápadné problémy s postavami môžu byť úplne vyriešené pomocou fyzických cvičení, vytváraním vášho obrazu, zdravého životného štýlu.

Mimochodom, už dávno bolo zrejmé, že ľudia, ktorí majú radi svoj vlastný vzhľad, sú oveľa šťastnejší ako tí, ktorí s ňou nie sú spokojní. V ďalších článkoch sa budem podeliť o moje skúsenosti o tom, ako vytvoriť svoj vlastný jedinečný obraz, opraviť postavu, chodiť bez toho, aby som sa uchýlil k extrémnym prostriedkom.

Užitočné odkazy:

Video "50 +" s Tatiana Lisitskaya vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".