Skupinový tréning pre mužov: čo si vybrať?

Ale muži môžu od nich získať aj hmatateľné výhody. Jednoduché alebo nudné nebude!

Názor, že skupinové fitness tréningy sú navrhnuté pre ženy a mužov, nemajú čo robiť tam, zastarané pred 15 rokmi. Na začiatku fitnes bol rozvrh v kluboch naozaj naplnený formovaním a stepnou aerobikou, ktorá bola aj pri výbere cvičení zameraná výlučne na problémové oblasti žien. Rozsah skupinových programov zahŕňa spravodlivý súbor pevnostných a funkčných tried. Čo pre mužov bude užitočné a zaujímavé, a rozhodne nie je príliš jednoduché!

Skupinový tréning pre mužov: čo dávajú?

Tradične sa odporúčajú pre začiatočníkov: pomáhajú zvyknúť si na fitness. Najmä tí, ktorí nemajú príležitosť pracovať s osobným trénerom. Počas skupinového tréningu inštruktor nastaví tempo a ukáže techniku ​​vykonávania cvičení - je to dobrý spôsob inteligentnej dávky záťaže a zvládnutie práce s voľnými hmotnosťami. Koniec koncov, všetko vybavenie v power aerobics je ľahká verzia tyčí a činiek. Takto osoba príde do telocvične, už vie, ako s nimi robiť cvičenia.

Skupinové triedy, ktoré nie sú určené pre začiatočníkov, vám pomôžu poskytnúť vašim svalom nezvyčajné zaťaženie alebo získať potrebné kardio (ktoré fanúšikovia telocvične často zanedbávajú). "Často mužské športovci potrebujú zmeniť zaťaženie, aby sa dostali von z výcvikovej plošiny," vysvetľuje Julia Ulyanová, koordinátorka klubovej skupiny G8 a sieť klubov "Sparta", - Aby ste to urobili, stačí pár hodín pilates alebo intervalové cyklovanie. A napínanie pomôže obnoviť "upchaté" svaly.

"Nezávisle na hodinu jazdiť na bicykli na cvičenie alebo" osloviť "je dosť nudné," dodáva Sergey Blucher, majster tréner skupiny programov federálnej siete fitness klubov X-fit. - Keď sa chystáte na skupinový cyklus alebo stretnutie, získate veľa pozitívnych emócií, učte sa nové cvičenia, ktoré môžete aj naďalej používať samostatne. "