Top 5 nočné krémy

Ak chcete zostať mladí a krásna čo najdlhšie, naučte sa, ako správne vybrať a používať nočný krém. Je to jedna z hlavných etáp starostlivosti o pleť v každom veku a nemali by sa zanedbávať.

Čo je to nočný krém?

V porovnaní s denným krémom v noci je koncentrácia biologicky aktívnych látok vyššia. Často nie je len všeobecne zlepšuje stav pokožky, ale tiež sa snaží riešiť niektoré vážne problémy: suchosť alebo mastnú pokožku, jej dehydratáciu, zmeny súvisiace s vekom.

"V noci sa pokožka aktívne obnovuje a omladzuje: proces bunkovej delenia prebieha niekoľkokrát rýchlejšie ako v priebehu dňa," hovorí Olga Zakharová, dermatokosmetológ "Kliník pre rodinu medicíny". - Koža nemá stres, agresívne účinky vonkajšieho prostredia a je náchylnejšia na kozmetickú starostlivosť. To znamená, že z nočného krému môže mať pre ňu maximum užitočných látok. " A on, ako sme zistili vyššie, daj im to.

Ako si vybrať nočný krém v závislosti od veku?

Až 25 rokov - a táto mladá opatrovateľka by nemala byť zanedbávaná - stačí ľahká hydratačná a obnovujúca lipidová bariéra nočného krému s rastlinnými výťažkami, kyselinou hyalurónovou a antioxidantmi. Keď pupienky pomáhajú baktericídne, protizápalové, seborrhea a liečivé látky, ktoré je potrebné aplikovať na T-zónu. V tomto prípade uprednostnite svetlé gélové textúry.

Po 30 rokoch by mala byť aktívna nočná starostlivosť o pleť. "V tomto veku začína postupne začať klesať hladina ženských hormónov, estrogénov, ktoré určujú syntézu kolagénu a elastínu, ako aj úroveň hydratácie pokožky," hovorí Olga Zakharová. - Je čas pripojiť prostriedky na prevenciu starnutia: nočné krémy s kolagénom, peptidy, ceramidy, antioxidanty, kyselina hyalurónová, prírodné oleje. " Nepoužívajte gélové výrobky pre zrelú pokožku. Póry a vedú k strate vlhkosti, pretože menia zloženie medzibunkových lipidov a znižujú schopnosť pokožky sa zotaviť.

Po 40 rokoch sa musíte postarať o intenzívnu obnovu pokožky. Preto je dobré používať produkty s retinolom, ktorý regeneruje pokožku a robí ju hustší a pružnejší. "Kozmetika s retinolom môže zvýšiť citlivosť pokožky na ultrafialové, a preto je lepšie ju používať iba na noc," hovorí Olga Zakharová. "A popoludní po ňom naneste SPF na tvár, aby sa zabránilo tvorbe pigmentácie."

Môže nočný krém upchať póry a spôsobiť napučanie?

Napriek všetkým argumentom odborníkov diskusia o tom, či sa má aplikovať nočný krém a či je lepšie dávať koži voľne dýchať, sa až doteraz neoslabuje. Väčšina obáv je, že takýto nástroj môže upchať póry a spôsobiť opuch. "Moderné nočné krémy, na rozdiel od prostriedkov predchádzajúcej generácie, nie sú príliš husté tukové textúry, ale ľahké emulzie typu olej vo vode," hovorí Olga Zakharova. - Napriek koncentrovanému zloženiu sú pohodlné, rýchlo a úplne absorbované. A výskyt edému, najmä pod očami, nie je spojený s nimi, ale so stagnáciou v kapilárach, kvôli čomu lymfa napĺňa okolité tkanivá a spôsobuje popáleniny ráno. Ak máte tendenciu k edému, odstráňte nočné krémy s vysokým obsahom kyseliny hyalurónovej. Táto zložka láka a zadržiava vodu. Užitočné nástroje, ktoré stimulujú lymfatickú drenáž a posilňujú steny krvných ciev, krém s vitamínom PP, polysacharidy, kofeín, rastlinné extrakty - sladkého drievka, gaštan konský, morské riasy.