Trendy tréningu: crossfit, acro yoga, TRX

V posilňovni je aj móda - a to nielen pre oblečenie, ale aj pre fitness programy. Dnes v trende - americký tréning pre vojenský výcvik Crossfit s TRX slučkami a oveľa dostupnejší, ako sa zdá na prvý pohľad, akro jogu.

Po pochopení vlastností týchto tréningov okamžite zaznamenám dva módne trendy. Po prvé, funkčné tréningy (crossfit, TRX) sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Po druhé, milovníci fitness radšej pracujú s hmotnosťou, telesnou hmotnosťou a gravitačnou silou (TRX, acro-yoga). Je zaujímavé Zoznámte sa!

CrossFit

Čo to je? "Teraz fitness je šport" je slogan crossfit alebo fitness program založený na vykonávaní vysoko-intenzívnych funkčných pohybov. Bola vyvinutá pre americkú armádu, ale v priebehu času sa križovatka stala populárnou medzi obyčajnými ľuďmi. Teraz po celom svete existuje viac ako 4,5 tisíc certifikovaných hál pre crossfit. Je pravda, že v nich nie je nič nadprirodzené - vybralo sa len množstvo zariadení pre silu a funkčné tréningy.

Cvičenia v crossfit sú kombinované v tzv. Tréningu dňa (cvičenie dňa). Hlavným rysom je, že si môžete navzájom konkurovať v CrossFit. "Výsledky každého tréningu sú zaznamenané trénerom alebo samotnými študentmi, aby sa vytvoril konkurenčný duch a dodatočná motivácia k tréningu," hovorí ruský šampión v crossfit. Danila Shokhin, Od roku 2007 Spojené štáty prebiehajú majstrovstvá sveta Crossfit, ktorého víťaz získa titul "Najpripravený muž na svete".

Aké je použitie? CrossFit je kompletný funkčný výcvik. Každý tréning pozostáva z troch cvičení. Prvá je sila s voľnými závažiami: hojdačky, lavička, cvočky, atď. Druhým je gymnastika bez záťaže, napríklad jednoduché krídla alebo porážka: stláčanie - tlačenie nahor - zdvíhanie - tlieskanie rukou nad hlavou. Treťou časťou je kardiovaskulárny tréning: beh, skákanie, veslovanie na simulátoroch ... Crossfit teda kombinuje niekoľko druhov nákladu v jednej krátkej lekcii.

Kto je vhodný? Tí, ktorí potrebujú ďalšiu motiváciu trénovať. Pre tých, ktorí majú radi výzvu a súťažiť. Okrem toho existujú špeciálne programy CrossFit - napríklad pre deti, tehotné ženy, staršie osoby a špeciálny program pre futbalistov.

Fitness doma. Ak ste si istí, že robíte cvičenie správne, môžete urobiť Crossfit kdekoľvek. Áno, a súťažte si doma: na internete sú špeciálne komunity, v ktorých sa milovníci crossfitu z celého sveta môžu pochváliť svojimi úspechmi. Môžete zopakovať niečí tréning, opraviť svoj čas, pochváliť výsledok a potom ho vylepšiť a opäť sa chváliť. Len, myslíte, všetko je spravodlivé!

TRX

Čo to je? V skutočnosti ide o výcvik na pozastavenie. Ak o ňom nič neviete, pravdepodobne ste počuli o TRX looperi, ktoré sa v ňom používajú. Jedná sa o dve väzby kombinované navzájom a upevnené v určitej výške. Pozastavený tréning je na pláne všetkých vedúcich fitness klubov a dokonca špecializované štúdiá TRX sa nedávno začali otvárať.

Schéma výcviku je jednoduchá: pripevníte závesy na silnú oporu, vložte ramená alebo nohy do slučiek a vykonajte cvičenia v medzere. Odtrhnutie sa môže napríklad líšiť: buď rukami na podlahe a nohami v slučkách alebo naopak. Záťaž závisí od uhla sklonu tela a pohybového vektora. Všetko sa zdá jednoduché, takže prečo je TRX tak populárny?