Ako odstrániť brucho človeka

Teplé počasie, ľahké oblečenie - a dokonca aj mladí muži "svietia" s brušami skryté pred nimi. Ako odstrániť brucho človeka - poďme to prísť dohromady!

Muži a ženy dostávajú nadbytočnú hmotnosť z rovnakých dôvodov: prebytok vysokokalorických potravín a nedostatok pohybu, najmä na pozadí endokrinných ochorení. Ale ak sa u žien v reprodukčnom veku tuk zvyčajne usadzuje v zóne mliečnych žliaz, na stehnách a zadku, u mužov rastie brušné pivo. Hoci vo svojom vzhľade nie je vždy a nielen pivo!

"Muži sú často ohrození abdominálnou obezitou, keď sa tuk hromadí hlavne v brušnej oblasti," vysvetľuje Ksenia Fries, endokrinológ klinického diagnostického centra "Medsi na Krasnaya Presnya". - Okrem toho sa môže podať aj subkutánne a intraperitoneálne (viscerálne). Druhý typ je nebezpečnejší, pretože tuk v tomto prípade obklopuje brušné orgány a môže negatívne ovplyvniť ich prácu. Najmä tuk v páse môže tlačiť na membránu, čím sa mení pozícia srdca na vodorovnú rovinu. Ide o bežnú príčinu infarktu myokardu. "

Je potrebné sledovať hmotnosť a odstrániť žalúdok pre človeka z iného dôvodu. S obezitou u mužov sa hladina testosterónu znižuje, mužské pohlavné hormóny, androgény, sú premenené na ženu, estrogény. "Vedecky založený fakt je vzťah medzi zvýšením množstva viscerálneho (intraabdominálneho) tuku u mužov a znížením hladiny mužských pohlavných hormónov," vysvetľuje náš expert. "To znamená, že aj malé zvýšenie tukových tkanív v brušnej oblasti môže začať proces premeny testosterónu na estrogén, čo zasa prispieva ešte viac k usadzovaniu tukov."

Ako odstrániť žalúdok človeka: je vždy pivo vinu?

Hlavnými dodávateľmi tukov pre pás a bedra sú dobre známe: nadbytočné tuky a sacharidy v dennom menu. "Mechanizmus výskytu tukového tkaniva je jednoduchý," hovorí Ksenia Fries. - Tzv. Rýchle sacharidy v procese trávenia sú premenené na glukózu, ktorú môže použiť telo ako zdroj energie alebo tvoriť "rezervy". Ak v súčasnosti nie je potrebná energia (človek sedí pred televízorom a nepoužíva sa v telocvični alebo jogging), syntetizuje sa tuk. A v dôsledku toho sa objavia tukové ložiská. "

Pokiaľ ide o konvenčný výraz "pivo brucho" - to nie je celkom pravda. Samozrejme, alkohol je navyše kalórií. Napriek tomu obsah kalórií piva neprevyšuje energetickú hodnotu ostatných tukov a múk, ktoré muži najviac milujú, ktoré denne jedia. A soľ, ktorá vo veľkom množstve obsahuje občerstvenie na pivo, zachováva vodu v organizácii. Ktorý znova prispieva k tvorbe otoku a tukových usadenín.

Ako odstrániť brucho muža: odkiaľ začať?

Žiadne rodové rozdiely. Ak chcete schudnúť, človek, ako žena, stačí zmeniť životný štýl. "Hladké zníženie denného príjmu kalórií, zmena stravy a zvýšenie spotreby energie v dôsledku zvýšenia úrovne fyzickej aktivity," uvádza Ksenia Fries. "Najprv musíte zmeniť svoje stravovacie návyky, preskúmať a upraviť potravinový systém."

"Nezáleží na tom, kto to je - človek alebo žena, hlavnou vecou je organizovať dobrú výživu s potrebným množstvom bielkovín, sacharidov a tukov v dennej strave," súhlasím Sergey Cherednichenko, tréner-inštruktor telocvične vo fitness centre MEDSI Olympic Star. "Sedavý životný štýl, diéta s vysokým obsahom jednoduchých sacharidov, nedostatok bielkovín v strave - to všetko treba opraviť."

Odborníci odporúčajú postupne, bez náhleho stresu, výrazne obmedzovať vo svojej strave vysokokalorické potraviny - cukor, pečivo, cukrovinky, rýchle občerstvenie atď. Nahraďte ich produktmi prírodného pôvodu s množstvom vlákniny, vitamínov a minerálov: zeleninu, ovocie, obilniny, orechy, zeleninu. A nezabudnite si vybrať program fyzickej aktivity.

Ako odstrániť brucho muža: stiahnite tlač alebo urobte kardio?

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, aby ste odstránili žalúdok, nie je potrebné len tlačiť lis. Hlavná pozornosť by sa mala venovať kardio: chôdzi, behu, bicyklovaniu, kolieskových korčúľ, kardiovaskulárnym zariadeniam v telocvični atď.

"Výška výcviku závisí od úrovne výcviku osoby: od 3 do 5 krát týždenne a od 30 minút. až 60 min. Počas kardiovaskulárnych cvičení je potrebné kontrolovať srdcovú frekvenciu, - pripomína Sergey Cherednichenko. - Pokiaľ ide o silový tréning, mali by byť zamerané na štúdium hlavných hlavných svalových skupín. Intenzita závisí od úrovne tréningu. "