Hans Reckeweg

"Jedného dňa budem kombinovať homeopatiu a klasickú medicínu," povedal mladý nemecký doktor Hans-Heinrich Reckeweg v spore s jeho nadriadeným. A on držal svoje slovo - v polovici dvadsiateho storočia vytvoril teóriu homotoxikológie, ktorá mu priniesla celosvetovú slávu.

Hans Reckeweg sa narodil 9. mája 1905 v rodine učiteľa Heinricha Reckewegga. V dome v špeciálnej cti boli medicína a hudba. Rekkeveg Sr., ktorý sa zoznámil s homeopatiou, bol tak šokovaný krásou tejto vedy, že opustil vyučovanie a rozhodol sa venovať sa prírodnej liečbe. Jeho nadšenie preniesol na svojich synov a všetky päť detí sa stali homeopatmi.

Vo veku 19 rokov Hans vstúpil na univerzitu vo Würzburgu a súčasne začal experimentovať s ním - rovnako ako zakladateľ klasickej homeopatie Samuel Hahnemann. Mladý muž zažil drogy z homeopatickej a tradičnej medicíny, dôkladne stanovujúce výsledky. Počas tohto obdobia bol Hans užitočný svoj hudobný talent: pre štúdie a bežné výdavky si zarobil hrať na klavíri v reštauráciách.

V roku 1929 dostal Rekkeveg doktorát v medicíne, začal pracovať ako asistentka lekára a absolvoval štúdium homeopatie na Berlínskej akadémii. Čoskoro sa stal členom Berlínskej únie homeopatických lekárov. O tri roky neskôr sa Hans-Heinrich rozhodol otvoriť súkromnú homeopatickú kliniku v Berlíne. Linky chudobných pacientov boli zaradené do skupiny Rekkeveg, pretože sa často neúčtuje za liečbu. Lekár vzal až sto ľudí denne a vo večerných hodinách vyrobil nové lieky. Na základe bohatej praxe sa Rekkeveg uistil, že choroby sa nevyskytujú v jedinom orgáne, ale v celom tele. Lieky preto musia obsahovať komplex účinných látok.

"Pracujem na niečom úplne zvláštnom pre medicínu. Bude to trvať dlho, kým ho všetci nebudú uznávať, "napísal Rekkeveg vo svojom denníku. Veci sa rozbehli a po troch rokoch úspešného výskumu spoločnosť Rekkeveg založila spoločnosť Biologische Heilmittel HEEL GmbH v Baden-Badene (Nemecko) s ochrannou známkou HEEL - Latinská pre Herba Est Ex Luxe. Jedným z prvých liekov bol Angin HEEL v kvapkách. Nemal len protizápalové vlastnosti, ale tiež stimuloval imunitný systém, takže Reckeweg predpísal tento liek na bolesť v krku a iné zápalové ochorenia. Potom HEEL začal produkovať krém Traumeel, populárny dnes.

Takže Rekkevega sa stala prvou slávou a jeho spoločnosť sa stala komerčne úspešnou. Druhá svetová vojna však čoskoro začala a vo februári 1940 bol doktor prepracovaný do armády. Avšak z ideologických dôvodov Rekkeveg odmietol ísť na frontu, a tak slúžil ako chirurg vo vojenskej nemocnici po celú vojnu.

Potom nastala obratnosť v kariére Rekkevega: v rokoch 1948-1949 publikoval diela o (homo - "človeku" a toxiku - "jed") a jeho základných princípoch. Rekkeveg argumentoval, že choroba - chráni telo pred inváziou vírusov, baktérií a jedov. Lekár vyvinul antihomotoxickú terapiu založenú na použití komplexných homeopatických liekov, ktorých zložky boli kombinované podľa princípu klasickej farmakológie: univerzálnosť a úzka činnosť. Hahnemannove homeopatické lieky sa vyberajú individuálne a pôsobia na celé telo, zatiaľ čo antikotoxické lieky Rekkevegy sú naopak vhodné pre každého a používajú sa na liečbu niektorých chorôb. Rozdiel medzi antihomotoxikou a akademickou medicínou spočíva v tom, že okrem potláčania príznakov ochorenia spúšťa aj vnútorné mechanizmy čistenia telesných jedov.

Lekárska komunita s nadšením prijala nové vyučovanie a ak na prvom seminári o homotoxikológii bolo okolo 60 lekárov, potom o dva roky neskôr bolo ich už 500.

Hans-Heinrich Reckeweg žil o málo viac ako 80 rokov. Na konci svojho života si spomenul: "V roku 1948 som vytvoril homotoxikológiu. Prišiel ku mne ako zjavenie. " Medzinárodná spoločnosť pre homotoxikológiu každoročne udeľuje dve ceny pomenované podľa Hansa-Heinricha Reckeweg, ktoré podporujú rozvoj tejto oblasti medicíny. Zariadenie HEEL, založené spoločnosťou Rekkeveg, dnes vyrába približne 1,5 tisíc liekov, ktoré sa predávajú vo viac ako 50 krajinách.

Pozrite si video: Dr. Reckeweg: video de presentación corporative (December 2019).