Ultrazvuková liposukcia

Až donedávna iba chirurg s skalpelom v rukách mohol sľúbiť, že sa zbaví nadmernej hmotnosti. Dnes kozmetičky ponúkajú chirurgickú chirurgickú alternatívu.

Táto technika sa objavila v roku 2000 v Izraeli. Plastický chirurg Ami Gliksman a fyzik Yoram Eshel vynašiel prístroj UltraShape, ktorý umožňuje zničiť ložiská tukov a odstrániť ich z tela bez operácie. Podstata tejto liposukcie je nasledovná: ultrazvukové impulzy prenikajú do subkutánnej vrstvy a rozkladajú tukové bunky do najmenších molekúl, ktoré potom vstupujú do krvi a sú odstránené pečeňou. Dnes existuje veľa zariadení, ktoré pracujú na rovnakom princípe, napríklad LySonix alebo Ultra40K. Ale najefektívnejší a najvýkonnejší zostáva UltraShape.

Pred zahájením procedúry je pacient vystavený tela pacienta markerom a lekárskym pásikom. Po ošetrení problémovej oblasti so špeciálnym gélom lekár navrhne na ňu guľatý uzáver, cez ktorý ultrazvuk preniká hlboko do tukovej vrstvy a ničí bunkové membrány. V tomto prípade zostáva kožné tkanivo, krv a lymfa neporušené, prístroj postihuje iba tuk. Počítač s presnosťou mikrónov určuje oblasti pokrytia, takže smerová vlna, ktorá ničí tukové bunky, nespadá dvakrát na to isté miesto - to vám umožňuje rovnomerné odstránenie usadenín, čím zabraňuje vzniku nepravidelností na koži. Počas zasadnutia dochádza k zvýšenému teplu, často až po nepríjemný bolestivý pocit pálenia.

Niekoľko dní pred liposukciou ultrazvukom sa pacient podrobí testu na určenie stavu pečene a odporúča sa relaxačná masáž. Navyše sa vykonáva ultrazvukové vyšetrenie tukového tkaniva - ak je tuk veľmi hustý, postup môže byť neúčinný. Je potrebné mať na pamäti, že táto metóda nemôže eliminovať celulitídu, zbaviť sa voľnej kože - za to existujú aj iné metódy. Procedúra nepracuje divne a je najúčinnejšia na opravu malých oblastí, napríklad nad kolenami alebo v páse.

Štandardný kurz pozostáva z piatich až siedmich zasadnutí, ktoré trvajú približne dve až tri hodiny. Sú vyrobené s prestávkou na päť až desať dní. V tejto dobe sa musíte vzdať alkoholu a mastných jedál, aby nedošlo k preťaženiu pečene. Po úplnom kurze môžete odstrániť objem až 3 cm.

Liposukcia ultrazvukom je kontraindikovaná pre tehotné ženy, pacientov s cukrovkou, ľudí s poškodeným metabolizmom tukov, ochorení pečene a obličiek, ako aj za prítomnosti implantátov v ošetrovaných oblastiach. Desať dní pred liposukciou musíte prestať užívať nesteroidné protizápalové lieky a aspirín - môžu mať nepriaznivý vplyv na výsledok.