Alexey Merkulov na víkend v moskovskom regióne: "Rozlúčka, depresia!"

Na fitness víkend v Kundalini jogu, ktorý sa konal od 13. do 15. mája v regióne Moskva, nebol jediný muž. Ale ja som to ľutovala. Vynikajúci účastníci urobili všetko preto, aby seminár bol úspešný.

Chcem povedať, že budhistické centrum ústupu "Kunpenling", kde sa konali kurzy, je skvelým miestom na pomoc. Centrum sa nachádza v borovicovom háji na brehu rieky Klyazma. Tam je miesto na prechádzku a dýchať čerstvý vzduch. Nabudúce sa budeme viac angažovať na ulici - kontakt s prírodou je vždy životný.

Ako vždy, tento víkend o fitness bol plný praxe, ktorá začala skoro ráno (pozri "Ako praktizovať sadhana"). Bolo pekné, že všetci 24 účastníkov o 5:00 boli na mieste. Dievčatá absolvovali test dôstojne s krijami, dlhými meditáciami a skorými výstupmi. To všetko určite ovplyvní stupeň vnútornej slobody každého z účastníkov. Posvätné techniky kundalini jogy sú veľmi účinné, najmä ak ich intenzívne cvičíte. Zbohom depresia!

Večer sme sa zhromaždili okolo táborového ohňa, kde sme si navzájom zdieľali staroveké podobenstvá. V tomto dielni sme použili prvok požiaru na spálenie nepotrebných emócií, strachov, pochybností a falošnosti. Všetko toto sme vypálili v ohni bez ľútosti.

Na tomto víkende o fitness som mal myšlienku: čo keby sme sa nabudúce pripravili? Takže každý sa môže naučiť, ako robiť správne jedlo jogy, a tento proces zjednotí skupinu. Navyše potraviny, ktoré sme pripravili na spevu mantry, budú mať ďalší priaznivý účinok.

Čo si o tom myslíte? Rozstrihneme vlastné ovocie a zeleninu?

Užitočné odkazy:

Video Kundalini jóga s Alexejom Merkulovom vo fitness video knižnici klubu "Live!".